Skocz do zawartości
DziubekR1

Logitech Z-3e Vs Modecom Mc-9860

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwole sobie Panowie zalozyc osobny temat, bo w takich duzych jak ten o 2.1/5.1 to zazwyczaj czekam na odpowiedz dwa tygodnie :-| A niestety musze szybko kupic glosniki, bo te co mam musze zwrocic kuzynce, a nie chce zostac bez muzy.

 

Juz Panowie mialem jechac po Logitech Z-3e, kiedy przeczytalem na forum (i nie tylko) o ModeCom MC-9860 bardzo ciekawe opinie, do tego sa 50zl tansze niz Logi.

Potrzebuje glosnikow do Trance i Chillout. Czyli w Trance musi byc szybki, dynamiczny, ale nie za mocny basik (co by nie dudnilo). Nie interesuje mnie dzwiek "naturalny", Trance to muza elektroniczna, wiec dzwiek ma byc "efektowny" :)

Co byscie polecili z tych dwoch zestawow ? Martwi mnie troche "odstęp sygnału od szumu 65 dB" w ModeCom, czy nie szumia one przypadkiem gdy nic nie gra ?

Z gory dzieki za odpowiedzi

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie Panowie zalozyc osobny temat, bo w takich duzych jak ten o 2.1/5.1 to zazwyczaj czekam na odpowiedz dwa tygodnie :-| A niestety musze szybko kupic glosniki, bo te co mam musze zwrocic kuzynce, a nie chce zostac bez muzy.

 

Juz Panowie mialem jechac po Logitech Z-3e, kiedy przeczytalem na forum (i nie tylko) o ModeCom MC-9860 bardzo ciekawe opinie, do tego sa 50zl tansze niz Logi.

Potrzebuje glosnikow do Trance i Chillout. Czyli w Trance musi byc szybki, dynamiczny, ale nie za mocny basik (co by nie dudnilo). Nie interesuje mnie dzwiek "naturalny", Trance to muza elektroniczna, wiec dzwiek ma byc "efektowny" :)

Co byscie polecili z tych dwoch zestawow ? Martwi mnie troche "odstęp sygnału od szumu 65 dB" w ModeCom, czy nie szumia one przypadkiem gdy nic nie gra ?

Z gory dzieki za odpowiedzi

 

dudnienie nie ma nic wspolnego z moca suba tylko z marna obudowa......

a s/n modecoma jest tragiczny - beda szumiec jak mocniej odkrecisz a do tego maja slaba dynamike

 

czy niebardziej oplaci sie kupic uzywana wieze na allegro?bedzie 10 klas wyzej.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, ze juz przerabialem lepszy sprzet, ktory jest o 10 klas wyzej. Mam jeszcze na chacie Mission M33i (juz sprzedane), wzmaka Yamaha AX-570, karte muzyczna Terratec Aureon Space 7.1 i nie chce juz wiecej slyszec o sprzecie 10 klas lepszym, bo ten sprzet sie do MP3 kompletnie nie nadaje, gra to poprostu tragicznie.

Teraz mam na chacie Creative 2.1 T3100 za 100zl od kuzynki i te MP3 graja jak najbardziej przyjemnie, wiec juz nie mam zamiaru kombinowac z wiezami itd. Wieze zreszta tez juz mialem podpieta i tez to do [gluteus maximus] gralo, kiedy sama wieza z CD grala bardzo ladnie.

Logi slyszalem w sklepie i graly bardzo przyjemnie, ale zaciekawily mnie te ModeComy i szukam opinii, ktore z tych dwoch bylby fajniejsze.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie logitech z-2300 bardzo dobrze grają.

Super !!! Dziekuje za ta porade stary, co ja bym bez Ciebie zrobil !!! Jak ja moglem na to nie wpasc wczesniej, ze glosniki za 450zl zagraja lepiej niz za 170zl...

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super !!! Dziekuje za ta porade stary, co ja bym bez Ciebie zrobil !!! Jak ja moglem na to nie wpasc wczesniej, ze glosniki za 450zl zagraja lepiej niz za 170zl...

Nie podałeś limitu cenowego a uzywki z-2300 można spotkac czasem na allegro naprawde w bardzo okazyjnej cenie wiec nie wiem po co te nerwy :mur: Edytowane przez kiltel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podalem limitu cenowego, ale temat chyba jest jasny "Logitech Z-3e Vs Modecom Mc-9860". Gdzie tu jest jakis model za prawie 500zl ? Najbardziej mnie interesuja opinie o ModeComie, a tych narazie nie bylo w ogole.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat

 

co najlepiej wybrac z zestawow 2.1

 

Musze kupic cos 2.1

 

Z tego co wyczytalem godne polecenia sa

 

Mode Com MC-2020

LOGITECH 2.1 X-230

Modecom MC-9600

Modecom MC-9860

 

Co z tego jest najlepszym wyborem ? czy moze jeszcze jakis inny model.

