Skocz do zawartości
svende

Msi K9a2 Cf-f - Amd 790x

Rekomendowane odpowiedzi

Pare dni mi juz chodzi z Phenomem 2,8GHz 1,4V najcześciej pod obciażeniem i jeszcze żyje. Jak bede miał czas w przyszłym tygodniu to dorobię radiator na sekcje zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem płyte spowrotem, w środku nie ma żadnej adnotacji co do tego czy ją wymienili,naprawili czy co tam jeszcze mogli z nią zrobić... aktualnie nie moge jej sprawdzić bo ide do roboty robićza betoniarke wujkowi :/ (ambitne zadanie :D)

Jak wroce to ją podłącze i powiem co z nią jest

 

EDIT

Dostałem odpowiedź na moje pytanie o płyte oto ona:

 

Witam,

 

Wczoraj wysłałem drugi egzemplarz, wgrany najnowszy BIOS 1.7

 

Pozdrawiam

Damian Malinowski

Czyli jest bardzo fajnie. Pytanie tylko czy w tej sztuce będą cyrki z wyłączaniem sie... czas ją podłączyć...

 

 

 

EDIT2

Podłączyłem wszystko i niby działa ale bywają cyrki przy 4gb ramu (4x1) no ale... płyta już się nie wyłącza za to wywal BSOD... 8 min ortosa i gotowe z nawiewem na sekcje zasilania i radiator chipsetu wszystko jest idealnie stabilne.

 

Druga kwestia... na poprzedniej płycie procesor na 1,33V dochodził do 2700MHz (był stabilny tylko na tyle żeby SPI 1M zrobić ale zawsze...) teraz kurna z 2200 mam problem :/ przy FSB 225 się jeszcze włącza komp i windows ale jest to niestabilne... przy 230 nie ładuje windowsa, a przy 235MHz nie włącza się już wogóle komp... jedyne stabilne ustawienie to pełen standard praktycznie :/ jakieś rady? bo przydało by mi sie jednak te dodatkowe 500-700MHz...

Edytowane przez Dark_Reaver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjęcie ramu nic nie daje :(

A ostatni BIOS z grudnia czyli 1,2? :| 1,6 mi się nie widzi przez problemy z FSB...

No i jak bezpiecznie wgrać nowy bios nie mając napędu dyskietek? bo program od MSI którego użyłem wcześniej wyszukuje i instaluje tylko najnowszą wersje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam kupić tę płytke na allegro ale niewiem czy będzie na niej działać amd 5000+ ta grafa http://www.allegro.pl/item392235873_promoc...pci_e_nowa.html i te pamięci http://www.allegro.pl/item393221698_pdp_pa...800mhz_cl4.html nieznam się za bardzo a na stronie producenta chyba niema . tam pisze że płytka zasila ramy 1.8v a te patrioty mją 1.9v-2.3v . Nieznam sie , będzie pasować ? a jak nie to można zmienić napięcie albo coś żeby pasowało . Z góry dzięki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark_Reaver: zrób pendriva lub mp3 bootowalnego, jest o tym temat na forum

Peedro: Grudniowy był bezproblemowy z K8 jak miałem, na 1.7 też w sumie ok, ale miałem za krótko aby być pewnym, bo obecnie Phenom i bios 1.7

tomme4: płytka ma regulacje Vmem do 2,9V, poza tym nie wiem czy te Patrioty nie bedą miały złego SPD pod AM2 i ogólnie ze wzgledów na poserwisowe pochodzenie tych MSI odradzam, weż sobie Intela lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu nie wgrywałem tego biosu... stwierdziłem, że pierdziele nie ryzykuje... znowu coś spieprze... ta płyta jest za delikatna troszke...

 

A cyrki odstawia jeszcze większe :o pisałem wcześniej, że miałem problem z wyciągnięciem 2200 na procku że nawet wtedy było źle... odziwo teraz mam 2300 i jest bardzo dobrze :| ram też chodzi jak powinien i nie robi problemów...

Płyte trzeba wygrzać czy kij ch*j? no ale tak czy owak to dalej nie jest moje upragnione 2500-2600 :(

 

I czy ktoś w końcu próbował dać radiator na sekcje zasilania?

