Skocz do zawartości
jk1

Xp Dla Benq A52?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nowy i mam pytanie :) Szukałem tematu o tym ale nie mogłem znaleźć. Czy na Notebooku Benq A52 takim jak na tej aukcji ( http://allegro.pl/item268810376_benq_a52_c...20gb_torba.html ) zainstaluje XP+SP1?

 

Od zawsze siedzę na PC, ale ostatnio słyszałem że laptopy robione są teraz pod Viste i są problemy z zainstalowaniem XP lub w ogóle nie można zainstalować. Dla mnie Vista jest najgorszym g**nem dlatego jak bym miał ją zainstalować to wolałbym Linuxa.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem vista nie jest taka zła. Szczególnie jeżeli masz te 2gb ramu pod maska. Wtedy masz optymalny superfetch i wszystko smiga.

 

Ale jeżeli chcesz zainstalować xp to pewnie będziesz musiał doinstalować sterowniki SATA do instalatora, inaczej nie wykryje Ci dysku. Ewentualnie możesz wyłączyć SATA w Biosie. Nie polecam tego rozwiązania, gdyż praca na zwykłym ATA to częściowe obniżenie wydajności ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ku potomności wyciągam żeby ktoś kiedyś znalazł opinię i nie kupił tego lapa

 

XP - tak ale. drivery z cd nie działają podobnie jak połowa softu (xp sp2 home),, musiałem dzwonić na infolinię,, pan delikatnie zasugerował (widac nie pierwszy problem bo nie szukał długo..) że drivery ze strony benq.com.au działają,, z pl i com NIE. są to drivery modyfikowane przez benq więc na updejty nie ma co liczyć.

 

tak pomyslałem że jeszcze rozwinę bo sprawa śmieszna.. zamieszczone na cd driverki które nie działają: grafika (te to jw., ze strony benq au inne nie.. transfer z AU 15-20KB/s = over 1h..)), tpad, wifi, czipset, łatwiej będzie tak - działał dźwięk ;p i lan na rtl 8139 - z windowsa ;]

nie działa instalator/menu płyty, trzeba sobie pogrzebać tylko - po co jak nie działa ;]

nero i power dvd odpalone po kilku próbach

 

 

plomba na dysk twardy - zainstalujcie sobie na tym X windowsów - normalnie leci się z klonem dysku i zmienia seriale,, tu utrata gw. dysku nie da się wyjąć bez zdjęcia całego spodu laptopa

 

wdrożeniowy koszmarek,, 1sza sztuka 100% gotowa po 5h,, powinno być 1,5..

 

 

to wady wykryte na szybko poza tym acer extensa sprawia lepsze wrażenie,, mniej oszczędnie zrobionego

 

edit - naped pali na najlepsze dvd verbatima 4GB w 4 plikach od 15 minut i jeszcze nie wypalił.

 

nie polecam.

 

edit: drivery benq te do grafiki sprawiały kilka problemów,, dobrze działają któreś stare omegi z obsługą x200,

do wad dokładam beznadziejną beznadziejną baterię

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...