Skocz do zawartości
D.D.

Raid 0 Na Nowej Płycie Głównej - Czy Muszę Stracić Wszyskie Dane ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Mam dwa dyski "spięte w raid 0"

Chciałbym zmienić płytę główną.

Czy jest taka możliwość aby ewentualnej destrukcji uległy dane

tylko z partycji systemowej - domyślnie C: czy tez stracę wszystkie dane na dysku (dyskach)

na pozostałych partycjach d:, e: itd. stawiajac nową macierz na nowej płycie.

Czy jest jakis sposób abym nie musiał "archiwizować" wszystkich danych z innych niż systemowa partycji

Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Macierz może pozostać nienaruszona tylko gdy przenosisz ją na kompatybilny kontroler, w przeciwnym razie tracisz całą zawartość, czyli wszystkie partycje.

Zawsze możesz podłączyć dyski do innego kontrolera i sprawdzić, czy "zobaczy" macierz czy nie - nic w ten sposób nie skasujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Spookie, a co ja niby napisałem? :rolleyes:

Poza tym, kontroler RAID nie musi być taki sam - musi być kompatybilny, a to jednak jest różnica ( np. większość zintegrowanych układów SI korzysta z jednakowego formatu macierzy i można sobie dyski przekładać ile wlezie... ;) podobnie np. Raid zrobiony na nf3 chodzi na nf4, itd. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Raczej nie są. Przeważnie kompatybilne są kontrolery jednego producenta (chodzi o producenta chipu i biosu RAIDa, a nie o producenta mobo ofc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...