Skocz do zawartości
cstach

Czy Warto Kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

Obecnie uzywam zintegrowanego dzwieku wbudowanego na mojej plycie glownej ( ASUS P5K SE).

Jak podaje Everest jest to Realtek ALC883.

Czy warto kupic jakas niezintegrowana karte dzwiekowa (creative)?

Co polecacie? Myslalem nad Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio, ale z tego co slyszalem nie jest warty swych pieniedzy i sa z nim problemy.

Moze kupic Audigy SE?

 

Dodam ze mam glosniki Logitech X-540

 

Prosze o rady, gdyz do wtorku moge sie tylko decydowac.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli jestes zadowolony z jakosci dzwieku to nie ma potrzeby chyba zmieniac - ale to tylko moje zdanie jesli zas nie jestes zadowolony a to Audigy - proste

 

jesli liczysz na jakis przyrost mocy w zwiazku z tym ze procek nie bedzie zajmowal sie dzwiekiem - to nie ma na co liczyc jest to marginalne (mam porownanie bo posiadam p5b tam jest AD1988 i audigy - ktore musialem umiescic ze wzgledny na bledy sterownikow asusa i glosniki poprostu przy podkreceniu potencjometru trzaskaly - na kazdych dostarczonych sterach oprocz - jedyne stery ktore chodzily poprawnie to microsoftu ale wtedy brak dzwieku z karty TV - i powiem ze gigantycznej roznicy w wydajnosci brak - jesli jakakolwiek jest)

 

moim zdaniem jesli wszystko ci chodzi to szkoda kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie poszukaj na allegro SB live 24 bit używanej a może i jakaś nówka .To jest prawie to samo co Audigy jakość dźwięku nie do odróźnienia tutaj masz aukcje jest ponad 70 jej sztuk za 55 zł co wydaje mi sie być na prawdę ciekawą ofertą.Ja jestem ze swojej zadowolony i jedynie bym zmieniał na jakieś X-Fi od ceny 300-400 zł ale to mówie o sobie.Tego Live polecam Ci bo warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kart creativa które się opłaca kupywać, od najtańszej

-SB live 24bit

-SB Audigy 2

-SB X-Fi music (ew. Gamer)

 

kup taką, ile masz pieniędzy, z każej pownineś być zadowolony

Edytowane przez Juziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kart creativa które się opłaca kupywać, od najtańszej

-SB live 24bit

-SB Audigy 2

-SB X-Fi music (ew. Gamer)

 

kup taką, ile masz pieniędzy, z każej pownineś być zadowolony

 

jesteś pewny że 24bit?? ja bym bardziej od najtańszej polecał Live 5.1 model najbardziej popularny->SB0100 :D i z najlepszym czipem tamtych czasów

Edytowane przez Pampek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup coś na envy24-ht a poczujesz różnicę nawet na tych głośnikach.

 

Creative to zło...

Niekoniecznie ja po przesiadce z integry na 2zs słyszę "sporą" różnicę (bas bardziej dynamiczny, punktualny i przestrzeń lepsza), a "głośniki" pozostawiają wiele do życzenia :lol: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plx bez jaj z tym 5.1...

 

live 24bit bedzie najbardziej odpowiednia.

Audigy 2 i X-Fi poza najwyższymi modelami sobie odpuść - to praktycznie to samo co 24bit, jeżeli chodzi o dźwięk.

:lol2: :lol2: to nie jest ta sama karta co Audigy2 prędzej co Audigy 1 Do live!24-bit wógole kx'ow nie ma...

Drivery KX poprawiają dźwięk własnie w starej serii Live!, przerzucały one sygnał do lepszego jakościowo DACa. Nie wiem Live 5.1 najlepsze za 40zł możesz mieć a 24bitowy Live nowy chyba 65zł podobno trochę lepiej grają ale to nie jest w 100% pewne(zależy co komu :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: :lol2: to nie jest ta sama karta co Audigy2 prędzej co Audigy 1 Do live!24-bit wógole kx'ow nie ma...

Drivery KX poprawiają dźwięk własnie w starej serii Live!, przerzucały one sygnał do lepszego jakościowo DACa. Nie wiem Live 5.1 najlepsze za 40zł możesz mieć a 24bitowy Live nowy chyba 65zł podobno trochę lepiej grają ale to nie jest w 100% pewne(zależy co komu :lol: )

Live 24bit nie potrzebuje KX, żeby dobrze grać.

Cena 5.1 i 24bit jest bardzo podobna i gdybym miał wybierać z tych dwóch wolałbym nawet dołożyć kilka zł do 24bit.

 

Z tego co gdzieś czytałem to 24bit ma ten sam układ co audigy a także x-fi (oprócz najwyższych modeli). Może mnie ktoś poprawi, bo nie jestem pewny?

Edytowane przez baols

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem za 70zl Audigy ZS. Z dzwieku jestem bardzo zadowlony, gra naprawde extra, roznice slychac.

Jednak mam problem. Nie moge podlaczyc przedniego panelu. Gniazdko jest inne.

Jak rozwiazac ten problem?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś :) Jakby takowa była, to by ludzie nie kombinowali.

 

Swoją drogą ja się zastanawiam jak jest z pozycjonowaniem dźwięku na słuchawkach w kartach Live 24 vs Audigy Gold vs Audigy 2 OEM/Value/ZS i moją obecną Live! 1024 player (4.1). Po 10 latach mógłbym ją wymienić, zwłaszcza, że wszystkie te karty, poza ZS można dorwać poniżej 100zł.

Biorę pod uwagę, że nie jestem maniakalnym graczem, nie gram w FPP (ale brat gra stąd pytanie o pozycjonowanie), i planuję słuchawki Senki HD202 lub Technics RP-F290.

Najlepsza chyba będzie A1 Gold (najlepiej pierwotnie BOX bo ze sterami mniejszy problem) ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś :) Jakby takowa była, to by ludzie nie kombinowali.

 

Swoją drogą ja się zastanawiam jak jest z pozycjonowaniem dźwięku na słuchawkach w kartach Live 24 vs Audigy Gold vs Audigy 2 OEM/Value/ZS i moją obecną Live! 1024 player (4.1). Po 10 latach mógłbym ją wymienić, zwłaszcza, że wszystkie te karty, poza ZS można dorwać poniżej 100zł.

Biorę pod uwagę, że nie jestem maniakalnym graczem, nie gram w FPP (ale brat gra stąd pytanie o pozycjonowanie), i planuję słuchawki Senki HD202 lub Technics RP-F290.

Najlepsza chyba będzie A1 Gold (najlepiej pierwotnie BOX bo ze sterami mniejszy problem) ... ?

 

Tez mialem tego Live 1024 i bylem z niego zadowolony. Tylko teraz mam 5.1 glosniki dlatego live poszedl w odstawke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...