Skocz do zawartości
Mr.Golo

Słaba Wydajność Komputera W Grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Posiadam problem ze swoim komputerem, otóż wydaje mi się, że jest on za mało wydajny w grach. Nie znam się zbytnio na sprzęcie komputerowym, dlatego proszę o pomoc specjalistów których na pewno tutaj nie brakuje.

 

Posiadam komputer: procesor AMD Athlon 64 X2 5600+ ; płyta główna: Gigabyte GA-MA69G-S3H na której jest Zintegrowany układ graficzny ATI Radeon X1250 lecz po zainstalowaniu sterowników ze strony AMD do tego modelu, w CATALYST pokazuje informacje że jest to Radeon x1200 zamiast Radeona x1250; Pamięć 1Gb RAM DDRII (512Mb x2) lecz zamiast 1024Mb wyświetla mi 896Mb. W załączniku i w linku zamieszczam raport z Everesta, który dużo więcej powie o moim komputerze niż ja tutaj zdołam napisać: (dlatego w linku ponieważ nie jestem pewien czy załącznik się załadował)

RAPORT

 

Mam pewien problem z GTA San Andreas. Otóż uważam, że gra powinna działać na moim sprzęcie bardzo dobrze natomiast tak nie jest. Na otwartej przestrzeni gra widocznie zwalnia. Moje ustawienia to: rozdzielczość 1024x768, odległość rysowania obiektów w połowie paska, brak AA, wyłączony Frame limiter, jakość efektów na medium. W internecie przeczytałem, że gra działała lepiej na słabszych kompach z wyższymi ustawieniami grafiki. Zauważyłem także, że pomimo zmieniania rozdzielczości i odległości rysowania obiektów gra chodziła tak samo. W NFS Undergroun I jest podobny problem a mianowicie przy maksymalnych ustawieniach gra również się zacina a uważam że nie powinna chociażby z tego względu że jest ona dosyć a nawet bardzo stara. Pobrałem FRAPS-a aby sprawdzić ilość klatek wyświetlanych na sekundę. W GTA ilość wyświetlanych klatek po wyłączeniu "frame limiter" waha sie pomiędzy 20-30, ale czasami też spada poniżej 20. Natomiast w NFS liczba waha się w granicach od 30-45. W GTA szczególnie to przeszkadza. Gra najbardziej haczy na autostradzie gdzie często dochodzi do wypadków między samochodami a także podczas większych strzelanin, jakiś dym (palenie gumy, kurz spod opon podczas jazdy po pustyni, czy bieg przez wysoką trawę). W NFS da się jeszcze przeżyć bo czasami są przeskoki ale jest to irytujące że takie stare gry nie działają płynnie...

 

Żadna część komputera nigdy nie była podkręcana.

 

Mam nadzieję, że dobrze naprowadziłem Was na mój problem z komputerem. Znawcy sprzętu na pewno będą wiedzieli co jest nie tak. Być może po prostu mam za słabą kartę graficzną która jest zintegrowana?

 

Bardzo proszę o pomoc, bo sam już nie wiem co robić.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Edytowane przez Mr.Golo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę Cię zmartwić ... zintegrowane układy nie za bardzo nadają się do gier... są to raczej karty do zastosowań biurowych.

 

Co do ilości pamięci - jako, że jest to karta zintegrowana - swoją pamięć czerpie z pamięci RAM komputera

 

W Twoim wypadku karta pobiera z RAM 128MB pamięci co razem daje:

 

896+128=1024

 

Jeśli na prawdę chcesz grać - musisz zaopatrzyć się w normalną kartę graficzną.

Od Twojego portfela zależy jaką.

Z tańszych wariantów Palit GeForce 7300GT (jakieś 160zł nowy) Sonic (DDR3) ... z droższych radeon 1950 lub wyżej GeForce 8600 ... potem już przebijamy barierę 500zł aż do 1000

 

Na 7300GT już w GTA SA pograsz komfortowo... i to zapewne na MAX detali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może po prostu mam za słabą kartę graficzną która jest zintegrowana?

na 99% tu jest właśnie problem. także w ilości wyświetlanej pamięci - 128MB "zabiera" zintegrowana grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie zrobił się w raporcie przegląd karty...

ale właśnie tutaj mnie boli że ta karta zabiera więcej niż tylko 128Mb bo zabiera 320Mb! i ma taktowanie zegara 400Mhz... postaram sie dokładnie wypisać tutaj te czynniki które wydają mi się za najważniejsze dla karty graf. które są w tym programie Everest i może wtedy coś więcej można będzie powiedzieć na ten temat...

