Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

tyle że ja mając procka e6300 (mnożnik 7) kręcąc go na 3500mzh nie mogę ustawić sobie pamięci na 800mhz musi być 1000mhz i basta niżej się nie da, P35 intela nie obsługuje dzielników pamięci w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale faktycznie coś w tych timmingach jest. Trochę w nich pogrzebałem i FSB w górę poszło. Biorąc pod uwagę, że je tak na szybko poustawiałem biorąc za wypadową odczyt z MemSeta to nie jest źle. Komp zaczął latać na FSB 370. Teraz troszke potestuję te ustawienia i wezmę się za dalsze kombinacje ;).

 

Pomalutku i do przodu ;] Celem jest uzyskać na tym konfigu FSB 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale faktycznie coś w tych timmingach jest. Trochę w nich pogrzebałem i FSB w górę poszło. Biorąc pod uwagę, że je tak na szybko poustawiałem biorąc za wypadową odczyt z MemSeta to nie jest źle. Komp zaczął latać na FSB 370. Teraz troszke potestuję te ustawienia i wezmę się za dalsze kombinacje ;).

 

Pomalutku i do przodu ;] Celem jest uzyskać na tym konfigu FSB 400.

KosiMazaki a moze byś napisał coś konkretniej bo to ciekawe przyznam ;) mam na mysli te kombinowanie z ustawieniami...

 

z tym FSB to ciebie procek ogranicza.. zanim kupiłem e8500 uzywałem 4500 i leciałem cały czas na mnozniku 8 i fsb 430 bezp roblemu i przy tym fsb kazdy dzielnik ramu smigał (oczywiscie z tych sensownych do 1080MHz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie poustawiałem w biosie mniej więcej takie alfy jakie były w memsetcie. W biosie po wyłączeniu ustawień SPD okazało się, że oprócz 5-5-5-15 standardowych, reszta jest od góry do dołu na 12. Zmieniłem i na dzień dobry wstał.

 

Wynik może nie jest imponujący. Niemniej biorąc pod uwagę konfigurację moich pamięci - cztery banki obsadzone i układ 2x512 i 2x1024 oraz to, że jedne są 667 drugie 800MHz to nie jest OC friendly ;). A puszczenie ich na 888MHz wydaje mi się dobrym wynikiem. Jak to będzie latać na 8x400 będzie sukcesem.

 

Narazie też ograniczam się do mnożnika 8 i 9, a napięć w zasadzie nie ruszyłem.

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie poustawiałem w biosie mniej więcej takie alfy jakie były w memsetcie. W biosie po wyłączeniu ustawień SPD okazało się, że oprócz 5-5-5-15 standardowych, reszta jest od góry do dołu na 12. Zmieniłem i na dzień dobry wstał.

 

Wynik może nie jest imponujący. Niemniej biorąc pod uwagę konfigurację moich pamięci - cztery banki obsadzone i układ 2x512 i 2x1024 oraz to, że jedne są 667 drugie 800MHz to nie jest OC friendly ;). A puszczenie ich na 888MHz wydaje mi się dobrym wynikiem. Jak to będzie latać na 8x400 będzie sukcesem.

 

Narazie też ograniczam się do mnożnika 8 i 9, a napięć w zasadzie nie ruszyłem.

 

to elegancko.. ja się teraz zabawiam w 6GB ramu Corsair Dominator 1066Mhz szkoda troche ze oc nie jest juz takie super jak na 2x2Gb ale róznice tylko w syntetykach...a juz mi się one przejadły.. wazna jest ogólna wydajnosc i wyd w grach... a że 2 GB tej pamieci wpadły mi za darmo to trudno odmówic sobie hehe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzały się komuś na tej płytce takie dziwne frezy, zwiechy objawiające się takim "zapętleniem" dźwięku i kilkusekundowym zatrzymaniu akcji na monitorze i tak co kilkadziesiąt sekund. Dzieje się to w windowsie, ale częściej w grach, widzę pewne powiązanie z tymi zwiechami, a wzrostem temperatury podzespołów w stresie. Wykluczyłem grafę i pamięci oraz OC, bo na def też tak jest. Wśród podejrzanych została mi w zasadzie tylko płyta, co jeszcze mógłbym sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woj84 z płytą prawdopodobnie wszystko ok, ale widzę że masz radka hd4850, jeśli go kręciłeś to opuść trochę zegary, też ,miałem i mam zresztą 4850 i jak za mocno podkręcisz to nie rzuca artefaktów tylko występują zacięcia i zapetlanie dzwieku w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina radka, sprawdzałem go już na def ustawieniach. Zresztą to samo zjawisko występowało na 8600GT. Zapomniałem dodać że wgrany mam najnowszy bios 1.9. Sama płytka była już kiedyś w serwisie bo pewnego ranka umarła z quadem na pokładzie, chyba poślę ją jeszcze raz.

