Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli o mnie chodzi to mogą sobie te 400 w d...ę wsadzić przy moim procku :rolleyes: .Co prawda do windy przy 3.6 to wejdzie ale...sam wyjdzie po jakimś czasie ,a nie o to mi chodzi :D .Niemniej miło ,że coś tam dłubią.

@wybielacz -przyjmij mą skruchę ,bom myślał ,że konfabulujesz coś z tym wyjmowaniem zworek :oops: .Ale z tymi napięciami to dziwna sprawa dla mnie....A jakbyś tak miernikiem..?

Ach Ci Niemcy i ich dokładność -jeden koleś* nawet w sigu(forum z Twojego linka) podał "EIST disabl./C1E=enabl" :rolleyes: .Szkoda ,że nie podał numeru buta hihi....

* -rety ,sam Herr Obermoderatorfuhrer :D

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na szybko (w temacie o P45 nie ma odpowiedzi)

Nie działa mi live update pod Windą, tak samo afuwin (mam Vistę 64). Jaka wersja AFUDOS jest dobra dla MSI P45 Neo2 (pewnie taka sama jak dla MSI P35)?

Może być coś takiego (wiem-Asus, ale narzędzia MSI nie mogę znaleźć) -http://driver.wareseeker.com/Other/asus-afudos-2.29.zip/345330 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa mi live update pod Windą, tak samo afuwin (mam Vistę 64). Jaka wersja AFUDOS jest dobra dla MSI P45 Neo2 (pewnie taka sama jak dla MSI P35)?

Może być coś takiego (wiem-Asus, ale narzędzia MSI nie mogę znaleźć) -http://driver.wareseeker.com/Other/asus-afudos-2.29.zip/345330 ?

AFUD4252

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AFUD4252

Dzięki za odp.

No to nieźle - bo mi przy tym wywalało jakieś durne komunikaty, że nie da rady sflashować. Nie mogę pod Windozą, nie mogę pod DOSem, szkoda że MSI nie ma czegoś takiego jak w ASUSie o nazwie EZ Flash , gdzie radę to zrobić z poziomu samego BIOSa :-(

Coraz bardziej żałuje kupna tego MoBo, Asus dopóki nie poszedł się j...ć, był super, bez większego problemu proc poszedł na 4GHz, tu cokolwiek powyżej 3 to qpa, raz na 2 razy komp nie wstaje przy właczaniu - trzeba resetować cmosa, wyłączać całkiem zasilanie. Ehhh, już kiedyś sobie obiecywałem nigdy więcej MSI, tiaaa - miałem złudne nadzieje, że się poprawili. Nawet porzadnego BIOSa nie mogą puścić od prawie 3 m-cy do P45 Neo2 (same bety krążą)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdura płyta jest wspaniała! jak to nie wstaje przy właczeniu ?! moze chodzi Ci o dual-boot?! ja podkreciłem swojego cd2 1,8ghz na 3,2hz i smiga jak talala ...

 

całkowicie sie zgadzam...ino kolega pisze o p45 Neo.. czyli nastepnej wersji.. ale jego ocena zapewne wynika z niedopracowanego wczesnego biosu jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Używam tej mobaski około roku i nie narzekam.

Wczesniej proc c2d 6750@3.7 teraz drugi proc i wsio śmiga, flash biosu jest banalnie prosty , wszystko elegancko opisane w faq.

Biosik jakiego używam to 1.9

 

chodzi o to że flashowanie biosu spod windy nie działa w viscie 64bitowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdura płyta jest wspaniała! jak to nie wstaje przy właczeniu ?! moze chodzi Ci o dual-boot?! ja podkreciłem swojego cd2 1,8ghz na 3,2hz i smiga jak talala ...

Tak, chodziło o P45. I wiem co to dual boot - aż takim debilem to nie jestem :) Miałem Asusa P5K i P5Q, które to miały , więc nie musisz "ojca dzieci robić". Pod Vistą 64 problem z wgraniem, ehh. Sorki, że się tak wciąłem nie w ten temat co trzeba, ale szukałem pomocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro vista 64 odmawia wgrania w mobasa nowego biosa i wszystkie sposoby zawodzą może odłącz dysk gdzie masz zainstalowaną viste zostaw dysk 200gb wgraj mu na szybko xp zajmie to 15 min i spod niego wgraj bios , potem podłącz dysk z vistą i skasuj xp i tyle.