 

Prosze o porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od kilku dni mam MC 9860. Satelitki grają przeciętnie. Sub maksymalnie ,,dudni". Osobiście nie przepadam za takim dudnieniem i poszukam sobie jakiś głośników 2.0, przypominających bardziej dźwięk klasycznej wieży a MC wydam gratisowo kuzynowi, chyba że ich nie zechce to pójdą na strych :sad: Przymierzę się chyba do geniusa 2000X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie podobne mam odczucia. Pisalem je juz w temacie o 2.1/5.1. Ogolnie glosniki wykonane sa swietnie jak za ta cene. Drewienko, ladnie wygladaja, wszystko jest dobrze spasowane.

Jesli o dzwiek chodzi, to satelitki produkuja ladny dzwiek, tu nie mam zastrzerzen, ale sub... Boze, to jest tragedia, tu nie ma basu, tylko dudnienie i to jak sam skur... Troche pomoglo zmniejszenie w EQ Foobara czestotliwosci 77hz, ale to nie jest rozwiazanie, on poprostu juz tak gra i nic sie z tym nie zrobi.

Naprawde nie potrafie zrozumiec ponad 40 opinii z ocenami 10/10 na komputroniku, czy rowniez sporej ilosci 10/10 na skąpcu na temat tych glosnikow i zachwytow nad basem, bo zeby powiedziec, ze te ModeComy produkuja ladny bass, to trzeba byc milosnikiem tuby i wzmaka 2000W firmy Boschmann w BMW E30 1.6i z naklejka M3 Power...

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo zeby powiedziec, ze te ModeComy produkuja ladny bass, to trzeba byc milosnikiem tuby i wzmaka 2000W firmy Boschmann w BMW E30 1.6i z naklejka M3 Power...

Kocham takie rozbudowane porównania ^^

 

A co do głośników, to słyszałem te ModeComy i nie przypadły mi od gustu.

Gdy zdecyduję się na głośniki to na bank Geniusy.

ale jest jeden mały szkopuł:

1250x czy 2000x oto jest pytanie :)

Ale to już zagadka do innego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może inaczej.

 

Mam Z3-e od roku i jestem zadowolony.

Postaram się obiektywnie wymienić zalety i wady tego sprzętu.

 

Zalety:

 

 

Jakość dźwięku bdb zarówno przy muzyce filmach i grach (subiektywna) w tej kategorii cenowej to jeden z najlepszych wyborów.

 

Bardzo dobre wykonanie.

 

Ładnie wyglądają nie jak tracery:)

 

Nie brudzą się zbytnio poza SB na którym niestety osiada kurz i jest to ze względu na kolor bardzo widoczne.

 

Przewodowy pilot z wejściem na słuchawki.

 

Płynnie regulowany bas.

 

Nie odbierają ruskiego radia jak na przykład X-230 i tanie głośniki z serii S np. S200 (tragedia)

 

Jak do tej pory się nie zepsuły:)

 

W zestawie przejściówka na "czincze" aby podłączyc np. do odtwarzacza DVD

 

Wady

 

Kabel od SB czasem sie wysuwa pod wpływem drgań (nie za często, ale zdarza się) co powoduje buczenie lub zanik dzwięku w satelitkach gdy kabel się mocno wysunie.

 

Kabel od satelitek mógłby być dłuższy (choć nie jest źle)

 

Niebieska dioda może drażnić:)

 

Platforma testowa:

 

Komputer z X-FI Fatality PRO i ten sam komputer z Fortissimo 4:) + oczywiście integra dla porównania.

 

Obie karty niezintegrowane mogą dać lepszy dźwięk niż wydobędzie się z tych głośników aczkolwiek jak wcześniej pisałem jakość dźwięku uważam za bardzo dobrą. Tony wysokie i niskie są wg. mnie poprawne, średnica w głośnikach za taką kasę nie była nigdy idealna ale nie jest źle. Jakość integry ALC 883 pominę milczeniem...

 

Jeśli chcesz kupić te głośniki to nie używaj integry bo marnujesz ich potencjał.

 

Wybór jak zwykle należy do ciebie.

Edytowane przez -X-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej kolega napisał i ja potwierdzę co do logów; nie podpinaj pod integrę. Mam "zet 3-ki", podpinałem pod blaszaka z audigy 2zs - miodzio, bardzo ładnie grają, podpinałem pod laptoka - kaszana. Teraz zostały na stałe z playstation 2 i jest git. A jeśli chodzi o zestaw wzmak i kolumny to chyba masz słonia na uszach albo nie wiesz nic o foobar + asio. Jak można powiedzieć że to gra gorzej niż jakieś pierdziawki komputerowe?? Porównując teraz co mam w domu, czyli logi z-3 oraz stary 20-letni wzmak Toshiba i monitory Magnat Quantum 503 to to ....hmmm tego nie można porównać, Logi zostają pod playstation ( w którego gram rzadko)

to tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam slonia na uszach i wiem co to jest Foobar + ASIO (od dawana uzywam ;) ). Poza tym, to narazie mam ModeComy, bo chyba nie przeczytaliscie dalszych postow. Tak czy siak, jak bede mial chwile to je sprzedam i biore Z-3e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...