Skocz do zawartości
grucha83

Problem Z Adata 2x1 Gb, 2x2 Gb 800mhz

Rekomendowane odpowiedzi

witam , na początek napiszę co i jak :

mam mob asus commando ktora ma 2x dual channel w czym mialem 2x 1gb A data 800mhz ( w dualu )

do tego postanowiem dokupic do drugiego duala 2x2 gb A data 800mhz

 

i tu zaczal sie problem kiedy wsadzilem wszytkie kosci, bios wykryl tylko 5 gb ram-u,

kiedy wloze 2x2 i 1x1 wykrywa tylko 4,

natomiast w zestawieniu 2 i 1 wykrywa normalnie 3...

nie wiem dlaczego tak sie dzieje a w manualu od mob-a nie ma wzmanki na temat tego ze taka konfiguracja nie bedzie dzialac ( a max ramu to 8 gb)

nie ma znacznia jak powkladam kosci 2 x dual czy tez pomieszam sloty i wsadze w pierwsze dwa 2 i 1 i w drugie tak samo caly czas nie widzi 1 gb ramu - nie mam pojecia dlaczego...

ponizej pic mojego ramu 2 gb 1 gb wyglada identycznie tylko s/n jest inny - maja dokladnie te same parametry ( z wyjatkiem ilosci gb :) )

 

i wlasnie zauwazylem, ze bios wykrywa 5 gb a vista tylko 3 i juz teraz nic nie rozumiem....

post-134912-1199733284_thumb.jpg

 

wyciagnelem te 2 x 1 gb i zostawilem tylko 2x2 gb w dualu, vista nadal pokazuje 3007mb pamieci ram ??

zrobilem klasyfikacje i nadal to samo...

o co tu chodzi?

juz nie moge tego skumac !

Edytowane przez grucha83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o a tego nie wiedzialem ze vista nie widzi wiecej niz 3 gb .... sp do visty - ma sys oryginalny i wszystie aktualizacje wiec gdzie ten sp ??

Musisz miec viste 64bit dziala no problemo ... i przy 4gb porostu lata a jak proc ma powyzej 3ghz to doslownie zapie.... la :)

 

Tyle co zmienilem kompa i mam procka na stocku narazie z defaultem i 8x433 3464mhz ..

 

Pamieci 2x2gb corsair xms2 dhx 800@866 5-5-5 ustaw sobie w biosie memory overmap 4gb ram bedzie dzialac nawet 8gb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...