Sposób porąbany ale możliwe że zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na randki umawiajcie się na PW, kociarstwo się panoszy, na kompani (znaczy forum) musi k.... być porządek ;), wracając do tematu sprawdziłem ustawienie bez zworek (strap 400) i płyta jakoś dziwnie timingi dla pamięci ustawia, kompletnie nie wiem jak ustawić dla moich kingmaxów z podpisu, wypróbowałem już różne ustawienia (kombinacje napięć, timingów) i za każdym razem wysypują się w goldmemory WTF

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LINK W tym temacie poczytałem te info. W sumie teraz się doczytałem, że MSI dodało strap 400 na tej płycie od biosu 1.8 ;]

Do tego strapa 400 powinno byc małe wyjasnienie. Według niemieckiego FAQ o tej płycie ten patent z wyciągnieciem zworek nie działa na prockach E2xx i E4xx. A dokładnie chodzi o ten fragment, który zacytowałem poniżej. Pozwoliłem sobie przetłumaczyć wszystko co mówi o STRAPie, tak na wszelki wypadek. Mam nadzieje, że nikt nie będzie miał mi tego za złe. Dla starych wyjadaczy są to rzeczy napewno znane, a początkującym może się przydać. Częsciowo napisano też o tym w naszym FAQ na pierwszej stronie.

 

F: Anders als viele andere P35 Boards gibt es auf diesem Board "Strap Jumper", was hat es damit auf sich?

A: Damit kann man einen mindest FSB festlegen, 200MHz, 266MHz, 333MHz und 400MHz. Zusätzlich werden bei höherem "Strap FSB" nicht weiter dokumentierte interne Timings angepasst um (beim OC) höhere FSBs zu stabilisieren und damit die RAM Performance zu verbessern. Man sollte den "Strap Jumper" mindestens auf den standard FSB der CPU einstellen, muss es aber nicht. Stellt man ihn höher ein wird die CPU bereits übertaktet.

P: Inaczje niż na innych płytach na P35 jest na tej coś takiego jak "STRAP Jumper", o co chodzi?

O: Służy do ustawiania na sztywno FSB, o wartościach 200MHz, 266MHz, 333MHz i 400MHz. Tutaj jeszcze jest mowa, że ustawia on jakieś wewnętrne timingi itd. Można ustawić przynajmniej standardowy strap dla procesora ale nie trzeba, można to samemu ustawić w biosie.

 

F: Kann ich im BIOS einen FSB einstellen der unter den MHz der "Strap Jumper" Einstellung liegt?

A: Nein. Der so eingestellte Wert legt den mindest FSB fest und kann im BIOS nicht unterschritten werden. Hat man den FSB bereits im BIOS übertaktet und erhöht nachträglich den FSB per "Strap Jumper" wird außerdem der neue FSB auch um den vorher übertakteten Wert erhöht. Unter Windows lässt sich der FSB mit dem MSI DualCoreCenter absenken.

P: Czy można ustawić w BIOSie FSB leżące poniżej ustawień zworek od STRAPu?

O: Nie. FSB ustawione jest zworką na sztywno i może być co najwyzej podniesione do wybraną wartość w górę. Podnosić magistralę FSB można w BIOSie lub pod Windowsem za pomocą programu DualCore Center.

 

Moim zdaniem najciekawsze:

 

F: Wie kann ich per "Strap Jumper" den FSB auf 400MHz stellen? Im Handbuch finde ich dazu keinen Eintrag.

A: Indem man beide Jumperkappen entfernt. Der 400MHz Strap ist allerdings mit 200MHz FSB CPUs (E4x00, E2xx0) inkompatibel, was nicht bedeutet, dass man sie nicht mit über 400MHz FSB laufen lassen kann, nur eben nicht per "Strap Jumper".

P: Jak można ustawić STRAP na 400 MHz? w manualu nie ma o tym mowy.

O: Usunąć obie zworki. Jednak to ustawienie nie obejmuje procesorów z rodziny E2xx i E4xxx, ale nie oznacza to, że nie da się ustawić FSB na poziomie 400 MHz. Można to zrobić ale nie przez ustawienie zworek.

