Skocz do zawartości
Gr8-2N

GF 256 32 MB DDR vs GF2 MX400 64 MB SDR - zagięło mnie

Rekomendowane odpowiedzi

przeciez chyba kazdy wie ze gf 256 jst szybszy od gf mx :)

To nie jest prawda.
widzę że cały czas tkwisz w błędzie

GF 256 SDR czyli inaczej mówiąć GF1 SDR jest mniej więcej tak samo wydajny jak MX lub MX400, jak te karty były na topie to ludzie pisali że MX jest lekko szybszy, w moich doświadczeń z wieloma sztukami tych kart wynika że przewaga jest lekko po stronie GF 256 SDR (nie okrojone potoki teksturujące)

 

Pewnie, ze sa na tej samej kosci. 

Jednak CLAP to o wiele lepsza karta od innych gf1.

nie wiem na jakiej podstawie tak sądzisz, każdy GF256 DDR jest taki sam (oczywiście zarówno u Creativa jak i np Asusa nie wszystkie egz. kręcą się tak samo - wyszła też bardzo duża seria CLAPów z pamięciami 143 Mhz czyli 286DDR - była to partia wyprodukowana do kompów Della mimo to kręciły się OK). Wszystkie te karty były wysokiej jakości bo z tego co wiem nie było na rynku kart GF256 DDR firm typu Powercolor czy X-Power (zdarzały się niefirmowe karty na GF256 SDR)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki kyro????? tu jest mowa o Creative GF256DDR i Prolink GF2MX400 !!! zaraz wsloczy ktoś i powie "a mój radeon jest lepszy od mx4000" itd

to chyba logiczne,ze skoro kyro1 jest szybsze od mx400 (sprawdzone przez testy we wlasnym wydaniu) ,a GF256 DDR jest szybsze od kyro1,to gf256ddr jest szybszy od mx400

czy to takie trudne?

Tylko ze MX 400 eMiXowi nie rowny, jedne na DDRach wyciagaja 3000-3500 pkt a inne 1200... sam mialem przez 2 tygodnie GF 2 MX400 ktory niedosc ze sie grzal potwornie to jescze ledwo te 1000 pkt przekraczal na 3dsmarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF 256 SDR czyli inaczej mówiąć GF1 SDR jest mniej więcej tak samo wydajny jak MX lub MX400

:D:D:D

nie wiem co Cię śmieszy miałem do czynienia z wieloma egzlemplarzami tych kart więc wiem co mówię, za to Twój post ma zaiste wielką wartość merytoryczną :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350 mhz ?

CLAP ma standardowo 333Mhz (166 ddr)

CLAP ma standartowo 120/300 ale byly tez wersje OEMowe robione dla kogos tam i mialy ustawienia pamieci na 280.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie myslcie gf256 ddr z CLAPem.

To sa dwie rozne karty.

Zwykly gf256 jest do d...

a przepraszam bardzo a na jakiej kosci zbudowany jest CLAP czyz nie na gf 256 i pamięciami DDR

 

to tak jak kiedys słyszałem tekst "co jest lepsze monster czy VOODOO choc monster był na Voodoo"

no cóż pan nr. 1 ma racje. CLAP był tylko 1 - Creative LAbs Anihilator Pro - Była to wersja na DDR ale o podwyższonym taktowaniu i rdzenia i pamiatek ... były jeszcze inne GF 1, na SDR i na DDR ale PRO był tylko od Creativa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie myslcie gf256 ddr z CLAPem.

To sa dwie rozne karty.

Zwykly gf256 jest do d...

no co Ty, każdy GF256 DDR będzie miał taką samą wydajność jak CLAP, tyle że CLAP jest od Creativa, a były jeszcze takie karty od Asusa, Elsy, Leadteka... wszystkie są o wiele wydajniejsze od MX

natomiast do MX400 można porównać GF256 na SDR, na takiej karcie i Duronie 900 miałem 2600 3dMarks 2001

jak pisałem wcześniej, żadna inna karta na GF 1 nie dorównywała wersji CLAP bo nie doganiałą jej z taktowaniem, a właściwie to ELsa robiła wersjęPRO tez chyba, widziałem test w Chipie starym, tyle, że w polsce niedostępną ... nie wiem jak było dokładnie z GF1 ale chyba normalny na DDR miał pamiatki 2X166 Mhz - 333 w DDR a CLAP ma standardowo 2x183 MHz - czyli 366 w DDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze razz mówie, mnie siezdaje, że:

 

zwykłe GF 1 na SDR miały 1x183 MHZ SDR,

 

DDR GF 1 miał 2x166 Mhz - 333 MHZ DDR,

 

DDR PRO GF 1 2 x 183 Mhz - 366 DDR,

 

przynajmniej moja druga w zyciu Grafika, czyli właśnie CLAP chodził na 2 x 183 MHZ standardowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sprzedałem swojego Creative Labs Annihilator Pro - tylko dlatego że wymieniałem całego kompa.

