Skocz do zawartości
Duality

Dziwnie Niskie Odczyty Testu Pamieci Z Everesta. Help!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Właśnie zmieniłem sprzęt na Athlona x2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3 nF560 i wspomniane OCZ.

Postawiłem system XP Pro z SP2, zainstalowałem WinSPatchera, wgrałem stery i zrobiłem testy w Evereście i coś mnie zaniepokoiło.

 

Odczyt z pamięci - 5230 MB/s (Dual DDR2-703 5-5-5-15 CR2)

Zapis do pamięci - 4752 MS/s

Memory Copy - 5535 MB/s

Czas oczekiwania pamięci - 93,6ns

 

Strasznie niskie te wyniki, np. czas oczekiwania powinien być prawie 2x krótszy. :-| Co może być tego przyczyną? Ustawiłem na 4-4-4-12 CR2 i nie wiele pomogło.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Edit

Okazało się że ram jest walnięty. Przestawiłem kości, zrobiłem jeszcze raz formata, postawiłem system na nowo i tym razem nie mogłem zainstalować WinSpatchera i sterów bo wywalało błędy. Dopiero jak wyrzuciłem 1 kość to poszło ale odczyty z Everesta dalej lipne.

 

Orientuje się ktoś jak to jest z oddawaniem sprzętu? Mogę im oddać w ciągu np. 5 dni od zakupu i mają mi wymienić na nowy albo zwrócić kasę? Nie chce żeby oddali na gwarancję.

Edytowane przez Duality

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz mam podobny problem z tym ze ja mam troszke inny sprzet:athlon 4000x2 gigabyte GA-M61PME-S2 kingstone 2gb. w jednej kosci i 1gb noname ustawione sa na typ 800mhz. i moje wyniki sa duzo gorsze od twoich a mianowicie odczyt z pamieci 3500-3600mb/s zapis od 1200-1300mb/s i czas oczekiwania 65ns nie wiem co jest plyte mam slaba ale chyba nie az tak zebym nie mogl pobic Pentiuma 4 na ddr1 :( Nie wiem co z tym jest prosze o porady od niedawna mam Athlona 64 wczesniej mialem xp-ka i ten xp-ek mial nie wiele gorsze wyniki niz ten na ddr2 800 :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem:

 

pamięci Kingston HyperX 2x1GB 1066 MHz CL5 miały odczyt coś ponad 6 gb/s, a powinny 8.5 (były dobrze ustawione w BIOSie). Po podkręceniu FSB na 333 MHz (wall) i zmniejszeniu mnożnika dalej nie ciągnęły tyle ile powinny (ale było już lepiej), więc przetaktowałem je jeszcze na 1111 MHz i teraz mam takie wyniki w EVERESET Ultimate:

 

DRAM:FSB 5:3

 

odczyt 8 GB/s

zapis 7 GB/s

kopia 7.25 GB/s

czas 66 ns

 

Wie ktoś jak poprawić wydajność; co robię źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie zmieniłem sprzęt na Athlona x2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3 nF560 i wspomniane OCZ.

Postawiłem system XP Pro z SP2, zainstalowałem WinSPatchera, wgrałem stery i zrobiłem testy w Evereście i coś mnie zaniepokoiło.

 

Odczyt z pamięci - 5230 MB/s (Dual DDR2-703 5-5-5-15 CR2)

Zapis do pamięci - 4752 MS/s

Memory Copy - 5535 MB/s

Czas oczekiwania pamięci - 93,6ns

Jeśli ustawiasz pamięci aby chodziły na 703 a nie 800 to i wydajność spadła...ustaw na 800...

 

 

U mnie też kiepsko wyglądają testy pamięci....

 

standardowe takty:

 

post-157445-1238407591_thumb.png

 

oc

 

post-157445-1238407661_thumb.png

 

Pamiątki jak w sygnaurce

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym to olał

btw - robicie to na sprzęt na max czy macie włączone jakąś forme oszczędzania energii?bo to zaniża odczyty - system próby odczytu pamieci i zapisu traktuje prawie zawsze jako idle, przy minimalnym takcie zegara fsb/mnożnika, więc sami wiecie...

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i powiem ze zadne wyniki mnie nie dziwia. Jak dla mnie wszystko jest w normie :) poza jednym przypadkiem u Micho1010 czy napewno kosci pracuja w dual channel? W prawdzie nie mam pamieci DDR 2 i nigdy nie zastanawialem sie jak dzialaja tzn czy czestotliwosc 800 MHz odpowiada 4x200 czy tez 2x400, zreszta mniejsza o to. Mam wrazenie ze nikt nie zwraca uwage z jakimi opoznieniami musza pracowac te pamieci zeby pracowaly przy 800 MHz przyklad "5-5-5-15 CR2" ? w porownaniu do pamieci DDR to wolniej sie juz chyba nie da. Ja osobiscie przy DDR 400 MHz z opoznieniami 2.0-2-2-5 CR1 mam wyniki 6300/6300/5900 read/write/copy oczywiscie wyniki sa zblizone przy zwiekszeniu czestotliwosci DDR do 557 MHz przy opoznieniach 2.5,3,3,5 CR2 odczyt wzrasta do 8400. Jesli pamiec DDR 2 800 MHz pracuje jako 2x400 to po co komu dwa razy szybsza czestotliwosc niz czestotliwosc FSB procesora do tego z mega opoznieniami (Mam na mysli tutaj procesory AMD ktore pracuja z efektywna czestotliwoscia FSB 400 MHz) Przeciez najlepsze osiagi mozna uzyskac przy pracy synchronicznej czyli 1:1 Ja osobiscie probowal bym uzyskac jak najwieksza czestotliwosc magistrali procesora. Ustawil bym sobie te wasze DDR 2 na tryb 400 MHz i zwiekszal magistrale procesora do jak najwiekszej, jesli by trzeba to bym i mnoznik dal mniejszy. wszystko chodzilo by zapewne duzo szybciej do tego timingi ustawil bym bardziej agresywne jesli w ogole mozna je tak nazwac w przypadku DDR2. Predzej by plyta głowna siadla lub procesor niz pamiec ograniczyla by mi uzyskanie wyzszych czestotliwosci. Wedlug mnie jesli pamiec DDR 2 800 MHz dziala z 2 razy szybszym zegarem niz FSB to patrzac na wyniki jakie osiagacie to sa gorsze niz Pamiec DDR 400 MHz. W tym przypadku pamiec i procesor pracuje synchronicznie plus bardzo krotkie opoznienia w rezultacie mozna otrzymac wyniki lepsze niz przy pracy asynchronicznej z dluuuzymi opoznieniami. Pozrdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...