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już testowane. Goldmem idzie elegancko, ten z bootowalnej cd (nie wiem czy są takie pod winde). Po pół godzince orthosa zaczynają sie te frezy, błędy żadne nie wyskakują, tyle że procek przez te kilka sekund nic nie robi i taki test staje się nic nie warty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy podczas tych freezów nie masz płyty w napędzie i on ją nie kręci. U mnie tak się działo kiedy Windows w RAID podmontował napęd. Pojawiał się freez, dzwięk skakał i na końcu znikał z "mojego komputera". Zmieniłem w manadzeże urzadzeń na standardowy oraz pomocniczy "kontroler IDE" i wróciło do normy.

 

Postaw świeżego windowsa na partycjhi obok i sprawdź czy występuje ten efekt talej.

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie napęd, rzadko jest w nim płytka.

Zastanawiam się właśnie czy to nie wina SP3 w Windowsie. Jeżeli dobrze pamiętam to pierwsze problemy zaczęły się z miesiąc po jego instalacji. No ok, czeka mnie reinstal, omg ale mi się nie chce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie do osoby która posiada tego mobaska z zainstalowanym dzialającym systemem Linux. Bo mam problem odnosnie instalacji u większości Linuxa ,a u kolegi na innym mobo tez z chipsetem P-35 wszystkie się instalują systemy.Wyskakują mi jakieś blędy z IDE,shell,USB devices,poniewaz mam nagrywarke IDE,zmienialem na AHCI w biosie ,ale to również nic nie dało:/,jeszcze zastanawiam się czy winny nie jest Marvel.

jeśli wiek ktoś kto posiada Linux czy da się cos przestawić jeszcze w biosie by wszystko grało za odp dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woj84 zobacz z innym systemem np.vista, możesz też sprawdzić procka u kumpla,podbij napięcia na NB i SB

Jeżeli chodzi o podbijanie napięć itp. to już wszystkie opcje testowane, to nie tu leży problem.

Inny system odpada, mam oryginalnego xp i nie zamierzam wymieniać. Zrobię reinstalkę może to pomoże.

Uszkodzony procek? Szczerze mówiąc trochę w tym siedzę, ale nie widziałem jeszcze uszkodzonego procesora (pomijając stare athlony xp bez czapek z uszk. mech.).

 

Ogólnie dzięki wam za pomoc, jak widzę jestem trochę odosobnionym przypadkiem z tym problemem, więc możliwe że to nie płytka, jak mi się kiedyś uda rozwiązać problem to napiszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób reinstal i napisz czy pomogło. Ja z takim problemem się nie spotkałem.

 

 

Problem rozwiązany - trzeba było wsadzić starszego procka i wgrać bios 1.9 - wszystko śmiga aż miło. Procki 8400 ze stepingiem E0 są poprawnie obsługiwane dopiero przez bios 1.9 właśnie. Dzięki za pomoc:)

Potwierdzam, przed 2 dniami składałem następnego kompa na naszej płycie i trafił się proc 8400 E0. Mobas z biosem 1.8 wyświetlał tylko pierwszy screen i nic nie dało się zrobić. Flash do 1.A1 załatwił sprawę. Wsio śmiga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że jestem raczej nowym użytkownikiem na tym forum proszę o wyrozumiałość.

Jestem posiadaczem płyty o której prowadzony jest temat, zasilacza Amacrox Warrior Ax450-pnf, e7200 i Cruciali Ballistix 2x 1GB 800MHz reszta mało ważna. Mam problem, który pojawił się przy podbijaniu FSB - otóż, podczas bootowania systemu i przelatywania tego paseczka (mam nadzieje, że wiecie o co chodzi) często następuje restart kompa. Próbowałem już podbijania wszelkich możliwych napięć i jakoś to nie skutkuje. Czy ktoś mógł by orientacyjnie podać jakiego napięcia potrzebuje NB, SB i cała reszta by działać przy FSB 358MHz bo już nie wiem czy w tym leży wina resetów, a nie chcę niczego spalić szczególnie, że nawet to termoprzewodzące dziadostwo pod chłodzeniem mobo jest seryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że jestem raczej nowym użytkownikiem na tym forum proszę o wyrozumiałość.

Jestem posiadaczem płyty o której prowadzony jest temat, zasilacza Amacrox Warrior Ax450-pnf, e7200 i Cruciali Ballistix 2x 1GB 800MHz reszta mało ważna. Mam problem, który pojawił się przy podbijaniu FSB - otóż, podczas bootowania systemu i przelatywania tego paseczka (mam nadzieje, że wiecie o co chodzi) często następuje restart kompa. Próbowałem już podbijania wszelkich możliwych napięć i jakoś to nie skutkuje. Czy ktoś mógł by orientacyjnie podać jakiego napięcia potrzebuje NB, SB i cała reszta by działać przy FSB 358MHz bo już nie wiem czy w tym leży wina resetów, a nie chcę niczego spalić szczególnie, że nawet to termoprzewodzące dziadostwo pod chłodzeniem mobo jest seryjne.

