Skocz do zawartości
MARTiiii

Krzywa Czapa Na Procku - Proc Nie Oddaje Ciepla

Rekomendowane odpowiedzi

Ale na IP35-E temperatury bykly nizsze i to sporo niż na DFI 62 vs 80 C. Poza tym napięcie z biosu to raptem 1.385v wiec nie widze powodu dlaczego mialby osiagac tak absurdalne temperatury.

niekręcony procesor może sobie obniżyć napięcie nawet do 2.8V pod obciążeniem i dalej będzie stabilny, IP35-E może cierpiała na Vdrop, pamiętasz jakie było napięcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekręcony procesor może sobie obniżyć napięcie nawet do 2.8V pod obciążeniem i dalej będzie stabilny, IP35-E może cierpiała na Vdrop, pamiętasz jakie było napięcie ?

Miernikiem nie mierzylem to od razu zaznacze, a odczyty programowe wskazywaly na 1.36v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernikiem nie mierzylem to od razu zaznacze, a odczyty programowe wskazywaly na 1.36v.

zdejmij radiator wyczyść wszystko spirytusem, nałóż pastę możliwie równa i cienką warstwą, nałóż chłodzenie poruszaj nim (przesuwaj radiator w lewo prawo przód itd...) tak aby wycisnąć nadmiar pasty, przypnij zapinki tak by radiator się nie oderwał Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wszelkie odczyty są wyłącznie dla orientacji: okolice 40°C? Jest w porządku. Gdyby dobijało do ~60°C to zacząłbym się martwić. Skopany czujnik, przekłamania programu - zbyt dużo możliwości błędnego odczytu.

 

Ten temat doskonale pokazuje, jak piękną rzeczą jest nieświadomość - nie wiem, nie mam pojęcia, nie przejmuję się póki wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu trzeba rozróżnic dwie sprawy: głupie wskazania programow i nienagrzewajace sie radiatory. Nie trzeba być gejzerem intelektu, żeby dostrzec, ze prawdziwym problemem jest ten drugi.

czy aby napewno

 

E4400 radiator Tt Bigtyphoon pasta Arctic silver, 3 razy sprawdzone czy dobrze siedzi

 

 

E4300 radiator Tt Bigtyphoon pasta Arctic silver, założony raz

 

 

E6750 radiator Tt Bigtyphoon pasta Arctic silver, założony raz

max temp jaką zanotowałem 50C wiatrak ~1000RPM i 300RPM zapasu

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć wysokie macie tempy. Mój 2180 nie ma idealnie prostej czapy, ale bez o/c to prawdziwa oaza zimna :)

Screen 1 - CPU chłodzony przez TT Blue Orb 2, wentyl 1600RPM

Dołączona grafika

 

 

Po zrobieniu Scr 1, odłączyłem wentyl na procku(Passive). W zamkniętej budzie chodzi jedynie wentyl w Amacroxie i wyciągowy 120mm 700RPM.

Dołączona grafika

 

 

 

 

Ale po ustawieniu 3200@1.42V tempy rdzeniu szybciutko wskakują na ~65*. A radiator ledwo ciepły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć wysokie macie tempy. Mój 2180 nie ma idealnie prostej czapy, ale bez o/c to prawdziwa oaza zimna :)

Screen 1 - CPU chłodzony przez TT Blue Orb 2, wentyl 1600RPM

Po zrobieniu Scr 1, odłączyłem wentyl na procku(Passive). W zamkniętej budzie chodzi jedynie wentyl w Amacroxie i wyciągowy 120mm 700RPM.

Ale po ustawieniu 3200@1.42V tempy rdzeniu szybciutko wskakują na ~65*. A radiator ledwo ciepły.

fajnie, ale nie wiesz ze Tj dla twojego procesora wynosi 100C a nie jak podaje 85C :wink:

 

PS. założę się ze w IDLE ten procesor ma temperatur poniżej pokojowej

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie, ale nie wiesz ze Tj dla twojego procesora wynosi 100C a nie jak podaje 85C :wink:

 

PS. założę się ze w IDLE ten procesor ma temperatur poniżej pokojowej

Tjunction dla tego proca to 85*C - sprawdziłem, że gdy temp dochodzi do 84*, to włącza się throttling.

Temperatura w czasie spoczynku to 23*C. Przegrałbyś zakład.

Na boxie przy 3200@1.42v miałem 78*C.

