Skocz do zawartości
Imhotep

Jaka Zasike Polecicie

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Potrzebuje porady odnosnie zasilacza. Najlepiej zeby byl pow 700w. Dodatkowo posiadac stabilne i w miare mocne linie 12v. Planuje zakup kart ati pod CF ale czekam na jakas karte hi-end z tej stajni. Nie moze takze zalamac sie na podkreconym sprzecie i najlepiej gdyby byl modularny.

Myslalem o jakims enermaxie lub coolermaster'ze ale najpierw wole zapytac. Cena ~800 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powyżej 700W?! :-P to co ty chcesz do tego podłączyć? Moim zdaniem to ATI będzie szło ( i chyba już idzie) w kierunku zmniejszania "procesu technologicznego" i tym samym poboru mocy swoich kart ( przykładem jest chociazby R670 - pobór mocy został znacznie obniżony w stosunku do R600 np HD2900XT) Nie wiem jakie są najbliższe plany ATI w przypadku kart hi-endowych ale pobór mocy będą musieli obniżyć by zastosować jakiś sensowny i przede wszystkim cichy ukad chłodzenia.

Ja też jestem na kupnie zasilacza i chyba wybiorę Seasonic S12II-500, 500W bardzo polecany i przede wszystkim cichy zasilacz

tylko nie ma tego "modularnego okablowania" ale co tam :-P

Jeśli koniecznie musi być taki mocny to może jakiś Tagan z dwoma trafami? Zapytaj na forum zenfist.pl a swoją drogą polecam ten sklep :)

pozdrawiam

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powyzej 700w mam na mysli np 800w nie jakies 1kw hehe jak narazie ati daje d... z poborami mocy swoich kart nawet w midle endzie a czym nas zaskoczy w hiendzie juz sie zaczynam bac i w dodatku dwie takie karty heh a gdzie jeszcze zapas na reszte aluminium i miedzi? ;)

Wole na zimne dmuchac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powyzej 700w mam na mysli np 800w nie jakies 1kw hehe jak narazie ati daje d... z poborami mocy swoich kart nawet w midle endzie a czym nas zaskoczy w hiendzie juz sie zaczynam bac i w dodatku dwie takie karty heh a gdzie jeszcze zapas na reszte aluminium i miedzi? ;)

Wole na zimne dmuchac.

Jeśli chcesz taki mocny zasilator to możesz wziąć pod uwagę ten z mojego siga. Co prawda sporo tańszy niż planujesz w budżecie, również sporo tańszy od Corsaira TX 750 a bebechy te same, czyli CWT, przy czym w Chiefie lepsza jakość montażu. Modularna konstrukcja, wysoka sprawność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Antec http://zenfist.pl/pID/1616.htm

będzie mocniejszy, tylko nic na jego temat więcej niewiem.

Taki mądry to każdy jest, żeby na tabliczce wiecej watów znaleźć, a jak o zasiłce nic nie wiesz, to po co ją polecasz?

@Imhotep: Nie wiem za przeproszeniem co pitolisz o wysokim poborze u ATI, ATI zmniejszyło o 50% pobór w stosunku do hd2900xt przy utrzymaniu identycznej jak nie wyższej wydajności. Twój problem jest chyba taki, ze nie potrzebujesz zasilacza mocniejszego jak jakies 550W, ale chcesz jakiegoś potwora aby być trendi. Tak wiec weź Infiniti lub Szefa z serii CFT 14C, ile wat chcesz bo chcesz duzo, niezależnie od tego czy sie przydadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antec to raczej dobra firma, a ten zasilacz ma mocną dwunastkę i idealnie pasuje do propozycji cenowej autora postu.

Jeżeli chce kupić drogi i mocny zasilacz to czemu miałby tego nie zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antec to tylko marka, firma produkująca TruePower Quattro to Enchance, nadal będziesz polecał? Jeżeli mozesz zjesć tylko kilogram jablek, to dlaczego nie kupic sobie dwóch kilogramów. Jak sie ma za dużo pieniedzy to chetnie podam konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zamiast pomoc to zbluzgali eh za duzo pieniedzy? Pilnuj swojego portwela.

Mam pieniadze to jak napisal przedmowca kupuje co chce. Byc Trendy? Lol co za glupota. Od kiedy posiadanie mocnej zasilki jest trendy? Eh x 2 popatrz na tych co maja 1kw.

Byc moze 700w+ to do mojego configa za duzo... Bylo napisac. Eh x3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechany po rajtach został za to, że nie ma kompletnie pojęcia o czym pisze, a widzi tylko dużo watów i wysoką cenę :lol2:

 

@Imhotep ciekawe propozycję padły i możesz sobie wybrać, coś tańszego (CWT) lub droższego (Infinity). Czy +700W to za dużo? Hmm jak masz kasę to czemu nie :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalkulatory wsadź między bajki, nijak się nie mają do rzeczywistości, ponieważ opierają się na danych podawanych przez producenta, które w dużej mierze powstają w działach marketingowych.

