Skocz do zawartości
zuo

Hdd + Ram + Cos Jeszcze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj wróciłem sobie po świętach do domu i podłączyłem dysk twardy, który zabierałem ze sobą. Odpaliłem kompa i zobaczyłem zaraz przy ładowaniu, że nie wykrywa mi jednej kości ram (mam 3 każda po 128 mb). Dodatkowo zamiast nazwy dysku był jakiś dziwny znaczek. Wyłączyłem kompa i okazało się, że nie docisnąłem taśmy do dysku. Zrobiłem to, poruszałem trochę kośćmi ram z nadzieją, że zaskoczą i odpaliłem kompa ponownie. I wtedy zaczęły się schody. Komp się niby włącza, jednak dioda na monitorze mruga cały czas, kiedy powinien odpalić się ekran z ładowaniem ramów i sprawdzaniem dysków. Nie ma żadnego pikania (tongue.gif) z płyty głównej, jakie zawsze towarzyszyło tego typu awariom. Wymontowałem wszystko i zamontowałem z powrotem, podociskałem wszystkie kabelki. Próbowałem każdą z kości ram w kazdym możliwym slocie. Ciągle efekt jest ten sam. Ktoś ma jakieś pomysły, co może być nie tak, i jak to zdiagnozować? Pozdrawiam

 

 

To problem nie moj, ale jak dotad solucji sluzacej rozwiazniu nie moglem nigdzie wykopac, dlategio spamuje tutaj liczac na odzew :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od clear cmos

jezeli nie pomoze to odlacz wszystkie napedy i karty rozszerzen oraz ram.

powinno zaczac 'piszczec'

jezeli tak to

wloz grafe i jedna kostke, jak ruszy to dokladaj kolejne kosci i pozstale elementy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...