Skocz do zawartości
pancho

Kde Czy Gnome?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie:

które graficzne środowisko graficzne jest lepsze: KDE czy GNOME?

 

Zadaje to pytanie gdyz nie wiek ktora z dystrybucji linuxa wybrac? Chcialem zainstalowac mandrive lecz dowiedzialem sie ze mandriva ma problemy z dyskami sata... prosze o wasze rady ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie:

które graficzne środowisko graficzne jest lepsze: KDE czy GNOME?

 

Zadaje to pytanie gdyz nie wiek ktora z dystrybucji linuxa wybrac? Chcialem zainstalowac mandrive lecz dowiedzialem sie ze mandriva ma problemy z dyskami sata... prosze o wasze rady ;]

obsługa sata raczej nie zależy od tego, czy jest kde czy gnome ;) Zainstaluj sobie suse, tam jest hcyba taka możliwość, żeby się zainstalowało kde i gnome, wtedy przetestujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, które środowisko jest lepsze ponieważ o wyborze w większości przypadków decydują indywidualne gusta, upodobania. Najlepiej będzie jak sam przetestujesz lub zobaczysz bezpośrednio u kogoś - ewentualnie ściągnij dwie różne dystrybucję oparte o Gnome lub KDE i odpal z Livecd [nie wymagana jest instalacja systemu].

 

W wyborze może pomóc jeszcze ta prezentacja: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34&id=19

 

Pozdrawiam, wyyzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze moja wypowiedz cos pomoze.. Lubisz cukierki - KDE , Lubisz prostote - Gnome ;) Oczywiscie wszystko opieram o swoje nikle doswiadczenie. Na pewno mozna poslodzic Gnome, i na odwrot, ale po zainstalowaniu, a wlasciwie.. skompilowaniu (tak?) poszczegolnych srodowisk tak to wyglada ;) No i mi bardziej gnome sie podobalo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieeeee!!!! Zamknijcie ten topic zanim się zacznie epicki flame-war! :D A tak poważnie - zainstaluj sobie oba, popracuj i wybierz lepszy. Mi bardziej podpadł gnome, ale to kwestia gustu.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieeeee!!!! Zamknijcie ten topic zanim się zacznie epicki flame-war! :D A tak poważnie - zainstaluj sobie oba, popracuj i wybierz lepszy. Mi bardziej podpadł gnome, ale to kwestia gustu.

 

pozdrawiam

 

Jak zawsze przy takich typu tematach ale co tam.... ;)

 

Dla każdego coś miłego. Kiedyś wolałem KDE bo przypominało mi Windowsa ale teraz uważam, że jest dla mnie za bardzo "słodziutkie" ;) I jadę na GNOME na Ubuntu jak i na Debianie :)

 

Aczkolwiek jestem bardzo ciekawy KDE 4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo używałem FLuxboxa, ale teraz KDE-3.5.8 które mam nie zamula a i wygodne i ładne jest...

Aczkolwiek jestem bardzo ciekawy KDE 4 :)

Instalowałem niedawno KDE-4.0.0. Przetrwało godzinę na dysku. Z trayem miał problemy, w ogóle kosmicznie sie opcji dogrzebać(coś jak w Windzie ;) ). Ikonki po powiększeniu, obróceniu nie miały antyaliasingu. Przy włączeniu efektów niektórych po prostu okna znikały - nie wyswietlaly sie... Taskbar też średnio działał... Tak więc wróciłem do 3.5.8 i póki co nie zamierzam patrzeć na 4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...