Skocz do zawartości
Quintrix

Goodram Pro 900 Powodują Błędy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na mojej płycie Abit KN9 dwie kości po 1GB GoodRAM PRO 900 zaczęły powodować błędy.

Wydaję mi się, że źle pracowały już od samego początku ale jakoś nie miałem okazji tego sprawdzić. Błędy wyskakują już w biosie podczas testu pamięci.

Dołączona grafika

 

Nie wiem dlaczego ale płyta standardowo ustawia napięcie 1.8, mimo to, że na pamięciach jest napisane 2.0-2.15V

Ustawiałem napięcie na 2.2V i timingi 5-5-5-18 2T, błędy są na obu kościach. Jak myślicie co może być tego powodem, dodam, że sprawdziłem je na innym kompie i sytuacja jest taka sama :mur:

Chyba konieczne będzie oddanie ich na gwarancję.

Edytowane przez Quintrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku przy napięciu 1.8 nawet systemu nie mogłem zainstalować, dopiero na 2.2v jakoś wszystko chodziło do teraz :sad:

 

Orientuję się ktoś ile trwa wymiana tych kostek w serwisie Wilk elektronik? Jeżeli około 2 tygodni to będę musiał kupić nowe pamięci, a tamte jak wrócą z serwisu wymienione to pewnie je sprzedam.

Edytowane przez Quintrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość eciepecie

u mnie na 2.25 działają od sierpnia, 24/7 ;)

moje na codzien chodziły na 2.5v do póki ich 2.9v nie zabiło :-P

chyba masz jakieś z wadliwej serii <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci wróciły już z serwisu, zostały wymienione na nowe.

Odpalam kompa, w biosie test przeszedł pomyślnie, odpalam orthosa i po 48s zwis :mur: Wyłączyłem kompa, odłączyłem macierz RAID0, włączyłem tylko z dyskiem WD80gb, odpaliłem orthosa i po 5 minutach błąd :angry:

Już nie wiem co mam o tym myśleć, może coś źle ustawiam w biosie albo po prostu moja KN9 gryzie się z tymi Goodram'ami PRO 900 :? Kości przekładałem do innych slotów, w biosie ustawiłem 195ns i nic nie pomogło :(

Dodam, że na kości Goodram 512 667 wszystko chodziło ok :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Może spróbować z podniesionym napięciem do 2.1V?

 

EDIT:

Zwiększyłem napięcie do 2.05V i jak na razie orthos nie wywalił błędem przez 50min. :damage_wall:

Edytowane przez Quintrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj widzicie - pospieszyłem się z opinią o goodramach

2 dni temu padły [; działały od sierpnia nonstop 24/7@2.25V przewiew w budzie i nagle blue screeny, potem nawet komp nie postował...

musiałem kupić "lewe" geile ultra 800, które nawet 900 nie chcą robić, niezależnie od napięcia,za to na 600 przy cl3 i def v śmigają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...