Skocz do zawartości
nethaker

Karta Wifi, A Spowolniony Internet.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam router Netgear WPN824 v2 i to tego kartę sieciową WiFi na USB tego samego producenta. Wszystko śmigało pięknie do czasu kiedy zdecydowałem się podłączyć drugiego kompa do sieci. Kupiłem bezprzewodową kartę Edimax EW-7128G. Zainstalowałem, podałem kluczyk WPA, ale dostaję transfer ~10x mniejszy niż na drugim kompie (ogólnie nie jestem w stanie przekroczyć 25kb/s), strony wczytują się znacznie wolniej. Pokazuje mi, że siła sygnału jest `znakomita`, czasem `bardzo dobra`. Czym może być to spowodowane? Dodam, że czasem mnie odłączy i połączy do sieci bez powodu, ale nie jest to regularne zjawisko.

 

Kolega zainteresował się tym screenem z programu sterownika karty.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Internet to Chello 2Mb/s.

 

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Edytowane przez Nethaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos jest nie tak patrzac na te errory, na dobry poczatek sprobuj zminic kanal na routerze na 1 albo 11 z tego 6 i ustaw w sieciowce ten sam kanal na sztywno w opcjach jak sie da

 

jakie masz stery? oryginalne z plytki? czy na stronie producenta sa nowsze?

 

do mnie dzisiaj przyjezdza edimax 7138 na usb na ralinku i zabieram sie za zabawe z WEP'ami :blurp:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos jest nie tak patrzac na te errory, na dobry poczatek sprobuj zminic kanal na routerze na 1 albo 11 z tego 6 i ustaw w sieciowce ten sam kanal na sztywno w opcjach jak sie da

Kucyk, wielkie dzięki za odpowiedź.

 

Oczywiście próbowałem z kanałami. Niestety brak poprawy. Próbowałem też zmieniać standard z G na B. Bez efektu.

 

Myślisz, że może być to kwestia niekompatybilności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ralink to dosc dobry chipset, mam dosc czesto doczynienia z wifi i niekompatybilnosc w nowych produktach praktycznie nie wystepuje, obstawiam stery, albo same uszkodzenie karty

zmieniales jakies parametry wifi na routerze? probowales moze to puscic po wepie?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ralink to dosc dobry chipset, mam dosc czesto doczynienia z wifi i niekompatybilnosc w nowych produktach praktycznie nie wystepuje, obstawiam stery, albo same uszkodzenie karty

zmieniales jakies parametry wifi na routerze? probowales moze to puscic po wepie?

Kolega polecił mi kartę, dlatego kupiłem.

 

Najpierw korzystałem ze sterowników dołączonych do urządzenia, później zmieniłem na te ze strony producenta (najnowsze).

Próbowałem z WPA, WEP i bez zabezpieczeń. Nie wiem, co jeszcze mogę zmienić...

 

/edit.

 

Problem bardzo podobny do mojego. Czytałem już wcześniej i żadna z rad nie pomogła.

http://forums.whirlpool.net.au/forum-repli...cfm/583144.html

Edytowane przez Nethaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z góry za post pod postem, ale sytuacja się nieco zmieniła. Mianowicie nie zdziałałem nic w kwestii tej karty i routera. Sklep zaproponował mi wymianę karty. Co wybrać? Wiem, że znowu nie będę miał 100% pewności, ale jakąś decyzję muszę podjąć.

 

Z oferty Znak.

http://www.znak.pl/index.php?cid=39&scid=1751

 

Cena do ~100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...