Skocz do zawartości
sZCZEp

Problem Z Goodram Pro 1gb 800 Mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj dotarła do mnie zakupiona na allegro kość Goodram Pro 1gb 800Mhz. Nowa, zaplombowana - jednym słowem full wypas. Po dołożeniu do mojej starej kości (GR PRO 1GB zakupiona rok temu) ram działał sobie w dualu przy timingach 4-4-4-12 i napięciu 1.9V bez jakichkolwiek problemów. Komputer pozostawiłem włączony przez noc. Rano okazało się, że komputer w nocy się zresetował ale nie wstał - tzn. wentyle chodzą, dyski i inne napędy też - ale nie działa mysz, klawiatura i monitor(włączony ale dioda jest pomarańczowa zamiast zielonej).

Jak odpalam kompa tylko z tą nowa kością - nie rusza.

Jak odpalam w dualu nie rusza.

 

:mur:

 

Rusza dopiero jak podniosę napięcie do min 2.0V i ustawie timingi default by SPD - jednak czasami wywala się przy wchodzeniu do windowsa.

 

Czy fakt, że kość działała przez jakiś czas (jakies 16h) bez problemu na 1.9V i 4-4-4-12 w dualu a teraz ledwo działa przy 2.0V i defaultowych timingach świadczy o tym, że kość jest uszkodzona?

 

Ewentualnie jakieś sugestie jak to dobrze przestestować żebym się nie wygłupił odsyłając sprawną kość.

 

Proc i mobo to:

E6300 @ 2.8Ghz (1.28V)

P5W64 WS PRO(MCH 1.6V, FSB TERM 1.3V, ICH default, bios 402)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...