Skocz do zawartości
SlashBeast

Hp Laserjet M1005 Mfp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam taki problem, otóż sprzedałem klientowi taką drukarkę, wszystko działa poza skanowaniem na jego komputerze. Drukuje, jak machne na nią coś i dam kopiuj, zeskanuje i wydrukuje więc generalnie skaner sam w sobie działa. Ale gdy staram się zeskanować coś z tej machiny na komputer podczas skanowania (każdą aplikacją) po chwili mielenia wyświetla "skanowanie nie powiodło się" w tym momencie ta lampa od skanowania, przelatuje jakby jednak skanowało. LCDku drukarki wyświetla napis "skanowanie do komputera" ale jest dalej zonk, przy ponownej próbie skanowania wywala odrazu "nie można połączyć się ze skanerem" chyba, że zrestartuje drukarke, wtedy sytuacja jak na początku. Sprawa dziwna więc wpinam tego HPka w firmowego laptopa, instaluje sterowniki - Yahoo! Skaner działa. Ale nie na komputerze klienta. Więc zabrałem się za stworzenie obrazu dysku na innym dysku i przeinstalowaniu XP Home klienta, po udanej instalacji instaluje sterowniki od mobo i grafiki następnie drukarke - skaner dalej nie działa.

 

Jakie macie pomysły? Urządzenie musi być sprawne samo w sobie skoro działa na moim komputerze. To jakieś mobo MSI pod K7, wsadzony Sempron 1500MHz i 512M SDRamek. Inne urządzenia pod USB działają na tym komputerze. Mi już brak pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi coś być niezgodne na poziomie oprogramowania sterowników sprzętowych różnych elementów tego komputerka najbardziej prawdopodobnym babolem wydawa mi się kontroler USB i jego sterownik. Co prawda XP ma własne stery do USB i trudno to mówić o ich wymianie więc jeśli możesz spróbuj dołożyć dodatkowy kontroller na PCI o ile to możliwe i do niego to cudo dołączyć. Może gość ma też uszkodzony owy kontroller na płycie i cosik Z KOMUNIKACJą jest nie tak jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...