 

Core temp dobrze pokazuje. Zobacz, jakie mam ustawione Vcore - 1.07V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

@Andrew DC

Wiesz jak jest obliczana temp w CoreTemp?

CoreTemp od uznawanego przez niego Tj odejmuje DTS i wtedy wychodzi temp. Jakby Ci CT wykrył Tj 100*C to temp wtedy by wyniosła 99*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andrew DC

Wiesz jak jest obliczana temp w CoreTemp?

CoreTemp od uznawanego przez niego Tj odejmuje DTS i wtedy wychodzi temp. Jakby Ci CT wykrył Tj 100*C to temp wtedy by wyniosła 99*

rozumiem to. Tylko czy na pewno Tj dla mojego procka to 100* C ? Jest na to jakaś dokumentacja od intela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem to. Tylko czy na pewno Tj dla mojego procka to 100* C ? Jest na to jakaś dokumentacja od intela?

no to wpisz sobie "C2D M0 Tj" i poczytaj sobie wszedzie piszą ze jest 100 a ty jeden genialny twierdzisz ze jest inaczej, tak czy inaczej twoja temperatura jest nie realna i musi być błąd w Tj

 

Temperatura w czasie spoczynku to 23*C. Przegrałbyś zakład.

:lol2: takie temperatury to nawet intel 80286 nie miał ze swoimi kilkoma MHz Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wpisz sobie "C2D M0 Tj" i poczytaj sobie wszedzie piszą ze jest 100 a ty jeden genialny twierdzisz ze jest inaczej, tak czy inaczej twoja temperatura jest nie realna i musi być błąd w Tj

:lol2: takie temperatury to nawet intel 80286 nie miał ze swoimi kilkoma MHz

dobrze już , dobrze genialny panie mądraliński. Tj na poziomie 85* C sam sobie nie wymyśliłem, podał mi to CT i tyle. Ja się przy niczym nie upieram....

 

Ale co z tym : I have verified myself that E4x00 series have a Tjunction Max of 100c because I pushed my cores to a max of 92c it did not shutdown or throttle.

Edytowane przez Andrew DC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zobaczyli, ze maja idle ponizej temperatury pokojowej to zaczeli slepo dodawac te 15C.

U mnie temperatura na procku bez coolera mierzona termometrem zewnetrznym podczas throttlingu to 75C. Nijak nie da sie z tego zrobic 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zobaczyli, ze maja idle ponizej temperatury pokojowej to zaczeli slepo dodawac te 15C.

U mnie temperatura na procku bez coolera mierzona termometrem zewnetrznym podczas throttlingu to 75C. Nijak nie da sie z tego zrobic 100.

czyli 85* jest bardziej prawdopodobne. Różnica 10* między czapą(75) a rdzeniem(85) jest realna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze raz zacytuje bzdurę, dowodzącą kolejną bzdurę czyli Tj 85C

 

Temperatura w czasie spoczynku to 23*C. Przegrałbyś zakład.

to ile masz w pokoju 10C, mieszkasz w chłodni ?

może twój radiator ma cudowne właściwości, zarezerwowane dotąd jedynie dla lodówek ?

może jednak przyznasz się do swojej bzdury i przestaniesz produkować kolejne bzdury ?

 

 

twoim zdaniem temperatura na poniższym obrazku jest realna ?

 

pewnie nie bo jak ktoś tu zauważył:

Ludzie zobaczyli, ze maja idle ponizej temperatury pokojowej to zaczeli slepo dodawac te 15C.

te ślepe masy sprowokowały kolejne posunięcie, w kolejnej odsłonie programu poprawiono Tj na 100

 

ach te ślepe masy ciemne i głupie, jak miał w zwyczaju mówić jeden dyktator idol jak widzę niektórych użytkowników forum, jest nieszczęście światła i nie skrępowana społecznym kagańcem jednostka, która nie da się przekonać ze białe jest białe a czarne jest czarne oraz Tj dla M0 = 100

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś strasznie drażliwy jesteś, Wyluzuj - przecież nie obrażam Twojej matki, tylko dyskutujemy nt. temperatur.

 

Nigdy nie zanotowałem temp. niższej od otoczenia nawet po nocnym postoju kompa 10 sek po uruchomieniu mam 27*

 

Dalsza dyskusja chyba nie ma sensu. Brniesz w zaparte, ale żadnych dowodów nie przestawiłeś. Jedynie kpiny z moich racji, nic konstruktywnego.

