Skocz do zawartości
piotrjancy

Nowy Hdd I Nurtujące Pytanie.

Rekomendowane odpowiedzi

Pierw screen:

Dołączona grafika

 

Kupiłem nowy dysk Baracuda 250GB Ata na screenie oznaczony jako Dysk1 pierw za co się zabrałem to podział dysku na partycje i tu nastąpiło moje małe zdziwienie bo jak wybrałem nie podzielny obszar by z niego zrobić nową partycję miałem do wyboru tylko Wolumin Prosty inne były zablokowane wie ktoś czemu tak się stało? Idźmy dalej zrobiłem tym sposobem 3 partycje (wolumin prosty), stary dysk oznaczony jako Dysk0 widnieje jako układ - partycja, dysk - podstawowy, nowy dysk Dysk1 natomiast układ - prosty, dysk - dynamiczny ktoś mi to wytłumaczy dlaczego?

 

Oba dyski to Seagate Baracuda 7200 ATA100 80GB i 250GB. System WINXP Prof.

Dysk sprawuje się wyśmienicie, lecz nurtuje mnie to cały czas czemu przyjęło to taki układ jaki przedstawiłem. Byłem na googlach lecz jakoś tego nie mogłem ogarnąć czym to się je.

 

ps. 80 jako master bliżej płyty głównej, 250 jako slave. Tylko powiem pewną ciekawostkę miałem jakiś czas 2x80GB i tak nie było. Sprzedałem jedną 80 zamiast jej właśnie wstawiłem 250GB i takie coś się pojawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usuń wszystkie partycje z tego dysku kliknij na pole ze zbiorczą informacją o dysku i wybierz "konwertuj na dysk podstawowy" i gotowe

 

ten system partycji tez jest dobry a nawet lepszy, umożliwia robienie woluminów dublowanych czyli coś jak RAID 1 można prosty sposób łączyć woluminy i nie ma bezsensownego podziału ma dyski logiczne partycje podstawowe itd... ale jest minus, nie można startować systemu z takiego woluminu (nie do końca ale....), nie jest on widzialny w DOS czy instalator Windows XP itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...