 

Robiłem porównanie na jednym kompie mojego CLAP'a z Prolinkiem GF4-MX420 (!!!) i co najśmieszniejsze to mój CLAP był tylko o jakieś 3-5% wolniejszy od GF4 MX !!!

Nie muszę wspominać że od GF2MX był o około 10% szybszy :twisted:

 

Wyższość CLAP (creative labs GF1 256 DDR PRO 32 MB DDR 8) ) jest nie do podważenia:

testowałem kiedyś 3 karty na GF1, moją, kumpla i brata (wkładając je do tego samego kompa): gorzej wypadł Leadtek, a za nim Asus - różnice były rzędu 5% ale zawsze to coś.

 

 

dla graczy z choodym protfelem POLECAM CLAP'A !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge tylko polecic creativy na 256 DDR. mialem wersje oemowa do stacji IBM (clap + dvi +TV bodaj) ale taktowana na 300MHz. nic to nie szkodzilo bo stabilnie gralem na niej przy 450 MHz i jeszcze cos tam rdzeniem krecilem (takze dosc sporo).

grzala sie niesamowicie ale szla stabilnie. spzredalem ja za 150 zeta.

swietna karta. obecnie mam gf3ti200 asusa box ale ta juz mnie tak nie cieszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No juz chyba nikt nie twierdzi ze MX moze naskoczyc CLAPowi

 

z tegoco pamietam z recek mx moze byc szybszy w 16 bit na low i wolnym procu za to CLAP sie swietnie sklauje z procem dalej dostaje kopa powyzej 1GHz nawet i lepiej ciagnie wszelkie bajery grafy jak i 32 bit nie musze wiec dodawac na czym gra sie lepiej ?

 

a co do oc polecam sprzwdzonametode na bez inwazyjne chlodzenie mianowicie mocujemy 80mm fana od strony bez radiatora tam karta po prostu PAZY jak sie komus nie chce bawic zawsze moze byc na sledziu moj CLAP po takiej przerobce smigal 160/360 ze std 120/286 a z tego co mowil ktorys z kolegow to nawet nie byl CLAPem (powinno byc 120/366?)

 

W kazdym razie uzywanie tej grafy jak i jej oc wiaze sie z wielkimi pokladami ukrytych radosci pelna satysfakcja jak i nawet nawiazaniem przyjazni czlowieka z maszyna ;) :D

 

ps. d600 na 900 100fsb kt133 256sdr wykonal ~6700 3dmark 2000 a na d950 reszta ta sama ~7100 i oto dowod na skalowanko ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze sa na tej samej kosci.

Jednak CLAP to o wiele lepsza karta od innych gf1.

Mickiewicz wielkim poetą był ponieważ był poetą wielkim :wink: :lol: .

Wspaniale uzasadniłeś swoją wypowiedz, Kaeres.

 

A w sporze GF1 vs. GF2MX zapominacie o paru IMHO istotnych sprawach: GF1 ma większy pobór mocy (były z tym problemy na niektórych płytach), GF1 ma tylko 32MB ram w nowszych grach to się jednak liczy i GF1 przez właśnie nowe gry nie jest suportowany (bodajże np. Splinter Cell). Radził bym się jednak zastanowić nad takimi zmianami, ja osobiście wolę nawet wolniejszego GF2MX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki! ja ten temat założyłem ze sto lat temu !

jak on wylazł znowu na pierwszą stronę? dziwne że jeszcze ludzie się tym interesują.

prawdę mówiąc stwierdziłem, że jak mam kupić za 130zł używaną i pewnie mocno kręconą kartę to dołożę i kupię GF 4 MX 440 DDR i tak zrobiłem. najrozsądniejszy wybór w tej cenie czyli do 250zł.

 

a kyro bym nie kupił ze względu na problemy z niektórymi grami i ogólny brak popularności (chociaż kiedyś kupiłem rivę TNT mało w sumie znanej firmy nVidia i to ta włąśnie firma przez długi czas prowadziła na rynku graficznym).

 

jednak z pewnego źródła GF 256 DDR jest dobrym wyborem, diabelnie szybka (jak na tę cenę) i nieźle się kręci. mój mx400 prolinka nie lubi podkręcania GPU, od razu się wali i wiesza ale pamięć o 20% idzie. CLAP ma lepsze wyniki no i w standardzie jest szybszy bo moje testy wykazały, że szybkość GF2MX400=GF256SDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...