Skocz do zawartości
ewwcia

Vista,partycje,praca Baterii ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry :-)

Jest to moj pierwszy post i znam sie na komputerach jak facet na cerowaniu skarpetek :-)

 

Kupilam niedawno laptopa HP dv6500ew(AMD 64 AthlonX2) z systemem Vista Home Oem i mam kilka pytan:

1.Jak prawidlowo ladowac baterie ?

a)Czy laptop moze byc podlaczony do zasilania cala noc ? poniewaz sciagam filmy i za kazdym razem gdy rano wstaje to komputer jest zawieszony..musze go on/off

b)przy ilu procentach podlaczyc kabelek do ladowania ? jak juz sie wyczerpuje ? czy to tak dziala jak w komorkach :)))?

2.Czytalam troche tutaj i podobno sa problemy z systemem Vista ... nie znam tego systemu chciala bym miec XP , czy mozna miec 2 systemy na jednym dysku ?

3. Gdy wcisne na laptopie klaiwsz F5(taki ksiezyc) to wylancza mi sie ekran i nie wiem jak wrocic spowrotem....

a)gdzie moge poczytac np skroty klawiszowe i funckje do tege modemu poniewaz nic nie dostalam

4.Bez problemu zainstaluje XP ? czy dysk D(HP_Recovery) moge zostawic i pozniej przywrocic Viste ?

5.Prosze kilka waznych porad co trzeba miec zainstalowane a czego nie ..

6. ... jak sobie cos przypomne to napisze... :-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry icon_smile2.gif

 

Dzień dobry.

 

ad 1.

a) Tutaj masz bardzo dobry artykuł na ten temat. Czyta się go szybko i przyjemnie.

b) To masz także napisane w artykule. Teoretycznie możesz odłączyć sobie kabel kiedy chcesz. Musisz jedynie pamiętać, że bateria nie może leżeć przez dłużysz czas mocno rozładowana (ok 2% i mniej). Jeżeli za długo będzie w takim stanie, może ulec uszkodzeniu.

 

ad 2.

Ogólnie Vista nie cieszy się zbyt wielką popularnością wśród profesjonalistów. Jeżeli dobrze przejrzysz to forum to zauważysz że bardzo dużo osób wywala pre instalowaną vistę i instaluje xp lub linuxa :wink:

 

Dwa systemy można mieć na jednym dysku. Tutaj odsyłam do działu software.

 

ad 3.

Ten klawisz służy do przechodzenia w "stan wstrzymania". Zazwyczaj wystarczy wcisnąć z powrotem przycisk zasilania by laptop się obudził.

Na stronie HP masz całą masę instrukcji do laptopów. Jak poszukasz to znajdziesz.

 

ad 4.

Pod spodem masz temat o tym. Wcześniej także było to już 1000 razy opisywane i nie mam zamiaru tego powtarzać.

 

ad 5.

Odpowiedź na to pytanie jest zbyt obszerna i nikt tak na poczekaniu Ci tego nie wytłumaczy. Może sprecyzuj pytanie to będzie łatwiej odpowiedzieć.

 

ad 6.

OK. Byle tylko się tyczyło tego lapka bo inaczej robi się śmietnik.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...