Skocz do zawartości
kos_tek

Pomoc W Wyborze Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zanim przejdę do sedna chciałbym powiedzieć, że obecnie używam Scythe Infinityi do tej pory byłem bardzo zadowolony, ale zaczęła mi przeszkadzać jego wielkość (nie mogę zamontować np. chłodzenie na ram) jak i wydajność. Na moim podkręconym do 3.3ghz core 2 due e4000 w idle ma 40-45C a w load ponad 70C. Troszkę przesada więc postanowiłem się przesiąść na coś wydajniejszego. Szczególnie, że zamówiłem już e8400, którego także zamierzam podkręcać. Do tego mam płytę P5N32-E SLI na n680i, która też do chłodnych nie należy:)

 

Dlatego bardzo mocno zastanawiam się nad przesiadką na WC :) Naj bardziej boję się, że wydam kupę kasy a wcale nie będzie dużo wydajniej.

Troszkę się już wywiedziałem i polecono mi taki zestaw:

 

- Chłodnica - Black Water Advanced 123 rev. 2.0

- Pompka - D-Tek dB-1 pompka 12V

- Innovatek wąż 8x10mm Przezroczysty

- Frost 3 Duo

- Swiftech złączki NK10 G1/4" 2szt.

- Black Water AluTank 135 Blue

- Feser One 1L UV Blue

 

Teraz reszta pytań - co sądzicie o tym zestawie?, czego jeszcze brakuje, żeby wszystko działało. Czy opłaca się kupować taki zestaw? I na końcu jak to wszystko upchnąć w obudowie NZXT Lexa bez wiercenia i żeby ładnie wyglądało - myślałem o założeniu Swiftech Radbox MCB120 i na nim chłodnicy na zewnątrz.

 

Prosiłbym o odpowiedź. I pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko złączek proponuje zamówić 4 szt a nie 2

BWA nie ma w komplecie, a w D-Tek masz NK12

 

Oglądałem tez fotki tego NZXT Lexa i szczerze mówiąc nie wiem czy ten Radbox tam wlezie z tylu, chyba ze ten plastik czy coś da sie odkręcić, bo zasłania nawet otwory na śruby wentylatora.

Alu Tanka za to fajnie można by przykręcić do wentylatora 80 mm w górze obudowy.

 

Ja bym jednak nieco innym sposobem zamontował chłodnice. W obudowie zostawił bym wiatrak wyciągający 120mm z tyłu i dokupił kilka długich śrub i motylki do tego. Sam mam tak założoną chłodnice, z tym że ja mam Black Ice z gwintem M4, a śruby i motylki można dostać za 3 zł w jakimś markecie ( ja kupiłem bez problemu 80mm, nie wiem czy znajdziesz tak łatwo takie długie z gwintem M3, bo chyba taki ma BWA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na moim podkręconym do 3.3ghz core 2 due e4000 w idle ma 40-45C a w load ponad 70C.

Masz coś nie tak z tempami. Czym je mierzyłeś ? No, chyba że masz 1,7V na procu :wink: Nałóż jeszcze raz pastę termo, sprawdź docisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...