Skocz do zawartości
pasażer

Foxconn C51xem2aa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam spore problemy z ta płytą lub tez z zasilaczem w co wątpię <_<

Wiem ze napiec nie odczytuje sie z biosu, ale pokazuje mi na 12v 8,5v :blink: prędkość wentyltorow dochodzą do 10000 a tempertury to już wogole meksyk, zdazylo sie nawet ze komputer sie wyłączył sam :? Moj zasialsz to amacrox ax450pnf i wczsniej bezproblemowo dzialal z plyta foxconn nf570 i wszystko bylo ok z OC.

 

O oc prawie nie ma co mowic bo albo koputer poprostu nie wstaje albo jest nie stabilnie. Wydaje mi sie ze to cos z plyta musi byc (sekcja zasilania) bo wczesniej na indentycznym configu wszytsko bylo ok :?

Chociaz objawy wskazuja na zasilacz.

 

Ma ktos ta plyte??? Jezeli tak to moze podac jak u niego wyglada sprawa odczytu napiec, obrotow, temperatur.

 

Na codzien komputer w sumie chodzi ok, ale troche sie boje o reszte sprzetu zeby nie zjarac bo moze byc kuku :mur: poza tym nie po to kupilem taka plyte zeby chodzila deflaut :mur: Chyba serwis czeka. Najgorsze jest ze komputer pracuje na tej plycie tylko brak mozliwosci oc :mur:

 

Ma ktos jakas ciekawa rade????

 

Reszta komputera:

x2 4000

2 x 1gb ocz 800

palit 8600gt

Edytowane przez pasażer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz najnowszy bios? i soft ? tempy odczytuje w sumie riva z wtyczka od core tempa ale nmonitorem wyswietla w miare normalnie- chociaz i tak brisbany maja skopany czujnik.. wentyli nie mam i ogolnie komp stabilny..

 

wiec moze masz jednak walnieta plyte.. z mojej strony mi sie bardzo dobrze pracuje lepiej niz na dfi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bios mam 612w1p34 czyli najnowszy ze strony producenta. soft rozniez. A jaki masz odczyt ze speedfana na 12v??? Najlepiej bybylo inny zasilasz podlaczyc ale owego nie mam :mur: wczoraj zrobilem lekkie oc 10 x 250 vcore deflaut i przy obliczaniu superpi komputer sie wylaczyl :mur:

 

Sama plyta jest wyczesana tylko ja mam chyba poprostu uszkodzona albo zasilacz walnienty :? Chyba nie ma innej rady tylko musze wykolowac jakas dobra zasilke bo strego fortona nie bede podlaczal :?

 

edit:

 

A w to 8 pinowe zasilanie w plycie masz wpiete 4 pin czy 8 pin?? Ja mam 4 pin i moze w tym tkwi problem :mur: Chociaz teraz leci super pi 10x284 przy 1.5v i pamiec 2.1v i jest wszystko ok :blink:

Nie wiem co jest grane. Moze plyta robi jakies zwracie i dlateg sie wylacza??? Wyciagne ja i dobrze przedmucham moze pomoze.

 

A tak poza tematem jakie najwieksze ht uzyskales???

Edytowane przez pasażer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRocku 939Dual-VSTA zdażały mi się takie cuda. Odpuść sobie takie pomiary. Nie przejmuj się nimi bo nie mają jakiegokolwiek zwiążku z rzeczywistoscią. Wtyczka 4pin nie ma znaczenia w tym wypadku.

Przejedź pamieci memtestem - może im coś odbiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany :damage_wall:

 

odczyty nadal dziwne ale wszystko juz dziala poprawnie :damage_wall: zdjąłem radiator z procesora, wyciągnąłem procesor, przedmuchałem dokładnie socket i procesor, jak reką odjął :damage_wall: Narazie odpukac ani razu sie nie wylaczyl :D

 

JEst na forum wiecej użytkowników tej płyty??? Przydalby sie jakis temat o tej plycie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bios mam 612w1p34 czyli najnowszy ze strony producenta. soft rozniez. A jaki masz odczyt ze speedfana na 12v??? Najlepiej bybylo inny zasilasz podlaczyc ale owego nie mam :mur: wczoraj zrobilem lekkie oc 10 x 250 vcore deflaut i przy obliczaniu superpi komputer sie wylaczyl :mur:

 

Sama plyta jest wyczesana tylko ja mam chyba poprostu uszkodzona albo zasilacz walnienty :? Chyba nie ma innej rady tylko musze wykolowac jakas dobra zasilke bo strego fortona nie bede podlaczal :?

 

edit:

 

A w to 8 pinowe zasilanie w plycie masz wpiete 4 pin czy 8 pin?? Ja mam 4 pin i moze w tym tkwi problem :mur: Chociaz teraz leci super pi 10x284 przy 1.5v i pamiec 2.1v i jest wszystko ok :blink:

Nie wiem co jest grane. Moze plyta robi jakies zwracie i dlateg sie wylacza??? Wyciagne ja i dobrze przedmucham moze pomoze.

 

A tak poza tematem jakie najwieksze ht uzyskales???

moze tak dokladniej - pamietaj aby oc zaczynac od zmiany HT i mnoznika ale nie mnoznika procesora oczywiscie. podaj dokladnie parametry jakie zmieniles i na jakie chcesz ustawic a zapewne pomoc otrzymasz konkretna bo inaczej jest ciezko pozdro:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz jest wszystko ok :)

 

Własnie mi leci prime z ht 364 :-P Poprostu jakis papruszek musial wpasc w socket bo po przeczyszczeniu problemu ustapily :D

 

Zobaczymy do ilu dobije B-)

 

 

 

Juz jest wszystko ok :)

 

Własnie mi leci prime z ht 364 :-P Poprostu jakis papruszek musial wpasc w socket bo po przeczyszczeniu problemu ustapily :D

 

Zobaczymy do ilu dobije B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...