Skocz do zawartości
Gibber

Pentagram Freezone Xc-70 Cu+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pewien problem, zamontowałem na grafie (GF 4 Ti 4600) PENTAGRAM FREEZONE XC-70 Cu+ jest to aż nadto na moja kartę więc chciałem trochę skręcić wiatrak, komp jest bezgłośny, hałasuje tylko chłodzenie GPU, zakupiłem PENTAGRAM FREEZONE Fan Speed Controller niestety okazało sie że podłączając wentyl przez ten kontroler rzekomy wentyl w ogóle nie startuje, inne wentyle działają, próbowałem to podłączyć zarówno na 5V i 12V, z zasilacza i przez piny na płycie, wszystko na nic. Czy ktoś wie w czym tkwi problem?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Gibber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili w ręku wiatrak 120mm, który na 10V nie startuje, a przy 12 wieje 1500RPM, więc całkiem możliwe, że twój ma podobny "defekt". Nic z tym nie zrobisz. Proponuję wymienić wentyl na cokolwiek innego. Chyba 80mm wejdzie.

 

Jak kupisz zwykłą 80'tkę, to musisz wyciąć wiatrak z ramki i wkleić go na radiator pentagrama.

 

Sprawa jest dziwna, bo w zestawie Xc-70 jest Fan Controller, który pozwala na obniżenie obrotów. Mam wrażenie, że masz zepsuty wiatrak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xc-70 działa razem z tym Fan Contollerem, który jest w zestawie, startuje nawet przy obrotach skręconych na minimum. Natomiast w żaden sposób Xc-70 nie chce działać razem z Freezone Controllerem.

Mnie jest potrzebny szybki dostęp do kontrolera, w grę wchodzi albo wymiana kontrolera, albo wymiana wiatraka. Wolałbym jednak dojść co jest nie tak zanim zacznę coś mieszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie mozesz uzyc tego z zestawu?

Będę mieć problemy z aktywna kontrolą obrotów.

 

Nie jestem pewien czy Xc @ 5V wystarczy do schłodzenia GF 4 Ti 4600, które mam, max co pójdzie na moim sprzęcie to NFS Carbon na min. detalach. Biorąc pod uwagę poprzednie chłodzenie, małe 'coś' z wiatraczkiem 40mm, powinno wystarczyć, ale ta karta nie ma czujnika temp. a ja nie mam zamiaru jej wymieniać, dlatego wolę żeby sobie popracowała jeszcze trochę, do momentów aż nie kupię lapka.

Cała reszta elementów w kompie jest bezgłośna, szumi tylko chłodzenie od grafy, a że ja pracuję czasem do późna lub zaczynam bardzo wcześnie nie chciałbym budzić reszty domowników.

Co do chłodzenia to mam na karcie radiatory na pamięciach i Xc na rdzeniu.

Edytowane przez Gibber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...