Skocz do zawartości
RusH

2 X 2gb Kingston Value 667 - Testowal Juz Ktos Oc?

Rekomendowane odpowiedzi

130 zł to dużo jak za kość king667 2gb ftb? opłaca się w tej cenie (to już całkowite koszta- bo to realny sklep), tylko pytanie czy będą mieli tego więcej... bo tak z przypadku- kupowałem bratu dysk i oko zatrzymało się na tym kingstonie.... wyszedłem w dyskiem i kością, niestety mieli tylko jedną... pon-wt będę wiedział jak wygląda dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe nie ma tak łatwo... to kupowałem w sklepie sieci shift, szczecin, niestety nie maja na teraz więcej tych kości- tzn w ogóle nie mają 2gb ddr2 kingstona...ale jak była to znaczy że i gdzie indziej mogą być, trzeba szukać.

 

Btw w komputroniku szczecin widziałem kość goodrama 2gb ddr2 800 z tak samo wyglądającymi chipami... a goodram w takiej wielkości i kształtu chipach(11x19mmm) chyba tylko d9gsv... też chyba niezłe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw w komputroniku szczecin widziałem kość goodrama 2gb ddr2 800 z tak samo wyglądającymi chipami... a goodram w takiej wielkości i kształtu chipach(11x19mmm) chyba tylko d9gsv... też chyba niezłe

Moze ktos potwierdzic, ze to moga byc D9 ? :) To bym sie przeszedl do komputronca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pamiatki krecą sie bez problemu na co najmniej 1000MHz 5-5-5-15. Czy jestem wstanie osiągnąć taki wynik z ramu 667MHz 5-5-5-15.

Myslę czy nie warto wziąć któryś z tych:

OCZ Technology DDR2 2x2GB 800MHz CL5 5-5-12 Gold

Corsair Twin2X DDR2 2x2GB 800MHz CL5-5-5-18.

Jakie ewentualnie polecacie w granicach 270zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to to sie kreci? jakie wiesci nadal z frontu? rozumiem ze to najtansze pamieci jakie mozna kupic i z tego co widze latwo trafic na d9 ( mowie o kingstonach bo o nich tez jest temat ) z tego co widze mozna niezle poleciec nawet na kosciach 2x2gb tylko czemu temat zamilkl? Co sie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale mnie tez interesuje te d9.. 1200 cl5 2.4v 24/7? Kozacko.. tylko jak na razie to jakis tam sobie komentarz bo tutaj chlopaki mieli max 1050 cl5?

 

 

btw tk czy siak 1080 cl4 to dla Ciebie badziew? :D

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem je na godzinkę do komputera i poszły na 4-4-4-12 811MHz 2v jak moje 2x1, po czym musiałem je oddać. Orthosa przez godzinę nie wywaliło ;). Ja też sobie zamówiłem takie i czekam na paczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taki teścik pierwszy na moich pamięciach, bo poczta się spisała nawet.

 

Kingston Elpida 667MHz CL5 @1032MHz 5-5-5-12 1,9V

 

post-133614-1206464950_thumb.jpg

 

Czyli jednak na coś je stać ;]. \\Tak OT jeśli chodzi o prędkość procka, to po zjechaniu na mnożnik 8 w jednych programach widać go jako 344x8 a w innych jako 344x9, więc nie ma się czym przejmować ;].

 

Aha, tRFC ustawione na 52 ;].

Edytowane przez pajak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha mam 2gb ftb :D:D:D ale tylko 2gb w jednej kosci ;( potem dokupie sobie druga ;)))) mmm miodzio zobaczymy jak sie kreci, wlasnie jade po nia do proline :)

 

 

P.S. A ponoc ich juz nie produkuja? Juz brat mi wiezie je ;D sprawdze rok i tydzien produkcji ;)

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto wypowiedz jednego ze szczęcliwych posiadaczy tych memek:

Super ram w super cenie !!! Trafiłem na ram oparty na kościach które już przeszły do historii, a mianowicie na Micron D9FTB, a te kręcą sie nieziemsko ! na 2,4 V poszły na 900 mhz cl 3-3-2-8-21, i na 2,4 v na 4-4-3-8-22, lub na 5-5-4-9-22 na 1050 mhz i 5-5-5-15-23 na 1200 mhz na mobo abit Abit Fatal1ty FP-IN9 SLI +Intel Core2 Duo E8400. Polecam !!! te memki to legenda OC !!!