 

Może cześć osób będzie ze mną polemizować, ale dużo ludzi myśli że mocniejszy wydajnościowo sprzęt musi pobierać więcej mocy. Owszem, jeśli wszystko by powstawało w tym samym procesie technologicznym, to by tak było. Jak wiadomo jednak w krzemie upycha się coraz więcej i wzrost wydajności już dawno nie oznacza proporcjonalnego wzrostu poboru mocy, wręcz przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje sobie mozesz kupić i mocniejszego Infiniti jesli by był :? . Tylko fakty, są takie, że nie ma takiej opcji, żeby 500W to był za słaby zasilacz na mocno kreconego QuadCPU i Quad Crossfire. Wiekszej mocy trzeba jedynie jak będziesz bawił sie w subzero. Twoje pieniądze Twój wybór, tylko zrozum, że zasilacz o mocy wiekszej o kilkanaście procent nie spowoduje Inf650>720W, ze komputer bedzie wydajniejszy. Jak widzisz kogos z forum co ma 1kw to mi powiedz, a nie dawaj przykladów wyssanych z palca.

 

Sprawa kolejna to kalkulatory, kalkulatory kłamią często zawyzajac moc nawet o ponad 50%.

 

portwela, wziolem

Słownik ortograficzny Twoim przyjacielem :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ten kalkulator można sobie... Między bajki włożyć :lol2:

 

http://www.expreview.com/review/2007-11-24...78d7055_19.html podobny zestaw do Twojego z tym wyjątkiem, że jako cpu siedzi tam Quad :) pzdr

Heh dzieki ;)

Czlowiek sie cale zycie uczy czasami nawet pisac ;)

Zostaje wiec Inf 620w ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje wiec Inf 620w ;)

Sprawdzi sie z zapasem, jak każdy potwór.

 

[MEM] Crucial 10th AE 667@1.26Ghz 4-4-4-8 2.3v

Napisałbyś prawdę, mam nadzieje ze kwestia wyboru zasilacza nie jest dyskusja czysto akademicka...

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki normalny człowiek montuje 4xati? :lol:

Poza tym w większości przypadków jest tak, że najsłabsze modele z danej serii zasilaczy posiadają procentowo największe rezerwy mocy.

 

Coś z prostego logicznego myślenia:

każdy procesor, nieważne czy CPU czy GPU, nie może w normalnym PC pobierać więcej jak 120 do 140W, ponieważ tradycyjne układy chłodzące nie odbiorą większej ilości ciepła, nie mówiąc już o ich ergonomii użytkowania. Więc karta z osprzętem nie pobierze więcej jak te 150W. Tak więc zbudowanie takiego potwora wymaga od zasilacza 4x150W + 140W CPU + 100W inne elementy komputera. Wszystko to wyliczone z ogromnym zaokrągleniem w górę. Zasilacz o mocy 800W będzie na styk. Kilowatowy potwór ma już sporą rezerwę, a ty albo proponujesz kiepski zasilacz, że musi mieć na naklejce ma 1200W i dopiero to ciągnie, albo chcesz się po prostu popisać.

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki normalny człowiek montuje 4xati? :lol:

Biorąc 4x HD3850 to nie jest tak głupie rozwiązanie jak sie wydaje. CF tych nowych radków sie bardzo dobrze skaluje kosztować bedzie ok 2200 (4 karty jak sie ceny ustabilizują), poza tym mozna strzelić kilka fotek i pokazac że dżezi jest teraz zapakowanie grafikami 4 slotów PCI-E :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim cena 4 x 3850/70 się unormuje NV wypuści kartę wydajnością bijącą te karty albo tańsze SLI ...

O ile samo AMD tego nie zrobi ...

 

Jak dla mnie pakowanie 4 x VGA do PC to strzał we własną stopę ...

po pierwsze z racji poboru prądu

po drugie z racji hałasu

po trzecie z racji zabicia AIRFLOW

po czwarte: chciałbym zobaczyć test PHENOM + 4 x 3870 vs. Quad Core + 2 x 3870 - coś mi mówi że różnica w wydajności będzie bardzo niewielka, tylko nie wiem na czyją korzyść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

letrev już pięknie to za mnie opisał. Nie będzie to opłacalne ani ciche, bo przy 4xGPU musiałbyś zastosować serwerową obudowę żeby jakieś sensownie wydajne WC tam zmieścić, bo nawet chłodnica na 3 cz y4 wentylatory nie utrzyma w ciszy sensownej temperatury przy jakiś 300-350W mocy oddawanej do układu. O przepływie powietrza i chłodzeniu pozostałych elementów już nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...