 

Resztę możecie odnaleźć w tym sympatycznym niemieckim FAQ:

http://www.forumdeluxx.de/forum/showthread.php?t=506223

 

Wybaczcie mi dużą swobodę w tłumaczeniu. Starałem się zachować własciwą treść, poza tym jest trochę późno i mi się nie chce :D. Ja po dniu walki dowiedziałem się dlaczego mój komp nie chce bez tych zworek wstać...lol ;D. Pomijając moją abstrakcyjną konfigurację dobiłem do 9x360@1.3v i się RAID sypnął ale na 350 bryka normalnie. Pamięci też jeszcze mogą, bo obecnie latają na 840 MHz 5-5-5-15@2.1v. Niemniej nie mogę się przebić przez tą magiczną ścianę w postaci 400MHz :/. No nic, na dziś starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej to SLy.. bez urazy dla innych ale pisze to ogólnikowo.. na tym forum jest masa kretów przeambicjonowanych i rzucających się do gardła o byle co.. którym się wydaje że są elitą na scenie branzy IT...wielka szkoda bo forum jest dobre, tylko te stricte zasady i regulamin naginane są w zaleznosci od tego do kogo sie je stosuje.. ot Wania KLIKA KLEZMERÓW wzajemie sie adorująca...

przepraszam za offtop ale musialem..

 

Jeszcze Offtop , ale pisałem "raz na 2 razy komp nie wstaje przy właczaniu - trzeba resetować cmosa, wyłączać całkiem zasilanie" - więc pisanie o dual boocie to trochę nie na miejscu było, co nie? Zresztą przy tym MSI P45 i przy Asusie P5Q czegoś takiego nie uświadczyłem (Dual Boota), jedynie przy Asusie P5K opartym na P35. Dlatego pozwoliłem sobie na złośliwy komentarz, ale nie jakoś wywyższający się, więc daruj sobie te wypociny powyżej ;) Miałem problem, napisałem, siebie za elitę IT nie uznaję...Koniec offtopu. Pozdro i dziękuję za wszystkie konstruktywne odpowiedzi..

Chyba faktycznie wgram na moment XPka, bo inaczej nie da rady a szlag mnie trafia z tą płytą.

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki oto problem! Podczas instalacji systemu windows z włączonym AHCI podczas pierwszego uruchomienia systemu pasek ładowania windowsa porusza się cały czas w kółko ale system się nie ładuje. Gdy ustawie sobie tryb IDE to wszystko sie instaluje dalej, jednak po instalacji znowu jak przełącze na AHCI to przy starcie powita mnie bluescreen :) Korzystałem z poradnika z pierwszego postu i nic! Może ktoś wie w czym problem ? Jak mam wlączyć tryb AHCI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybielacz z ahci daj sobie spokój bo różnica marginalna miedzy ide ( zanim postawiłem dyski w raidzie sam kombinowałem z tym ahci bez problemów zainstalowałem sterowniki a viscie x64, u kumpla na xp nie daliśmy rady)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki oto problem! Podczas instalacji systemu windows z włączonym AHCI podczas pierwszego uruchomienia systemu pasek ładowania windowsa porusza się cały czas w kółko ale system się nie ładuje. Gdy ustawie sobie tryb IDE to wszystko sie instaluje dalej, jednak po instalacji znowu jak przełącze na AHCI to przy starcie powita mnie bluescreen :) Korzystałem z poradnika z pierwszego postu i nic! Może ktoś wie w czym problem ? Jak mam wlączyć tryb AHCI ?

 

w FAQ masz linki i opis jak uruchomić AHCI juz po instalacji windowsa...

 

na viscie jest wygoda bo mas swoje stery AHCI i mozna od razu zainstalować w tym trybie bez przeszkód...pozniej sobie tylko Intel Matrix managera wgrywasz najnowszego i gites... sprawdzałem na 32 i 64bitowej wersji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem przecierz, że już z tych linków korzystałem;] Problem w tym, że jak uruchomie AHCI to się mi system zatrzymuje przy ładowaniu, pasek cały czas w kółko leci ale z dysku nic nie czyta.

 

A z tych?

