Skocz do zawartości
Rolex

Rx Mod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po długim okresie mojego lenistwa nadszedł czas żeby zabrać sie za to co tygrysy lubią najbardziej :D. Nie planuje pytać "co i jak?", będę starał się umieszczać tylko informacje o postępie prac(które mogą trochę potrwać), ale czasami może przydać sie Wasza rada :].

 

W moje ręce wpadło takie cudo(cena 30 zł):

Dołączona grafika

 

Projekt:

Początkowo nie miało być żadnego okna, ale jednak stwierdziłem, że da mi to większe pole do popisu. Na prawym boku otwory będą zakryte przez matową plexi, podświetlaną diodami. Czarne linie widoczne dookoła dziur to 1mm blacha przykręcana do obudowy w odległości około 3mm. podobnie będzie z pozostałymi czarnymi elementami widocznymi na projekcie.

Na lewym boku, będzie okno oraz na wysokości zasilacza zamontowany wyświetlacz LCD.

Nad górą jeszcze sie zastanawiam, ponieważ jest parę wersji - z otworem na wentylator oraz bez? ;/

Przedni panel, zostanie wykonany z MDF'u lub czegokolwiek co wpadnie mi w ręce, na rysunkach widać dokładnie jak będzie wyglądać. Po lewej stronie będą znajdowały się potencjometry, przyciski itp.

Niestety, ale obudowa nie należy do najstabilniejszych, więc również i stopki ulegną "małej" modyfikacji.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Wnętrze również zostanie zmodyfikowane: zakrycie koszyka na napędy, zasilacz oraz parę innych rzeczy.

Postęp prac będę umieszczał w kolejnych postach.

Pozdrawiam Rolex

Edytowane przez Rolex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam ten szajs - to zacny Codeshit, o papierowych blachach, rylający się na boki przy byle kopniaku... Waży ze dwa razy mniej od mojej budy, która dziwnym trafem jest jakimś no-name, ale samiutka (bez zasilacza) jest bardzo ciężka.

Po tym niezbyt wyszukanym słownictwie składającym się na opis, krytyka: nie przedstawiłeś żadnej koncepcji, pomysłu, a wystarczyłby chociaż wstępny zarys w paint'cie i króciutki wstęp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko już mi się to nie podoba

 

Ale wierze że coś z tego wyjdzie oraz jutro przedstaw jakiś plan projektu co ty chcesz z tym zrobić i niech to nie będzie kolejny mod w stylu świeci to znaczy fajne

 

 

 

PS. Ja bym to na złom wyrzuci ił i kupił coś lepszego z allegro za 5-10PLN

Edytowane przez Święty spamer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Co do świecenia się różnych dziwolągów, to już jest rzecz gustu, mi osobiście "świąteczna choinka" nie podoba się.

2.Pierwszy post będzie uaktualniany, teraz nie mam odpowiedniego programu żeby zgrać projekt, dlatego są pewne braki.

3. Nie widzę sensu kupowania na allegro - koszt obudowy wyjdzie tak jak mówisz, ale zapomniałeś o kosztach przesyłki, które wraz z wagą paczki rosną. :)

Edytowane przez Rolex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem czasu zająć sie blachą, ale udało mi sie załatwić analogowe zegary. Nie są to jakieś tam zwykłe zegary :D, bo pochodzą z MIG'a 21 ich zadaniem będzie pokazywanie napięcia, temperatury, oraz prędkości wentylatora. Ostatnie zdjęcie trochę nie wyszło, ale efekt widać - wskazówka, oraz skala są fluorescencyjne; jedynym problemem z nimi jest fakt, że są na 24V :]. Produkcja oczywiście ZSRR.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Święty spamer -> Obrazek piąty przedstawia stopkę obudowy, a obrazek pierwszy jest opisany i będzie tam wyświetlacz LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydały by mi się takie budziki do Flying Chair

 

i jak już wcześniej było mówione, ta buda powygina Ci się szybciej nim zdążysz wszystko skręcić

 

Jeszcze raz od tych zegarach z demobilu - być może nie chwyciłem zamysłu autora, ale w moim odczuciu to ma być nowocześnie wyglądająca skrzynka więc wskaźniki z radzieckiego myśliwca z lat 60 będą niczym iPod w ręku Mona Lisy. Więcej elektroniki!

 

 

Chyba wracam na dobre do tego działu, więc drżyjcie niedzielni moderzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo za wielkie... ja miałem jakieś takie z maszyny wyjęte a w końcu przerobiłem zwykłe wskaźniki analogowe od sprzętu RTV na okrągłe.. zajmują 5x mniej miejsca i do sterowania wystarczy parę miliamperów

 

Rolex następnym razem jak będziesz robił zdjęcia, to ustaw proszę ostrość na fotografowany element a nie na głośniki w tle :D.. 100% celulozy :D

 

Jeszcze raz od tych zegarach z demobilu - być może nie chwyciłem zamysłu autora, ale w moim odczuciu to ma być nowocześnie wyglądająca skrzynka więc wskaźniki z radzieckiego myśliwca z lat 60 będą niczym iPod w ręku Mona Lisy. Więcej elektroniki!

To jest właśnie ten moment, kiedy z braku pomysłów zapomina się o pierwotnej idei i zaczyna się wiejski tuning - wkładanie w obudowę czego popadnie :) Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...