Skocz do zawartości
gryzek

Problem Z Plytą Abit Ip35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem ową płytę podłączyłem i nie wstaje świeci się czerwona dioda. Z instrukcji wyczytałem że to diada to 5VSB This LED lights up when the power supply is connected with power source. O co z tym chodzi. Płyta nie dala ani razu zadnego sygnału nic. Spaliła się czy co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odlacz zasilacz, baterie od biosu, zrob clear CMOS, poczekaj troche (jakas godzinke, pol), wloz baterie i odpal, Moze pomoze. Ja mialem tekie przeboje na -E, nawet byla w serwisie - dzialala. Po powrocie do mnie tez dzialala, ale potem znow byly problemy (nieraz zadna dioda sie nie swiecila, albo niby startowala, ale wisiala przed postem i na nic nie reagowala). Dziwna plyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten molex to potrzebny jest tylko przy bardzo wymagajacych kartach graf. ewentualnie Crossfire. U mnie na karcie PCI (nie PCIe) tez byly problemy ze startem, gdzie za innym razem 3580 czy tez 7600gt lecialy bez problemu (i bez molexa w plycie ;))

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten molex to potrzebny jest tylko przy bardzo wymagajacych kartach graf. ewentualnie Crossfire. U mnie na karcie PCI (nie PCIe) tez byly problemy ze startem, gdzie za innym razem 3580 czy tez 7600gt lecialy bez problemu (i bez molexa w plycie ;))

Nie twierdzę, że komputer bez molexa wpiętego w mobo nie będzie działał.

Moim zdaniem jesteś w błędzie z twierdzeniem "Ten molex to potrzebny jest tylko przy bardzo wymagajacych kartach graf." Wymagające karty graficzne mają zasilanie zapewnione poprzez pcie-6pin i podobne złącza - ten jeden kabelek 12V w molexie wpięty w mobo to raczej niewiele przy 3 przewodach we wtyczce pcie-6pin. Wymagające grafiki mają takie złącza dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do czego ten molex? Oczywiscie, ze nie da on 200W ;) Po to sa dodatkowe 6-pin zlacza na kartach. Ten maly sluzy do wspomagania zasilania samej szyny PCIe. W sumie 8600 nie ma dodatkowego gniazda zasilajacego, wiec moze sie przydac podlaczenie kabelka do tego na plycie. Sprawdzic warto, nic to nie kosztuje ;) U mnie w kazdym razie na 7600GT podkreconej i po Vmodzie nie byl potrzebny ;) A i przy grafie PCI tez plyta miala problemy ze wstaniem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ridczak Ty bardzo dobrze wiesz o co biega.

Czasami nasze wypowiedzi czytają ludzie mający troszke mniejsze pojęcie o sprawie.

Taki ktoś w jednym topicu wyczyta - nie trzeba podpinać molexa do mobo, w innym, że zamiast wtyczki 24pin można podpiąć odpowiednio 20pin. Do tego dojdzie przywołana tutaj grafika 8600 i to wszystko na jednym przewodzie 12V (we wtyczce atx 20pin). Jeśli będzie namiętnym graczem to ma duże szanse (większe niż konfig podłączony jak norma atx przykazała) na wysmażenie styku 12V na mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że masz zimno w pokoju :wink: Weź suszarkę i podmuchaj na płytę koło porocka ( sekcja zasilania ) i powinno odpalić. Tylko nie za ostro :P

 

Nie żartuje :oops:

Serio aż tak źle z tymi Coldbotami na Abicie by było :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaus

Ależ z ciebie szpec. Wymądrzyłeś się a nic nie doradziłeś daruj sobie takie nabijanie postów.

Dziękuję za słowa uznania.

Z Twojej rady nie skorzystam.

Radziłem

Voltomierz i sprawdż czy jest 5VSB na wtyczce atx 20/24pin.

I dalej nikt poza Twoją osobą na forum nie wie czy zasilacz jest dobry.

Sam masz bardziej widocznie zdolności do wymądrzania się niż do korzystania z rad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...