 

EDIT

i jeszcze jedno... Dlaczego AMD Overdrive mówi mi, że nie uruchomi się bo nie mam chipsetu R700? :/ "AMD Overdrive cannot detect AMD R700 chipset on this computer." Wcześniej działało :/ tzn na za pierwszy razem jak miałem płyte bo tylko wtedy tego używałem ostatnio, sterowniki do chipsetu zainstalowałem... Everest widzi go poprawnie, a CPU-Z mówi, ze to R780 :|

Edytowane przez Dark_Reaver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już kawałek czasu na biosie 1.7 działam i nie ma żadnych problemów :) Mój Semp spokojnie sobie cały czas biega na 2400 MHz (8x300), no i dałem sobie spokój z jakimikolwiek zmianami, bo wole żeby nic złego się z nią nie działo. Na razie nie narzekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już kawałek czasu na biosie 1.7 działam i nie ma żadnych problemów :) Mój Semp spokojnie sobie cały czas biega na 2400 MHz (8x300), no i dałem sobie spokój z jakimikolwiek zmianami, bo wole żeby nic złego się z nią nie działo. Na razie nie narzekam :)

hmm Panowie może Ktoś ma rozwiązanie tego problemu "DQS training failed on previous boot, reverted to slower DRAM speed" ? wgrałem bios 1.7 i na początku było oki ale po kilku nieudanych próbach O/C pojawił sie ten komunikat ... wystarczy co prawda nacisnąć F1 i płytka ładnie startuje np. idzie spokojnie 336x10=3360 na A X2 5000+ i pamięci z dzielnikiem 1:1.66= 1115 z ustawieniami 4:5:5:15 albo 306x11=3360 i pamięci 1:1.66= 1016 4:5:4:12 (Patriot ELK 1066), ale oczywiście nie chciałbym tego komunikatu oglądać ;)

 

aha co do pamięci zastanawiam się czy nie wyminie tych

 

Patriot Dual 2x1 GB 1066MHz DDR2 ELK

 

na

 

OCZ Reaper EPP Dual 2x1 GB 1066MHz DDR2

 

Myślicie ze będą się lepiej sprawować na tej płytce ?

Edytowane przez e X t 7 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem u mnie po wgraniu rzeczonego biosa w wersji 1.7 problem z tym komunikatem ustąpił, jedyne co mnie ciągle wkurza to to że w biosie gdy chce zmienić częstotliwość HTT z 300 na 301 robi sie freez i trzeba resetować. Ostatnio pomyślałem i pytanie - czy to aby nie jest przez to że mam podpietą zasiłek ze złączem 20 pin? Przejściówka z 20 na 24 pin załatwiła by tę sprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem u mnie po wgraniu rzeczonego biosa w wersji 1.7 problem z tym komunikatem ustąpił, jedyne co mnie ciągle wkurza to to że w biosie gdy chce zmienić częstotliwość HTT z 300 na 301 robi sie freez i trzeba resetować. Ostatnio pomyślałem i pytanie - czy to aby nie jest przez to że mam podpietą zasiłek ze złączem 20 pin? Przejściówka z 20 na 24 pin załatwiła by tę sprawę?

NIE ma takiej przejściówki...jest tylko z 24 na 20pin... Musisz zmienić zasilacz...

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "."
I mógłbyś zmienić kolor sygnaturki? Bo wkurzająca jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem u mnie po wgraniu rzeczonego biosa w wersji 1.7 problem z tym komunikatem ustąpił, jedyne co mnie ciągle wkurza to to że w biosie gdy chce zmienić częstotliwość HTT z 300 na 301 robi sie freez i trzeba resetować. Ostatnio pomyślałem i pytanie - czy to aby nie jest przez to że mam podpietą zasiłek ze złączem 20 pin? Przejściówka z 20 na 24 pin załatwiła by tę sprawę?

wczoraj flashowałem płytę 20 razy !!!! ;) każdy z biosów (te 20 wynika ze jeden z nich "kilkakrotnie"), testowałem wszystkie biosy od 1.1 do 1.7 i powiem szczere problem już zdiagnozowałem - dotyczy wszystkich biosów (absolutnie odradzam 1.2 – przy najmniej u mnie oc tylko w teorii – tak naprawdę downgrade – zamiast 3000 dostajesz 2000 MHz – absolutnie nie zmienia FSB !) ... ale niektórych bardziej i do tego da się go ominąć ;) od razu powiem ze najlepszym biosem według mnie do OC jest 1.5, co prawda tez potrafi się pojawić wspomniany komunikat, ale znacznie zadziej niż na innych i to chyba JEDYNY bios który w miarę poprawnie czyta SPD z pamięci Patriot które mam – widać, jak się timingi zmieniają przy zmianie dzielnika pamięci !!!! na 1.7 tego nie widać !

