Skocz do zawartości
Rosti

Porządne Wc Pod Mój Komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Przymierzam się do przejścia na chłodzenie wodne ale nie wiem zbytnio co wybrać aby całość była dobrze wydajna i w przystępnej cenie.

 

Siedziałem troszkę na stronkach i skompletowałem coś takiego :

 

Black Water Advanced UV Blue 123 rev. 2.0 168.99PLN

MNP Prison Pro V2 CPU SM8/10 119.00PLN

Black Water O-Tank 170 108.99PLN

Feser One UV Clear/Blu 49.00PLN

Innovatek wąż 8x10mm UVR niebieski 19.00PLN

Black Water Silent Pump 12V 99.00PLN

Zalman ZM-GWB8800 GTX 228.99PLN

Akasa Quiet Fan 80x80x25mm - 18dBA! 75.00PLN

 

Mam na WC około ~1000zł

 

Nie wiem czy wszystko będzie do ciebie pasowało i będzie wydajne. <_<

No i chciał bym też podkręcić Proca na tym. B-)

i Schłodzić Piecyk ( Grafę )

Może Polecacie coś zmienić ?

 

Będzie to pasowało pod ? :

-Intel Core2 Duo E6850 @ 3.0 Ghz

-Palit GeForce 8800GTX

-Asus P5K Deluxe ( Ma spory System radiatorów )

 

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Rosti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bym wziął inne wentylatory, zależnie do tego jak bardzo cicho chcesz mieć. Ale jakieś Acutake czy coś takiego ostatnio bardzo popularne. Chłodnica taka będzie lepsza: Black ice gt.

Zamiast fullcover wziąłbym zwykły bloczek za jakąs 100 na GPU i dodatkowo kupił jakieś radiatory aluminiowe na ram i ukł. zasilający grafy i na to jakiś delikatny nawiew. Przede wszystkim dlatego, bo grafę zmienisz i bloczek też będziesz musial, a tak bloczek Ci zostanie. Borygo ( itp, zaleznie od oczekiwanego koloru ) + demiralizowana sprawdzi się równie dobrze i będzie dużo taniej i dużo więcej. Za to bloczek na CPU bym wziął taki:D-tek. Pamiętaj jeszcze o króćcach, to kwestia osobista, ale polecam sm8/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no i teraz dylemacik czy D-Tek Fuzion GPU czy Prison Pro V2

 

Co byście polecili ? :blink:

 

Wedlug mnie oba sie sprawdza. Jezeli masz kase lub chcesz podkrecac karte to ja osobiscie wybralbym D-Tek'a. Zas gdy zalezy ci glownie na ciszy zadowolisz sie Prison'em. Ja mam wlasnie tego drugiego i jestem z niego zadowolony. Mam w idlu 37 stopni w loadzie dochodzi do 41 gdzie na zwyklym chlodzeniu bylo 55 idle i 80 load na karcie x800gto.

 

Tutaj 2835333[/snapback]

no to juz chyba rozwieje twoje watpliwosci :D

http://shackit.pl/display.php?iid=93&page=1

 

Podales link do testow z blokami na CPU a nie na GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osa512

Poćwicz gdzieś wklejanie linkow, bo Ci słabo idzie! Używaj opcji podgląd i wtedy widzisz, co robisz.

Pomylic sie juz nie mozna mistrzu? ...

@ niedziel

faktycznie nie doczytalem ze chodzi o gpu.

 

 

@ Rosti

na forum bylo juz duzo razy poruszana kwestia blokow zarowno cpu jak i gpu wystarczy poniuchac. poza tym jak masz 1k na klopa to link z mojego 1wszego posta sie nada chyba :) ( a dokladniej tabelka Rafwklp )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups zamiast CPU napisałem GPU ale chodziło mi o bloczek na procka ( wnioskuję z opinii ze Fuzion będzie lepszy od Prisona :-P

A teraz zastanawia mnie co dać na GPU Czy Zalman ZM-GWB8800 GTX czy Fuziona ( Odpowiednik na GPU ) czy coś innego ? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyglądałem się obudowie i zastanawiałem jak ja tam upchnę WC :blink: . Wiadomo chłodnica za zew obudowy na górze ale rezerwuar hyh tu juz jest problem i to nie mały z pompką tez ( achh te kable )

 

Macie może jakiś pomysł jak to porozkładać (może coś uciąć :lol2: ? )

 

 

Fotka robiona komórką więc jakość jest przeciętna

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...