Pamięci jak ustawione? Orthos i inne testy sprawdzające stabilność nie wywalaja się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci 4-4-4-12 na 2,2V na dzielniku 1:1 więc ich wina to nie jest. Alphatimingi ustawione standardowo. Orthos latał 3,5h nie wyrzucił błędu. Temperatura CPU zadziwiająco mała - max 51*C (Thermalright 120A i Scythe Slip Stream 1900 rpm i dosyć dobry przewiew w budzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hero na 358mhz płyta nie potrzebuje żadnego podbijania napięć na chipsetach, ustaw zworki na 333mhz, i zobacz co się będzie działo, moim zdaniem najprawdopodobniej winne są pamięci (przetestuj goldmemory http://www.goldmemory.cz/ ), druga możliwość to że przekręciłeś procka e7200 ma mnożnik 10 podejrzewam że puściłeś na 3580mhz i po prostu się wysypuje bo nie wyrabia, zapodaj orthosa http://sp2004.fre3.com/beta/beta2.htm smallftt na priorytecie 10 nie zaszkodzi tez blend test też priorytet 10, potestuj i sprawdź .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie! Mam do was pytanie bo przyznaje ze jestem lama w tym temacie wiec nie denerwujcie sie. Otóz mam ta plyte procke e6750 i 4 Gb ramu i chce sie przesiasc na xp 64 bit ! otoz zauwazylem w everescie ze moj procesor pracuje z mnoznikiem x6 a nie razy 8 !Daje zeczywista czestotliwosc 2,00 Ghz a nie 2,66 , chcialem zauwazyc ze zworki mam ustawione automatycznie czyli niby na czestotliwosc 200 Mhz ale pokazuje mi ze pracuje na 333 w everescie ! Czy mam zmienic te zworki na 333 aby mnoznik byl x 8 ?? czy komputer sam sobie podniesie mnoznik gdy potrzebuje wiecej mocy procesora ?? bo slyszalem ze vista 64 bit podobno cos takiego sobie robi czyli przechodzi z mnoznikow od 6-8 , czy to prawda ? i jesli tak to czy xp 64 bit tez tak robi ?? dzieki za pomoc! pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie! Mam do was pytanie bo przyznaje ze jestem lama w tym temacie wiec nie denerwujcie sie. Otóz mam ta plyte procke e6750 i 4 Gb ramu i chce sie przesiasc na xp 64 bit ! otoz zauwazylem w everescie ze moj procesor pracuje z mnoznikiem x6 a nie razy 8 !Daje zeczywista czestotliwosc 2,00 Ghz a nie 2,66 , chcialem zauwazyc ze zworki mam ustawione automatycznie czyli niby na czestotliwosc 200 Mhz ale pokazuje mi ze pracuje na 333 w everescie ! Czy mam zmienic te zworki na 333 aby mnoznik byl x 8 ?? czy komputer sam sobie podniesie mnoznik gdy potrzebuje wiecej mocy procesora ?? bo slyszalem ze vista 64 bit podobno cos takiego sobie robi czyli przechodzi z mnoznikow od 6-8 , czy to prawda ? i jesli tak to czy xp 64 bit tez tak robi ?? dzieki za pomoc! pozdro

wyłącz w Biosie EIST albo ustaw w zarządzaniu energii na "zawsze właczony" czy inną opcję która nie będzie zmieniała mnoznika i napięcia kiedy procesor jest w luzie bo mnożnik się zwiększa kiedy proc dostaje obciążenia. zobacz sobie w CPU-z zapuść powiedzmy orthosa

Co do wyłączenia to najlepiej w biosie to załatw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie znjade to zarzadzanie energii ?? w sumie jesli sie zwieksza przy obciazeniu to jest sens to zmieniac ?? ze tak zapytam lamersko ??

zalezy... niższe napięcie niższe taktowanie- chłodniej, mniejszy pobór energii (ciszej) ale jak w niektóre gierki gram to mi skacze gra bo sie lubi przełączyć na niższy mnożnik. Ja mam to wyłączone bo troche większy komfort jest z tymi 3 GHz niż 2.

W zwykłym XP jest w wygaszaczu ekranu/ zasilanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Vcore 1,25V

VMem 2,2V

VTT FSB 1,325V

NB 1,35V

SB I/C Power 1,6V

SB Core 1,15V

Timingi podawałem. A wracając do orthosa, puściłem go na StressCPU i tutaj mój błąd bo nawet priorytet ustawiłem na 1 :/

PS

Właśnie puściłem orthosa na SmallFFTs i wysypał się na samym początku, co dalej? Co dalej ? :/

Edytowane przez Hero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...