Zatem obecnie mój komp pracuje stabilnie na biosie 1.5 z ustawieniami 325x10.5=3412 MHz i pamięci idą na 1080 MHz z timingami 4:4:4:2:12.

Wracając do tematu - problem z "DQS training failed ... " wynika - z moich doświadczeń - ze zbyt wysokiego przetaktowania pamięci przy próbach OC ... i jak się pojawi JUZ NIE ZNIKA !!!! choć byście ustawili dobre i uprzednio działające parametry ! (poza defaultowymi) jedynym rozwiązaniem jakie zauważyłem jest ... flashowanie biosu (czasem działa tez reset ustawień BIOSU przez zworkę ale nie zawsze dlatego potem nie chciało mi się juz tego robić tylko od razu flash) ;) stad te ok. 20 prób ;) ale szczerze po tych próbach jestem zadowolony komp śmiga jak rakieta.

Pracuje jedynie pod Linuksami (obecnie Mandriva 2008.1, Frugalware 0.9 current i PCLinuxOS 2007 PL - każdy z Linuksów pomodowny pod moje potrzeby -> przebudowane Kernele, skompilowane (z flagami optymalizującymi pod A64 – ale na 32 bit) by my najbardziej wrażliwe biblioteki dla Desktopu, zmian usług, etc.)

Po ustawieniach o jakich mowa komp po prostu wymiata np. Enemy Territory: Quake Wars z najwyższymi ustawaniami wprost lata ;), nie wspominając o Quake IV, Penumbrze czy innych grach np. Savage 2 (wszystkie nativ pod Linuksa). Pod wine 1.1.2 z patchem 3DMark – testowałem Call of Duty 1 i 2, BMW M3 Chalange, Counter-Strike: Source i miód z monitora wypływa ;) - wszystko ustawione maksymalnie, jak tylko wspomniane gry pozwalają ;)

 

cały czas się zastanawia nad zmiana pamięci .. boje się tylko czy mi się zmieszczą - radiator Scytech Infinity ? miał ktoś do czynienia z tymi OCZ ?

Edytowane przez e X t 7 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE ma takiej przejściówki...jest tylko z 24 na 20pin... Musisz zmienić zasilacz...

 

I mógłbyś zmienić kolor sygnaturki? Bo wkurzająca jest :D

A takie coś? : http://allegro.pl/item420494398_adapter_at...anio_f_vat.html

 

Co do koloru to na skinie darkness wygląda dobrze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie coś? : http://allegro.pl/item420494398_adapter_at...anio_f_vat.html

 

Co do koloru to na skinie darkness wygląda dobrze :P

Słyszałem że te przejściówki bardziej szkodzą niż pomagają...Ale jak chcesz to spróbuj

 

na skinie "pure czerwony" nic nie widac :unsure:

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha Panowie ciekawa sprawa sprawdziłem Memtest86+ i pamięci nie pracują jak bios pokazuje na 1080 ale na 1137 MHZz ustawieniami 4:4:4:2:12 ?!?!?!? :blink: :D :blink: a biorąc pod uwagę zmianę dzielnika powinno być nawet niżej niż te 1080 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta jest dobijająca... kupiłem karakorum i włożyłem go do kompa no i co? po podłączeniu kabelków czarny ekran... 30 min uwalania się z bardziejstwem żeby działało po wymianie chłodzenia... ale opłacało się bo nagle płyta zaczeła być stabilna bez dodatkowego nawiewu na sekcje zasilania :o do tego ide teraz z o/c i puki co FSB 240 które wcześniej nie chciało wogóle włączyć kompa teraz działa bez zarzutu na 1,37V jak tak dalej pójdzie to nie będe musiał wymieniać procka xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta jest dobijająca... kupiłem karakorum i włożyłem go do kompa no i co? po podłączeniu kabelków czarny ekran... 30 min uwalania się z bardziejstwem żeby działało po wymianie chłodzenia... ale opłacało się bo nagle płyta zaczeła być stabilna bez dodatkowego nawiewu na sekcje zasilania :o do tego ide teraz z o/c i puki co FSB 240 które wcześniej nie chciało wogóle włączyć kompa teraz działa bez zarzutu na 1,37V jak tak dalej pójdzie to nie będe musiał wymieniać procka xD