 

To są informacje z zakładki "KARTA WIDEO WINDOWS"

"Typ konwertera DAC: Internal DAC (400Mhz)

Rozmiar pamięci: 320Mb"

 

Informacje z zakładki "Procesor graficzny"

"Nazwa kodowa procesora graficznego: RS690

tech. wykonania: 90nm

czestotliwość taktowania układu graficznego: 400Mhz

częstotliwość taktowania przetwornika RAMDAC: 400Mhz

liczba protokołów pikseli: 4

liczba układów zarządzania teksturami (TMU) na potok: 1

liczba urządzeń cieniowania wierzchołków: 2 (v.2.0)

liczba urządzeń cieniowania pikseli: 4 (v.2.0)

Pixel Fillrate: 1600 MPikseli/sek

Texel Fillrate: 1600 MTekseli/sek

DirectX 9.0"

 

mam nadzieję że te informacje są czytelne i możliwe że coś więcej podpowiedzą

 

Dziękuje za tak szybkie odpisanie i proszę o więcej wskazówek

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsza karta jaka mozesz niedrogo kupic a ma porzadna wydajnosc w tej cenie jest gf7600gt - 7300 jest ciut tanszy a poro wolniejszy,8600gt jest za drogi oferujac praktycznie to samo co 7600......

mam 7600 - chcialem wymienic - nie ma nawet na co bo jak cos jest dwukrotnie wydajniejsze to musze dolozyc 400 pln...nie widze sensu zwazywszy ze dokladam jeszcze ze 150 i mam 3 razy tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsza karta jaka mozesz niedrogo kupic a ma porzadna wydajnosc w tej cenie jest gf7600gt - 7300 jest ciut tanszy a poro wolniejszy,8600gt jest za drogi oferujac praktycznie to samo co 7600......

mam 7600 - chcialem wymienic - nie ma nawet na co bo jak cos jest dwukrotnie wydajniejsze to musze dolozyc 400 pln...nie widze sensu zwazywszy ze dokladam jeszcze ze 150 i mam 3 razy tyle...

73GT nie jest sporo wolniejszy od 76GT. Ale skąd to możesz wiedzieć, skoro wypisujesz takie debilizmy jak to, że 86GT jest równy wydajnością z 76GT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi...

Z tego co widzę to najwyraźniej będę musiał się zaopatrzyć w nową kartę graficzną w najbliższym czasie jak fundusze pozwolą... Tylko mam nadzieje że tylko w kartę graf. bo jak narazie to wydaje mi się że reszta kompa na chwilę obecną będzie śmigać...:) no może poza pamięcią bo ją też zamierzam wymienić bo raczej mało...

 

Mam jeszcze takie pytanie, a mianowicie skoro mam na tej płycie głównej zintegrowaną kartę graf. to jeżeli podepne jakąkolwiek kartę graficzną zewnętrzną pod wejście PCI-e to czy ona w ogóle się uruchomi? Tzn. czy nie wystąpi żaden konflikt z tą zintegrowaną kartą...

Aha i wiem że w sprawie GF doradzacie 7600GT i pod względem cenowym i wydajnościowym jak dla średnio wymagającego gracza... Ale prosił bym jeszcze o wyrażenie swoich opinii na temat RADEON-ów bo doczytałem się że ta moja płyta główna posiada wsparcie dla kart ATI i możliwe że taki Radeonek troche lepiej by podziałał na mojej płycie głównej niż jakiś GeForce...

 

Proszę o odpowiedź oraz oczywiście Pozdrawiam! ;)

Edytowane przez Mr.Golo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy ile chcesz wydać

~150 7300gt

~200 7600gt

~250-270 8600gt sonic+

~270-320 x1950gt

~320-340 x1950pro

~450 x1950xt

~500 hd3850

~650 hd3870

~700 8800gt

 

*ceny orientacyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie, a mianowicie skoro mam na tej płycie głównej zintegrowaną kartę graf. to jeżeli podepne jakąkolwiek kartę graficzną zewnętrzną pod wejście PCI-e to czy ona w ogóle się uruchomi? Tzn. czy nie wystąpi żaden konflikt z tą zintegrowaną kartą...

 

 

Ponawiam pytanie i proszę o odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w BIOS można zapewne wyłączyć zintegrowaną kartę graficzną :)

Po prostu wstawiasz nową, komp z dwiema się uruchomi, wchodzisz w BIOS i wyłączasz integrę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...