Skocz do zawartości
IMMek

System Nie Może Obsłużyć Dysku >137gb

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta :Asus P5P800 SE - LBA 48bit supported

System: XP Pro SP2 - supported...

Mam dysk 160gb na IDE i działa normalnie - widać cały, zero problemów.

Dzisiaj podłączyłem 160gb sata (w biosie i windowsie widac ze 160 - czyli tak naprawdę 149gb), a format w windowsie zamiera okolo 137gb (obojetnie jak bym nie próbował dzielić partycji).

Próbowałem Partition Magic i jakiegoś łączenia, mieszania - niby stworzył te partycje (przy szybkim formatowaniu) ale jak potem dałem chkdsk to znowu zawisł gdzieś koło 137...

 

Przykładowo jak zrobię pierwszą partycję 100gb, a drugą 49gb (reszta) to mi sie zawiesi formatownie na 75% tej drugiej (37/49*100)

 

Ktoś ma jakiś pomysł?

Edytowane przez IMMek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestaw zworke na dysku >137gb

Dysk to Maxtor STM3160215AS - nie ma takiej zworki. Jest tylko do zmiany trybu SATA2 na SATA1. Mam SATA1 i tak też jest ustawiony dysk.

 

w rejerstrze zmienic trzeba klucz enable big lba na 1

Zmiana wartości w rejestrze ma wpływ tylko wtedy kiedy nie ma się zainstalowanego SP1. Ja mam SP2 - pisałem w pierwszym poście. Aczkolwiek z braku pomysłów już jakiś czas temu próbowałem kombinować z tą wartością. Oczywiście bez rezultatu.

 

Windows WIDZI prawidłową pojemność - 149GB. Ale przy dostępie (chkdsk lub format) do 137 gigabajta drepcze w miejscu...

Błędy w dostępie do tych sektorów spowodowały już (wg SMARTa) 77 realokacji, a oprócz tego zwiększa się "pending sectors" i "offline uncorrectable sectors" (gdzieś do 30 obecnie..) cokolwiek to oznacza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust dysk do wymiany, a te sectory to są zapewne z błędem / uszkodzone. (pending sectores - sectory oczekujące (zapewne na formatowanie), tych 2 chyba nie musze tłumaczyć )

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...