 

http://babelfish.yahoo.com/translate_url?d...TrUrl=Translate

 

http://babelfish.yahoo.com/translate_url?d...TrUrl=Translate

 

Wklejaj całe linki do przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na dniach kupuję dysk twardy Samsung F1 750GB... Czy mogę go bezproblemowo podpiąć pod aktualny sprzęt? Chodzi o to, czy nic nie zwolni, bo nie chce się bawić w instalacje systemu na nowym dysku - ma to być jedna partycja tylko :P

Chociaż co prawda przydałby mi się świeży system (mimo, że naprawiałem stary gdzieś 2 miesiace temu :D a cały rok fajnie chodził i się trzymał...)

Edytowane przez Arxel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dawno w tym wątku nie pisałem, ale najwyrazniej przyszla taka potrzeba :D

Ostatnio miałem same BSODy w Viście i poczatkowo myslalem, ze to efekt uboczny podkrecania i ciepla w pokoju ;) Ale, to byla wina systemu, jednak zresetowałem BIOS wczesniej by sie upewnić.

Nie pamietalem juz jakie mialem ustawienia dokladnie napięć, ale co tydzien, czasem co 2 kiedy mi przychodzi mailowo zbiór postów z tego tematu czytalem o Waszych problemach i postępach.

Doczytałem się nowości jaką jest wyciągnięcie zworek ;)

Zeby sprawdzic czy to zadziała ustawiłem mnożnik x7 i wyciagnalem zworki. Po uruchomieniu kompa miałem na diodach błąd, który był związany z odczytem danych procesora i dlugi jednostajny dzwiek.

Nie mialem wiecej czasu by sie tym pobawic i teraz tech chwilowo nie mam jednak mam pytanie. Mój procek to E6750 i co oznacza ten opisany powyżej problem? Jak bede mial dzisiaj czas teraz jadąc na 475x7 poprostu wyciagne zworki i zobacze efekty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitać z problemem.

Po formacie który miał miejsce na początku września (br) nagrywarke do odczytu użyłem po raz pierwszy dziś. Wcześniej nagrałem ze 3 płyty i tyle. Kopiując dane z płyty (total commander, explorator windows) Strasznie to wolno idzie! Dodatkowo chwilami zmula system. W commanderze leci cały czas koło 3-3,5 MB/s. Kontroler IDE działa w trybie DMA więc chyba tak jak ma być... Sterowniki instalowałem kilka razy- na marne. Najciekawsze że w samym teście syntetycznym prędkość odczytu wydaje się ok jak na tą nagrywarkę. Dziwi mnie ten bład...

jakieś propozycje?

Dołączona grafika

 

Edit:

Sprzęt i nagrywarka jak w podpisie. Nagrywanie płyt jest bezproblemowe z normalną prędkością.

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na dniach kupuję dysk twardy Samsung F1 750GB... Czy mogę go bezproblemowo podpiąć pod aktualny sprzęt? Chodzi o to, czy nic nie zwolni, bo nie chce się bawić w instalacje systemu na nowym dysku - ma to być jedna partycja tylko :P

Chociaż co prawda przydałby mi się świeży system (mimo, że naprawiałem stary gdzieś 2 miesiace temu :D a cały rok fajnie chodził i się trzymał...)

 

Spokojnie mozesz podpinać. A nawet możesz Ghostem przenieść całą partycję na nowy dysk. oczywiście jeśli chcesz :).

 

Mój procek to E6750 i co oznacza ten opisany powyżej problem?

Kompletnei nic to nie oznacza - przynajmniej w twoim wypadku. Twój procesor jest sprawny ale po zmianie zworek płyta go poprawnie nei rozpoznała. Może to wynikać z wielu rzeczy. Jak ja się bawiłem zworkami to wyskakiwał mi z licznika błąd mówiący o tym, że płyta nie może zainicjowac kontrolera od flopa.

 

@Verter

Może zwyczajnie masz za stare Nero albo ewentualnie się soft pogubił. Sprobuj czymś innym.

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Verter

Może zwyczajnie masz za stare Nero albo ewentualnie się soft pogubił. Sprobuj czymś innym.

Olać bład... Bardziej martwi mnie ta prędkość odczytu.. Przy kopiowaniu plików. Robiłem obraz płyty alcocholem żeby zobaczyć jak on będzie czytał... i elegancko jak należy. Commanderem cały czas 3-3,5MB mi kopiuje... Nero v6.6.0.15a służy mi od początku kiedy mam tą nagrywarkę (prawie 4 lata) i nie było nigdy żadnego problemu. Nagrywa tak jak ma nagrywać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...