Skocz do zawartości
dr@jw3r

Pomoc W C++

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jutro mam zaliczenie wykładów z programowania C++. Nie umiem sobie sam poradzić z zadaniami, a wiem że sa one proste. Czy mógłby ktoś podac wyniki do zadań które kryją się pod tym linkiem??

 

http://www.sendmefile.com/00609134

 

 

To są bardzo krótkie zadania i mam nadzieję że nie sprawią żadnej trudności komuś kto się na tym zna:) Pozdrawiam i dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jutro mam zaliczenie wykładów z programowania C++. Nie umiem sobie sam poradzić z zadaniami, a wiem że sa one proste. Czy mógłby ktoś podac wyniki do zadań które kryją się pod tym linkiem??

 

http://www.sendmefile.com/00609134

To są bardzo krótkie zadania i mam nadzieję że nie sprawią żadnej trudności komuś kto się na tym zna:) Pozdrawiam i dzięki:)

#include <iostream>using namespace std;int main(){ cout << http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=76305 << endl;}
Edytowane przez chedder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę a nie chcę zakładać nowego tematu. Otoż mam takie zadanie

Do tej pory na laboratoriach stworzyliście zbiór funkcji operujących na strukturze Osoba (takie MENU, gdzie można było dodawać, usuwać, wyświetlać itd. ). Dzisiaj Waszym zadaniem będzie przerobienie tego kodu tak, aby korzystał on z klas i obiektów. Na

początek - zastanówcie się nad odpowiednim abstrakcyjnym opisaniem "osoby". Moja propozycja jest taka (oczywiście możecie ją wzbogacić lub poprawić):

+------------------+| Osoba			|+------------------+| -imię			|| -nazwisko		|| -data_urodzenia  |+------------------+| +Osoba()		|| +ustawImię()	|| +ustawNazwisko() || +ustawDate()	|| +wyświetl()	  |+------------------+Poniżej zaimplementuję fragment powyższego opisu klasy - Waszym zadaniem będzie uzupełnienie go o brakujące elementy.class Osoba {	char imie[50];	char nazwisko[50];public:	Osoba (char *im, char *na);	void wyswietl();};Osoba::Osoba(char *im, char *na){	strncpy(imie, im, 50);	strncpy(nazwisko, na, 50);}void Osoba::wyswietl(){	cout << imie << " " << nazwisko << endl;}int main(){	Osoba a("Jan", "Kowalski");	Osoba b("Adam", "Nowak");	a.wyswietl();	b.wyswietl();	return 0;}

 

O to co ja wypociłem. Czy mógłby ktoś poprawić błędy, bo ja nie za bardzo to rozumiem a nie chcę, żeby mi ktoś pisał gotowego programu, bo przecież nie o to chodzi.

#include <cstdlib>#include <iostream>using namespace std;#ifndef stack.h#define stac.hclass Stack {   double *buffer; public:   Stack(int size);   bool push(double v,int l);   bool pop(double *v,int l);   bool pop(double &v,int l);   void wys(int l);   ~Stack() {if (buffer) delete [] buffer;}};#endif  [b] bool Stack:ush(double v,int l)[/b]			  <=w tym miejscu wywala błąd.   {		buffer[l]=v;		}   bool Stack:op(double *v,int l)   {		 cout<<buffer[l];		}   bool Stack:op(double &v,int l)   { 		 cout<<buffer[l];		}   void Stack::wys(int l)   {for(int i=0;i<=l;i++)cout<<"\n"<<i<<"- "<<buffer[i];		}int main(int argc, char *argv[]){      int l=0;   double v;   char m;   int size;   cout<<"\tPodaj rozmiar stosu liczb";   cin>>size;   buffer = new typ[size];   do{	  cout<<"\n\tMENU\n1-dodaj skladnik stosu\n2-zdejmij skladnik ze stosu (przez wskaznik)\n3-zdejmij skladnik ze stosu (przez referencje)4-wyswietl stos\nq-wyjscie\n;	  cin>>m;	  tolower(m);	  switch(m):			 {			 case '1': {					   if(n<size)						  {cout<<"\npodaj liczbe : ";						   cin>>v;						   if(Stack.push(v))cout<<"\nzapisano";							   }					   					   else cout<<"\nstos jest pelny!";				   break;}			 case '2': cout<<"\nzdjoles skladnik (*): ";					   if(Stack.pop(v,l))--l;					   break;			 case '3': cout<<"\nzdjoles skladnik (&) : "					   if(Stack.pop(v),l)--l;					   break;			 case '4': if(l==0){cout<<"\n Stos jest pusty!";					  }else if(Stack.wys(l));					   break;			 case 'q': break;			 default : cout<<"\nnie ma takiego numeru";			 }	  }  while('q'!=m)   system("PAUSE");   return EXIT_SUCCESS;}

Od razu mówię, że kompilator wywala błąd (zaznaczyłem to miejsce). Programuję w dev. C++ . Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Cyna58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będzie z Ciebie programista, dopóki nie zaczniesz traktować błędów należycie.

Co to znaczy, że kompilator wywala błąd.. TY wiesz ile kompilator potrafi wywali różnych błędów? 3000? Każdy z tych błędów ma swoje znaczenie. Dlatego nie zachowuj się jak użytkownik, tylko jak programista... Najpierw przeczytaj dokładnie błąd, dowiedz się co znaczy, potem jeśli już pytasz to powiedz przynajmniej jaki to błąd.

 

Pamiętaj, że kompilator wyświetla Ci błędy i opisuje co jest nie tak, bo Cię lubi. To jest po to, żeby Ci pomóc zdiagnozować problem, a nie po to żeby Cię pogrążyć w rozpaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...