Skocz do zawartości
Gość znafca

Hd 1080p Strasznie Rwie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość znafca

Mam core2duo 2.2Ghz i pakiet CCC na ktorym wszystko dziala tylko, no wlasnie. Nie dziala fullHD.

Jeden rdzen jest praktycznie na 90-100% obciazony drugi 20-30%. Obraz jest w zwolnionym tempie, czasami przycina, dziwek to juz katastrofa, rwie straszliwie. W menedzeze zadan jest tylko aktywny proces z filmem wiec nic nie bruździ. Z fimami 720p jest ok bo procek wyrabia a tutaj juz nie daje rady.

 

Pytanie teraz takie. Przeciez jest to cale pureHD on nVIDIA (mam gf 8600GT) i ATI ma tez wspomaganie HD. Pytanie dlaczego do ciezkiej cholery to nie dziala? Wszytko musi brac na siebie CPU i przy fullHD po prostu konczy mu sie moc.

 

kolega znalazl w siecie pliki ktore odblokowuja sprzetowe dekodowanie HD ale to na ATI i mowi ze teraz ma zuzycie CPU na poziomie kilku % (!) i super plynne fullHD.

Mowil mi jednak ze jest to dosc klopotliwe bo trzeba bardzo dlugo i zmudnie szukac i rejestrowac poszczegolne kodeki. Pytanie czego producenci udostepniaja w kartach cos co nie dziala jak powinno tylko trzeba siegac po metody pirackie zeby zdobyc jakies dll`lki ktore trzeba dopiero podmieniac w systemie itp...

 

Zainstalowalem najnowsze powerDVD wersja super hiper deluxe i na ekranie powitalnym dumnie logo pureHD, HD DVD i generalnie niezla choinka, - wszystkie loga sie tam znalazly oprocz TESCO i Shell`a.

 

I g0wno z tego bo pod power DVD nie da sie odpalic pliku mkv a moje zludne zyczenia z powerDVD uzupelnie bilbioteke kodekow okazaly sie plonne. Jak bylo tak jest.

 

Czy ktos ma jakies pomysly na plynne fullHD bez 100% CPu usage wyjacego wentylatora w lapie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj CoreAVC. tylko najpierw w ffdshow odznacz obsluge H.264

jak to nie pomoze to musisz szukac PureVideo od nVidii, bo na moim procku juz jako tako szlo ogladac HD 1080, a 720 juz calkiem bezproblemowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość znafca

w koncu...

 

sciagnalem progral VLC. Jest to dosc ciekawy program bo pomija przy odtwarzaniu cala powloke windows. W koncu fullHD dziala bez problemow. Zuzycie CPU na poziomie 40-50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...