Szyderczy ton Twoich wypowiedzi wyraźnie daje do zrozumienia, że to Ty jesteś tu najmądrzejszy i zawsze masz rację. A kto twierdzi inaczej jest debilem.

Edytowane przez Andrew DC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawadaki czego nie rozumiesz w stwierdzeniu, ze zmierzona doswiadczalnie temperatura throttlingu w moim procesorze E2180 rewizji M0 nie wynosi 100C ?

 

Te procesory podaja za malo informacji by moc prawidlowo odczytac temperature, o ile DTS w granicach zera musi posiadac dosc dobra dokladnosc, aby throttling wlaczal sie w stalym momencie, to przy wartosciach kilkudziesieciu juz widac znaczny margines bledu. Intel nabral wody w usta i nie przedstawia zadnych konkretow w tej materii, dlatego jest teraz tyle roznych wersji np. coretempa.

 

Gdybym slepo dodal te 15C to moj procesor mialby 50C w idle, panie daj pan spokoj.

 

Coretemp (wszystkie programy tego typu) zaklada, ze kazdy procesor danej rewizji wlacza throttling w identycznym punkcie rownym 85C lub 100C. Nastepnie zaklada, ze wartosc DTS w przedziale [0;100] rosnie liniowo 1:1 wraz ze spadkiem temperatury. Stad sie bierze to, ze dwa podobne procesory maja tak rozne wskazania temperatur a nie z tego, ze ktos uzyl starej wersji programu.

 

Intel w tanich prockach prawdopodobnie olal kalibracje a jedyne co jego przedstawiciele sugeruja to trzymac procesor ponizej 61C wskazanych przez plyte glowna i dac im spokoj.

 

Odnosnie tego screena, przedstawiles tam inna rewizje procesora. Dopoki ktos tego nie sprawdzi w warunkach testowych mozna przyjac, ze L2 wlacza throttling w okolicy 100C.

 

 

PS. Odpusc sobie te mentorskie zapedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie tego screena, przedstawiles tam inna rewizje procesora. Dopoki ktos tego nie sprawdzi w warunkach testowych mozna przyjac, ze L2 wlacza throttling w okolicy 100C.

co ty nie powiesz

 

 

procesor podczas pracy chłodzony powietrzem nie może mieć temperatury niższej/równej niż chłodzące go powietrze, czego byś nie napisał i czego byś nie udowadniał to fizycznie nie jest możliwe

zakładając że Tj dla M0 jest ~85C, takie cuda są na porządku dziennym

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee co ma wspolnego to co napisalem z oczywistoscia jaka jest to, ze procesor nie moze byc chlodniejszy niz chlodzace go powietrze ?

poszukaj sobie w sieci rzutów gdzie przykładowo E4400 M0 ma temperaturę równe/poniżej pokojowej, a program liczący temperaturę przyjął Tj = 85C, a zrozumiesz jaki ma związek

 

oczywista oczywistość powiadasz :lol2:

 

PRZECZYTAJ

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uporem maniaka probujesz mi wmowic, ze procesor ma tjunctionmax 100 poniewaz coretemp z tjunctionmax 85 pokazuje temperature ponizej t. otoczenia.

 

Ja nie zaprzeczam, ze moze sie tak zdarzyc, ze coretemp z tjunction max 100 pokaze temperature blizsza rzeczywistosci dla jakiegos procesora M0. Nie zmienia to faktu, ze ten procesor nie ma tjunction max 100.

 

Tmax to temperatura wlaczenia throttlingu, nie da sie pogodzic faktu, ze program pokazuje w tym momencie 100C a termometr przylozony do procka 75C.

 

Musialaby nastapic strata 25C na drodze rdzen --> sonda termometru.

 

Wiadomo, ze rdzen ma wysoka bezwladnosc cieplna, ale w warunkach jakich to testowalem ta roznica nie moze byc tak duza. Nawet roznica 10C miedzy moim pomiarem a 85C wydaje sie za duza.

 

Procesor 1200mhz , na najnizszym napieciu, bez IHS, ze szlifowanym rdzeniem, z cienka szlifowana blacha miedziana zalozona na pascie CLP (zeby nie spalic). Temperature podnosilem bardzo powoli.

 

 

Za bardzo ufasz temu co pokazuje Coretemp, ten program tylko interpretuje sygnal DTS z procka, biorac pod uwage zla kalibracje wychodza takie glupoty.

 

Ten artykul znam i czytalem go kilka razy, niestety jest tam kupa niescislosci.

