Skocz do zawartości
MandraX

2 Problemy Z 9550xt

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec problemy sa nastepujace :

1. Komputer sie resetuje podczas grania dysk jakby nagle przytopowal i caly czas swieci sie LED z HDD na obudowie i reset :/ moze zasilacz ?

2. Malo fps w counter-strike. Wszystko w sterach ustawione na Wydajnosc i dalej spadki klatek do 30/s...co moze byc powodem ? NFSMW chodzi normalnie a cs przecina :o cos nie tak chyba :P. Karta w 3dmarku01se robi 9808pkt.

Z gory dziekuje za pomoc :)

 

Pozdrawiam, MandraX 8)

Edytowane przez MandraX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sprzet z sygnatury.

Mem test 0 errorow.

Niestety nie posiadam miernika :/ podam ze speedfana :

VCORE - 1,60V

+3,3V - 1,50V

+5V - 4,78V

+12V - 12,46V

-12V - 1,38V

-5V - 0,88V

+5VSB - 5,46V

VBAT - 3,15V

 

Temp.

CPU - 40 stopni

MOBO - 33 stopnie

Dysk (Samsung) - 37 stopni

Dysk (Maxtor) - 31 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ze NoName umiera.

Zbyt mało pradu powoduje mało FPS lub zwisy/restarty ...

Napięcia z programów są nie miarodajne...

1.5V na 3.3 ? Komp by się nie uruchomił chyba :)

Idź na targ/bazar i kup miernik za 10-15zł :)

Edytowane przez barat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wymieniony. Restarty kompa nie ustaly :( jestem pewny ze zasilacz sprawy i ze utrzymie moj sprzet. Znam juz prawdopodobnie powod, ruszylem 3dmarka03 i przy CPU tescie czarny ekran :( tak samo mi sie dzieje w couter-strike przy rozdzielczosci 640*480, czarny obraz :/ czy to moze byc popsuty CPU ? albo przez to ze dawno nie smarowany pasta ?

 

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam, MandraX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli temperatura jest dobra i wszystko styka do siebie (dobrze założony radian ) to wszystko jest ok .

Lecz była już chyba X takie przypadki że ludzie składając komputery używali past które przewodzą prąd i przy składaniu ( nakładaniu pasty ) i "swoimi brudnymi w niej paluszkami" wymazali niechcący np gpu mobo itp i cyrki sie działy (łączyły się styki ) zwróć uwagę czy nie ma czegoś takiego u ciebie. (Wiem historia niesamowita ale to naprawde się zdarza ! :) )

 

Add:

Jeżeli wcześniej było wszystko ok to może zasilacz ci wysiada tak ja mówią przedmówcy.

Edytowane przez Rosti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Add:

Jeżeli wcześniej było wszystko ok to może zasilacz ci wysiada tak ja mówią przedmówcy.

W tym rzecz ze wlasnie zmienilem zasilacz z NoName @ 300W na Chieftec HPC 360-302 DF i dalej to samo :mur: . A moze tak przez syf w systemie ? bez formata zmienilem grafe z nvidi na ati ( sterowniki byly odinstalowane a nastepnie czyszczone Driver Cleanerem), dopianlem dysk i wlozylem wiecej ramu :P Wiec pojawia sie pytanie czy format moze pomoc ? A teraz druga sprawa czy przez ustawienia w biosie moze sie takie cos dziac ?

 

Z gory dziekuje za odp.

Pozdrawiam, MandraX B-)

Edytowane przez MandraX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze tak przez syf w systemie ? bez formata zmienilem grafe z nvidi na ati ( sterowniki byly odinstalowane a nastepnie czyszczone Driver Cleanerem)

Z gory dziekuje za odp.

Pozdrawiam, MandraX B-)

Proponował bym jednak zrobić format'a. Swoją drogą orthos i czekamy na wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak :P zrobilem formata i dalej to samo. Myslalem ze mnie cos strzeli. I se mowie no to hop do biosa :P i czytalem ze pomagalo wylaczenie FW (FastWrites czy jakos tak) wylaczylem i...smiga miodzio :damage_wall:

Wszystkim dziekuje za pomoc :)

Pozdrawiam, MandraX B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...