Ta wypowiedz to kicha, mam te kosci i robi cl 3 3 3 9 22 ( ponizej nie wstaje chocby nie wiem co ) 3 4 3 4 2.5v 700mhz ;]... 4 4 4 12 30 8 8 8 8 2.5v 950mhz.. I lece dalej narazie.

 

 

A niektórzy lubią się pobawić nowym sprzętem raz na rok,, ustawić sobie coś ekstra szybkiego i mieć po prostu zaje* szybki sprzęt na którym potem i tak zazwyczaj latają po www,, np ja, ot zboczenie

 

Co komu do tego :?

testy czas zacząć :)

 

na początek 2,45v i jedziemy :)

 

Dołączona grafika

 

4-4-4 ... 935MHz czyli tak jak moje transcendy,, tak na początek ;) pi liczą zwisów nie zanotowano,, to jeszcze nie czas na memtesta,, niższych napięć nie testowałem

 

mam dziwny problem z podniesieniem ich na 333/800 powyżej jakiejś niezbadanej granicy mhz, i to na 555 i 2,6v, czuje że ogranicza mnie któryś z timingów bo nie mam nawet bota,, :P liczę na podpowiedzi

 

ciekawostka - pamięci po pi na takich voltach są.. chłodne :D transcendy chyba by mi wypaliły dziurę w płycie :lol: :lol:

które to wartości ? u mnie nic tak wysokiego nie ustawiałem może to mnie hamuje ? ;)

 

edit: jw 2,37v lata, pamięci mają temperaturę 35-40*c, ledwo czuć że są cieplejsze niż 'otoczenie'

 

edit: 2,33v 4-4-3-x- trfc 32,, no to by wychodziło na to że robią to co powinny na 1/1 a ja jestem lamką i nie potrafię ich odpalić na 5/6 333/800 ,,, co by nie było tak sobie myślę czy czasem mnie zostaną u mnie,, za te kasę już są warte każdej złotówki ;)

 

edit: 2,33 to mało,, dziwnie się zachowywały,, liczyły pi 16m, fajny czas, przed samą czeksumą rebocik ;) 2,37 liczą, testujemy stabilność 471MHz 4-4-3-12.. 34 2,37v, pamięci nie przejmują się napięciem - nie miałem w budzie nic tak chłodnego ze 2-3lata (H D5, TCCD, BH5, D9 w transcendach...)

czekam na "złote rady" co może być nie tak

 

dla lubiących obrazki są i obrazki ;)

Dołączona grafika

Wlasnie mam pytanie bo ja orthosem testuje, lepiej Super PI?

 

 

BTW niektorzy wola puscic procka i ram na 1:1 np fsb 450 cl4.. mimo ze ram zrobi z 550 cl5.. Czy tak jest wydajniej jak asynchronicznie leci? Czy jakos tak sie na to mowi :P

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atsiv ty masz jakieś kompleksy z cl4? Zakładam że wypróbowałeś podane timingi i subtimingi na cl4 z tematu 2x2 oc... jeżeli nie chcą iść to nie pójdą, może na innej płycie...po co ci to cl4? pamięci idą ładnie na cl5, dajesz ram div na 2,5 i masz lux, ew wchodzisz na cpux8 fsb400 i przy ram div 2,5 masz równo 1000 na pamięciach. przy 1000 cl5 będzie wydajność jak przy 900 cl4 mniej więcej, więc o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...