Skocz do zawartości
maro110

22 Iiyama Prolite E2201w-b2 Vs 22" Lg Flatron L227wt-pf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ... czytam i czytam i szukam.. tu i na róznych forach ...i nadal nie mogę się zdecydować - który monitor 22'' wybrać..

najbliżej mi do 2 poniższych model...

 

22'' iiyama ProLite E2201W-B2 black cena około 1100 zł (może E2202WS lub E2200WS)

opis iiyama E2201

 

22" LG Flatron L227WT-PF - cena około 1200 zł (a może któryś z LG Flatron L226WA)

opis LG 227

 

LG to niby nowy model - nowa technologia podswietlania + lampy...

 

iiyama to niezła firma.. i niezły sprzęt...

 

prośba o pomoc... :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22'' iiyama ProLite E2201W-B2 mozna już chyba znaleźć w cenie ponizej 1tys(sam kupiłem za 1099zl 14.12.07)

 

iiyama to niezla firma, ale monitory robi gorsze niz niegdysiejsze CRT, w sensie troszke wizualnie mogą odstawac-np u mnie widac niedopasowany/niedokręcony plastik obudowy...no ale ja kupiłem monitor do patrzenia na obraz, nie na sam monitor

 

powiem tak - oba monitory mają swoje wady, podobny problem z rownomiernością podswietlenia, LG moze(nie wiem) może miec ciut lepszą czern niz iiyama. niby ma wiekszą paletę barw...ale to raczej marketing życzeniowy, tak jak i kąty 170 st...

 

ale to praktycznie to samo, a jak mozna kupic taniej to po co przepłacac

 

iiyama to monitor dla gracza - b. szybka matryca, i nie ma tzw Input Laga.

jesli sie zdecydujesz na niego, to aby nie wypalic se oczu w pulpicie windows, i nie miec wyblakłych kolorów w grach polecam włączyć tryb sRGB (ładnie nawet kolorki ustawili) i zjechanie z jasnościa i kontrastem do odpowiadającego ci poziomu. Wczesniej próbowałem z korekcją gammy(iiama ma ciut za wysoką jak dla mnie) za pomocą sterownika nvidii czy oprogramowania iiyamy...ale to za duzo zachodu.

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iiyama nie ma HDCP, jeśli nie będziesz chciał oglądać filmów w HD Ready to nie będzie problemów

w instrukcji iiyamy jest opis, że do DVI z obsługą HDCP...

do 2 tygodni kupię jakiś model 22'' więc zamieszcze tu recenzje.. tylko jeszcze się zastanawiam jaki... no i jest kłopot z L227 bo co trafi do sklepu to znika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom ma

specjalnie se wyszukałem w instrukcji, potem zerknełem na stronce

 

ciekawe jak to bedzie wyglądać, poki co hddvd nie mam, ani blueraya, ewentualnie moze kumplowi ukradne ps3 z Pondem kazyno rojale i sie obaczy czy działa :D

 

bo dawac 1k za naped to lekka przesada

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji iiyamy jest opis, że do DVI z obsługą HDCP...

do 2 tygodni kupię jakiś model 22'' więc zamieszcze tu recenzje.. tylko jeszcze się zastanawiam jaki... no i jest kłopot z L227 bo co trafi do sklepu to znika :)

faktycznie, może pomyliłem z poprzednikiem E2200 albo dodali bo jak była premiera to pisałem do Iiyamy i napisali, że nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, może pomyliłem z poprzednikiem E2200 albo dodali bo jak była premiera to pisałem do Iiyamy i napisali, że nie ma

tak E2200W ma złacze DVI-I a E2201W DVI-D, które jest kompatybilne z łączem HDMI

więc E2200 odpada bo chce monitor z HDCP

dzwonie po sklepach i nigdzie nie mają L227.. jest w jednym ale za 1300 zł - to już przesada..

chyba poczekam .. albo jednak IIyama za 1100 zł - a ta cena dlatego taka, gdyż żeby mieć 30 dniowe gware na 0 bad pikseli to musze kupić w autoryzowanym sklepie np. komputronik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam

 

ja kupilem w mozna powiedziec osiedlowym sklepie

 

babka miała nakleiki iiyamy wszedzie, i na polkach skojarzonego z promocją tych monitorow Wiedzmina, samego monitora nie było

 

babka powiedziala ze gwary na razie nie podbija, ze przy odpakowaniu nie uszkadzać opakowania(worki i folie) i jak nic sie nie stanie(bady) to dopiero po miesiacu przyjsc podbic gwarancje. No a jakby cos, to ładnie zapakować i do wymiany.