 

Sensowna dyskusja, bez odsylania do kata toczyla sie tu:

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...1008&page=9

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1174781

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zaprzeczam, ze moze sie tak zdarzyc, ze coretemp z tjunction max 100 pokaze temperature blizsza rzeczywistosci dla jakiegos procesora M0. Nie zmienia to faktu, ze ten procesor nie ma tjunction max 100.

ponieważ "badania" wskazują ze twój cudowny procesor jest wybitnym kawałkiem krzemu

 

mam szukać dale równie przeczących prawom fizyki rzutów jak ten powyżej ?

 

Za bardzo ufasz temu co pokazuje Coretemp, ten program tylko interpretuje sygnal DTS z procka, biorac pod uwage zla kalibracje wychodza takie glupoty.

skoro nie ufasz, to po co w tym temacie trwonisz słowa, pozostań przy starej sprawdzonej diodzie termicznej która w procesorach C2D dalej występuje :wink:

 

po to został stworzony DTS żeby wyeliminować wątpliwości (i ułatwić adekwatne sterownianie wiatrakiem), ale wyraźnie dla niektórych oczywistość jest wystarczająco wątpliwe żeby wszystkiemu zaprzeczyć, prawda

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak staram sie wniesc jakies sensowne informacje do tematu a nie powielac istniejace mity i odsylac do kata. Zreszta kto sie tematem zainteresuje, znajdzie w powyzszych linkach sensowne omowienie tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idź w kącik i zastawów się nad sobą

 

 

 

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: ( :lol2: )

no sorry ale

 

Dołączona grafika

 

HWMonitor , SpeedFan i Intel TAT tak samo więc chyba nie mam po co iść do kąta :lol2: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sorry ale

HWMonitor , SpeedFan i Intel TAT tak samo więc chyba nie mam po co iść do kąta :lol2: :wink:

w pokoju masz pewnie 25 C a radiator działa jak lodówka :lol2: , a wiesz ze to przeczy prawom fizyki elementarnym prawom fizyki, ale co tam dla ciebie fizyka to Terra Incognita, skończ podstawówkę zanim zaczniesz się wypowiadać :wink:

 

PS. nawet jak byś miał w pokoju 20C to i tak nie możliwe

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że w pokoju mam 19*. A na procku 23*.

 

Pyt. 1 : czy 23 jest mniejsze od 19. Ty twierdzisz, że tak. No cóż......, bez komentarza.

Pyt 2 : czy procesor ustawiony na 1200mhz@1.07V na dobrym coolerze ma 23 czy raczej 38*? Ty twierdzisz, że 38 jest bardziej prawdopodobne.

Pyt 3. Czy rzeczywiście potrzebna jest lodówka żeby uzyskać takie temperatury jak ja?? Ty twierdzisz, że tak. Hehe, nie ma to jak sylwestrowa dawka dobrego humoru :D

 

 

Zakładając, że masz rację(Tjmax=100), mój procek ma w idle 38* C. I to na 1.07V. Czy nadal upierasz się przy swoim?

 

Pozdrowienia!

Edytowane przez Andrew DC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że w pokoju mam 19*. A na procku 23*.

 

Pyt. 1 : czy 23 jest mniejsze od 19. Ty twierdzisz, że tak. No cóż......, bez komentarza.

Pyt 2 : czy procesor ustawiony na 1200mhz@1.07V na dobrym coolerze ma 23 czy raczej 38*? Ty twierdzisz, że 38 jest bardziej prawdopodobne.

Pyt 3. Czy rzeczywiście potrzebna jest lodówka żeby uzyskać takie temperatury jak ja?? Ty twierdzisz, że tak. Hehe, nie ma to jak sylwestrowa dawka dobrego humoru :D

Zakładając, że masz rację(Tjmax=100), mój procek ma w idle 38* C. I to na 1.07V. Czy nadal upierasz się przy swoim?

 

Pozdrowienia!

oczywiście ze twój procesor nie może mieć 23C przy temperaturze pokojowej 19C

 

w pokoju masz 19 w obudowanie masz o przynajmniej kilka stopni więcej, a twój procesor nie produkuje ciepła podczas procy, czyli jest wykonany z nadprzewodników wysoko temperaturowych i pochodzi z przyszłości, prawda

 

ja w podróże w czasie nie wierze, ale może w twoim domu występuje osobliwość fizyczna i prawa fizyki działają inaczej

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...