no niezły ten system chłodzenia, mam Scythe Mine i chyba go sobie zamienia na tego w/w - tak siłę go założyłem to rewizja A ;) aha co do bisów jeszcze ;) przeprosiłem się trochę z 1.7 - podaje wynikowo bardziej realne ustawienia pamięci - choć najlepiej zrobić tak, że testujemy ile pamięci wyciągną pod 1.5 a dopiero potem 1.7 bo ten juz nie wybacza ;)

Edytowane przez e X t 7 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam panowie pytanie.

...dlaczego na tej płycie po włożeniu karty graficznej 9800gtx evga uruchamia sie alarm (jedno długie-kilka krótkich) ,a na 9600 chodzi bez problemu. Zmieniałem zasilacz na mocniejszy, karta na każdej innej płycie pracuje a tu zonk ??!!

Nie mogę sobie z tym problemem u kolezki poradzić :(

zasiłka pentagram 500w, ocz sli 2gb, amd 5000 wof.

Może wpadnie wam coś do głowy.

Mam wgrany nowy bios 1,82

Edytowane przez erosito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam panowie pytanie.

...dlaczego na tej płycie po włożeniu karty graficznej 9800gtx evga uruchamia sie alarm (jedno długie-kilka krótkich) ,a na 9600 chodzi bez problemu. Zmieniałem zasilacz na mocniejszy, karta na każdej innej płycie pracuje a tu zonk ??!!

Nie mogę sobie z tym problemem u kolezki poradzić :(

zasiłka pentagram 500w, ocz sli 2gb, amd 5000 wof.

Może wpadnie wam coś do głowy.

Mam wgrany nowy bios 1,82

 

mniemam, że kabel zasilający do karty podpiąłeś ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche odgrzeje kotleta ;) ostatnio zakupiłem sobie X2 i postanowiłem sprawdzić ile mi płyta pociągnie max Htt... i wyszło tyle:

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=473495

 

śmigało nawet na 450, ale po ok 5 minutach następował zwis :) a na tym ustawieniu jest w 100% stabilnie. Znaczy się jak na płytę którą kupiłem za 111 zł chyba nie jest źle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze główna zmiana to dodanie obsługi nowych procków :) a bałem się że MSI już zapomniało o tej płycie... Zaraz potestuje tego biosika.

 

Edit: Żadnych zmian w porównaniu z 1.7 nie widzę jak narazie, ale ważne że w przyszłości może zawitać deneb :D

Edytowane przez Peedro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze główna zmiana to dodanie obsługi nowych procków :) a bałem się że MSI już zapomniało o tej płycie... Zaraz potestuje tego biosika.

 

Edit: Żadnych zmian w porównaniu z 1.7 nie widzę jak narazie, ale ważne że w przyszłości może zawitać deneb :D

To prawda, właśnie zastanawiam się nad zakupem Phenoma II 940 choc myślę, że warto troche poczekac gdyz mam nadzieje, że te procki stanieją :)

 

EDIT: No i stało się, dziś procki staniały o ponad 150pln :)

Edytowane przez andrzej_ka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj tą płytę, rev 1.0 bios 1.8

 

Do tego Phenom 8650 i 2x2GB 800 ramu ;]

 

I sprawa wygląda tak - wszystko chodzi okay na ustawieniach domyslnych czyli fsb 200. Zmiana na 201 i wyżej powoduje że komp się włącza raz na 10 prób. Jak już się włączy, chcę uruchomić ponownie - wyłącza się, ale już włączyć nie chce.

 

Co to do jasnej.. może być? Nie idzie nic podkręcić, chyba że przez overdrive, który działa jak chce.

 

Miał ktoś taki przypadek z tą mobo? Próbowałem różnych FSB od 200 do 222 ;] Jak dałem 233 uruchomił się, ale za drugim i każdym następnym razem już nie chciał..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...