 

jak na razie to monitor z deformacji obrazu ma tylko moją ślinę :D i zero bad/zblokowoanych pixów

 

a wygrzewa sie już przwi miesiąc, nie raz po 12h-16h chodzi non stop

 

a propo monitorów - info - prad.de oraz digitalversus.com, co prawda jeszcze nie ma tam 227, ale jest iiyama w testach, zerknij

 

prad: http://prad.de/en/monitore/review/2007/rev...ama-e2201w.html

digital: http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...ma2=50&ph=1

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś e2200WS kąty ciężkie do strawienia, kolory te "nie-ditherowane" OK, te ditherowane (6 bit) są do niczego i wyglądają obrzydliwie, gamma za wysoka.IMO o ile nie poprawili tego (prócz kątów) to nie ma co się w to pchać.

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak E2200W ma złacze DVI-I a E2201W DVI-D, które jest kompatybilne z łączem HDMI

więc E2200 odpada bo chce monitor z HDCP

dzwonie po sklepach i nigdzie nie mają L227.. jest w jednym ale za 1300 zł - to już przesada..

chyba poczekam .. albo jednak IIyama za 1100 zł - a ta cena dlatego taka, gdyż żeby mieć 30 dniowe gware na 0 bad pikseli to musze kupić w autoryzowanym sklepie np. komputronik...

na agito masz z przesyłką 1040 Iiyamę ale polecam swój monitor L227wt;), udało mi się kupić przed Nowym Rokiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i stało się ... kupiłem jednak IIYame 2201w-b2 - tosą początki wiec na razie testuje.. na pierwszy rzut oka sprawdzają się i wady i zalety...

 

ale na głebszą analizę przyjdzie czas..

 

prośba...

 

jak najlepiej ustawić kolory.. prośba do tych co mają już iiyamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw se ustaw 96/92/98 kolorki

potem jasnosc na 20-30%, contrast 60-70 jak ci pasi

 

jak za jasno a kolory w grach zdają sie wyprane - w menu wybierz gamma 2

 

znow wyreguluj jasnosc/contrast

 

ogólem jak dla mnie widocznym znakiem ze jasność kontrast jest dobrze ustawione, to jak ładuje mi się winda i jest te niebieskie "slonce" z lewej gornej ekranu, to jak nie widac okrągłego kształtu/przejsc tonalnych, to jest spoko

 

a w ogole to sciagnij se ze strony iiyamy program do kalibracji monitorów, iiyama monitor test (czy jakos tak, link mon_test

 

tym mozna sie pobawic z poziomu windy, potestowac co pasi, zrobic ewentualnie profile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się już komuś porównać te dwa panele LCD?

Nie znalazłem nigdzie porównania tych monitorów.

Za L227wt-pf przemawia zapach nowości. Ale cena wyższa o 160zł już nie.

 

Do maro110: jak testy? Nie żałujesz wyboru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się już komuś porównać te dwa panele LCD?

Nie znalazłem nigdzie porównania tych monitorów.

Za L227wt-pf przemawia zapach nowości. Ale cena wyższa o 160zł już nie.

 

Do maro110: jak testy? Nie żałujesz wyboru?

Niestety nie miałem czasu ostatnio aby napisać tu szczegółową recenzję... jak i nie widziałem w akcji LG227

 

ale co do IIyamy to nie mam większych zastrzeżeń (pamiętając że to tylko TN)

obraz jest ok

kontrast, barwy, jasność w porządku, łatwo się ustawia(menu jest proste i przejrzyste)

nie zauważyłem smużenia lub ghostów

gry i filmy ogląda się bardzo dobrze - ostatni gram w wiedźmina.. jestem pod wrażeniem ( i gry i monitora :))

 

jako wada to jak zwykle kąty.. szczególnie w pionie...

trochę za bardzo podświetlone krawędzie górna i dolna - widać to w czerni podczas oglądania filmów - ale spokojnie oko się szybko przyzwyczaja...

no i obudowa.. nie przyłożyli się trochę tzn.. monitor może się podobać tylko górna listwa trochę "odstaje" w miejscach "klejenia?"

dalej...szkoda, że stopki nie można bardziej do przodu pochylić lub przesuwać góra-dół

 

podsumowując: jestem zadowolony z tego monitora

wydałem odliczając dodatki i bonusy około 1000 zł i miałem 30 dniową gwarancję na martwe piksele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...