Skocz do zawartości
krogoth111

Jakie Głośniki Do Audigy 2 Zs?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam około 500zł. Ale mogę mieć 1000.

Mogę i 2000 jak będzie trzeba.

Więc kasa nie gra roli ale też nie chcę wywalać jej na nie wiadomo jaki sprzęt byle dla satysfakcji że mam coś z kosmosu.

Potrzebuję głośniki do kompa.

Jestem bliski kupna Logitech Z-2300. Ale byłem w sklepie audio i gość powiedział że jak chcę audio do karty audigy 2 to bez sensu brać plastikowe komputerówki tylko pozbierać więcej kasy kupić wzmacniacz i dwie kolumny.

Wykluczam dźwięk 5.1, 7.1 i inne dlatego że nie mam na to miejsca. Dlatego 2.1 to max.

Teraz pytanie do tych którzy znają się na audio.

Logitechy kupie za 450zł a kolumny i wzmacniacz to pewnie około 1000-1500zł. Pytanie czy warto?

Dyskoteki w domu urządzać nie będę, zależy mi na dobrej jakości dźwięku no i czasami jak gotuję w kuchni żebym mógł posłuchać ale bez przesady. Przy pc jak chcę coś posłuchać mam na głowie HD 555.

Czekam na opinie i z góry za poświęcenie czasu na mój temat dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, nie wiem jaki masz duży dom, bo może od kompa do kuchni masz 150m, ale generalnie myślę, że jak juz koniecznie chcesz mieć coś więcej od takich komputerowych głośników, to dużo taniej niż jakiś wzmachol i kolumny wyjdzie Ci kupić średniej jakości miniwieże i podłączyć ją do kompa kablem jack-chinch na przykład.

 

Nie wiem na ile tam jesteś audiofilem, ale jak pójdziesz do sklepu audio to Ci powiedzą różne rzeczy, łącznie z tym, że nie opłaca się kupować sprzętu z wyjściem optycznym tylko coaxialem, bo jakość jest lepsza, co byćmnoże jest prawdą tylko czy Ty będziesz w stanie to usłyszeć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem grzesiu ale ja nie chcę 5.1

Chcę dobre audio do domu a nie zestaw 5.1 :)

Nie denerwuj się proszę.

-----

A jak z jakością wzmacniacz + kolumny a mini wieża?

Skoro cena wzmachola i kolumn to dwa razy tyle co wieża. Może jakość dwa razy lepsza?

---

EDIT:

Na kolumny to mierzę się na: KODA AV 702

Ale do tego wzmachol potrzebny chyba nie? Ktoś wie jaki potrzebny by to grało z Audigy2ZS?

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem grzesiu ale ja nie chcę 5.1

Chcę dobre audio do domu a nie zestaw 5.1 :)

Nie denerwuj się proszę.

-----

A jak z jakością wzmacniacz + kolumny a mini wieża?

Skoro cena wzmachola i kolumn to dwa razy tyle co wieża. Może jakość dwa razy lepsza?

---

EDIT:

Na kolumny to mierzę się na: KODA AV 702

Ale do tego wzmachol potrzebny chyba nie? Ktoś wie jaki potrzebny by to grało z Audigy2ZS?

Forum co kupić jest przeznaczone na wszystkie dyskusje/flejmy na temat wyboru, wyższości jednego produktu nad drugim. Tematyka tego działu to:

Procesory

Płyty główne

RAM

Karty graficzne

Dyski twarde, nagrywarki

Obudowy i zasilacze

Gotowe zestawy

 

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio, Tu kierować swoje pytania i dyskusje. :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle. Nie ma sensu inwestować w głośniki komputerowe wielkich sum. Mam GigaWorks G500 i ładnie graja. Logitechy też ładnie grają. Jeśli masz takie fundusze rozejrzyj sie coś typu denon, yamaha. Dokupisz przejściówki i będzie pięknie. Jak wiesz komputerowe głośniki maja obudowę plastikową natomiast głośniki wyższej klasy są już obudowane drewnem co daje lepsze brzmienie. Osobiście mam Yamahe RX-E400. Zestawik wzmacniacz odtwarzacz CD. Jestem z nich zadowolony. Kupowalem niespelna 2 lata temu płaciłem 2k.

Polecam http://www.audioklan.com.pl/www-produkt.php?id=47 + http://www.audioklan.com.pl/www-produkt.php?id=52

http://www.audioklan.com.pl/www-produkt.php?id=1331

Albo mini wierzę i podczepić do kompa tak jak ja mam ;]

 

Jeśli koniecznie chcesz do kompa, bo zapewne wiesz, że dźwięk z kompa nie jest tak dobry jak z CD. Jeśli koniecznie chcesz mieć taki zestaw w kompie to ok. Moim skromnym zdaniem nie warto inwestować w super extra głośniki do kompa.

Edytowane przez Piwor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie chcesz do kompa, bo zapewne wiesz, że dźwięk z kompa nie jest tak dobry jak z CD.

Wiesz, to ze ktos uzywa kompa jako zrodlo to nie znaczy ze ma muzyke w mp3 i zintegrowana karte muzyczna :)

Budzetowe cd-playery maja najczesciej znacznie gorsza jakosc dzwieku niz karta muzyczna za podobna cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...