Skocz do zawartości
Mitsurugi

Błąd Karty Graficznej - Komputer W Ogóle Nie Startuje

Rekomendowane odpowiedzi

procek AMD Athlon64@2400mhz socket 939

płyta Asus A8N-SLI-SE

grafika Asus GF7900GS 256MB Pci-e

RAM Kingston 1GB DDR400 ( jedna kość, sprawdzony u kumpla - działa )

zasilacz ModeCom MC-400W

Mam taki problem - komputer jak powyżej ni z gruchy ni z pietruchy nie uruchamia mi się. Jednego dnia wyłączony drugiego nie startuje. Poszukałem po google, forum, ale niestety nic konkretnego nie znalazłem więc zakładam temat.

 

Bios daje sygnał 1 długi 3 krótkie - błąd pamięci karty graficznej lub jej brak. Niestety karta siedzi w złączu. Dziwnie bo wiatraczek na niej od razu wskakuje w tryb szybszy ( tak jak przy 3d ).

 

Próbowałem:

- resety, odłączenie napięcia

- karta była wyjmowana, styki przeczyszczone, dociskana, napięcie podłączone i nie

- uruchamianie bez napędów

- reset biosu

- wsadziłem do komputera również starą grafikę na zwykłe PCI ( jakiś stary S3 ), wtedy monitor nie zastartował, ale bios nie dał też dźwięku żadnego. Nie jestem pewien czy ta karta jeszcze w ogóle działa, ale trochę martwi mnie brak sygnału z biosu przy próbie startu.

- z tego wszystkiego nawet sprawdziłem monitor podlączając do laptopa i działa.

 

Czy ktoś miał podobny problem lub ma jakiś pomysł. Czy na pewno będzie to grafika? Jakieś sugestie?

 

Oraz jeszcze jedno może głupie pytanie :unsure: - czy podkręcając kartę podwyższone parametry zapisywane są w sterownikach czy gdzieś w biosie karty? Nie była ona jakoś bardzo mocno podkręcona, jest na to podatna, ale nie pamiętam czy po ustawieniu takich dobrych stałych zostawiłem to tak i zapomniałem czy może obniżałem w dół. Pewnie w wyniku podkręcenia mógłby być jakiś problem w serwisie.

 

Aha... niestety sprawdzenie komputera z inną kartą na PCI-E będzie bardzo kłopotliwe, tak samo sprawdzenie karty w komputerze z PCI-E - niestety Ci u których mógłbym to bezproblemowo załatwić mają jeszcze AGP, ale oczywiście już czynie zabiegi ;)

 

Wszystkim z góry dziękuje za jakiekolwiek wskazówki które mogłby mi pomóc naprawić lub stwierdzić pewnego winowajce w komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitsurugi

[Mam taki problem - komputer jak powyżej ni z gruchy ni z pietruchy nie uruchamia mi się. Jednego dnia wyłączony drugiego nie startuje. Poszukałem po google, forum, ale niestety nic konkretnego nie znalazłem więc zakładam temat.]

 

Masz SLI więc sprawdź kartę na drugim złączu. Może to pierwszy slot jest padnięty.

Edytowane przez mikadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...