Skocz do zawartości
Bartez89

Jaką Nagrywarkę Dvd Do ~100zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałem od razu powiedzieć że użyłem szukajki, ale nic ciekawego nie znalazłem.

Są wprawdzie nagrywarki dvd choćby w zestawach Sysaka, ale chciałem zapytać o inne możliwości.

 

Otóż szukam nagrywarki DVD do max 100zł( najlepiej żeby wyszło max 100zł z przesyłką).

Jest tego sporo na allegro, ale kompletnie nie wiem co kupić, kupiłem kiedyś nagrywarkę LG i padła po tygodniu, nie chce powtarzać tej historii z nową nagrywarką.

Nie mam dużych wymagań bo w ciągu roku nagram może 50 płytek, nie więcej. Więc nagrywarka będzie głównie służyła do odtwarzania a nie nagrywania, nie potrzebuje light-scribe.

 

Ważne aby nagrywarka była na interfejs ATA a nie Sata( mam starą płytę bez sata).

 

Możecie coś polecić, może być od razu z linkami do allegro albo sklepów internetowych, to by mi bardzo ułatwiło :D

 

Pozdro,

 

P.S wiem że jest temat o napędach optycznych, ale niestety allegro nie znajduje mi praktycznie żadnych modeli tam podanych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze miałem lg i nigdy mi żadna nie padła ;) mało tego wszystkie działają do dzisiaj,, do tego są dużo lepiej wykonane niż liteony, zawsze cichsze i nie wypierdzielają plyty tylko ją wysuwają ;)

brałbym najnowszego lg,, trochę łopatologicznie zalatując lamką ale taką mam logikę w tym segmencie i niekoniecznie wierze że coś lepiej pali niż coś szczególnie jesli cykl życia płyty to zazwyczaj 1mc a statystycznie chyba łatwiej trafić na uszkodzony nośnik niż nagrywarkę która źle wypali - więc na dłużej paliłbym po dwie sztuki i tak,, tym zdaniem zbytwilokrotnie złożonym wywód zamykam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na LG H58N, myślę że do kwoty 100zł to niezły wybór.

Jeśli się mylę to mnie poprawcie :D

Pozdro,

Też mam LG H58N i jestem zadowolony bo jest dość cicha i nagrywa najtańsze DVD za 1 zł i DVD DL za 2.50 zł które z powodzeniem odczytuje ona jak i mój stary napęd Lite-On.

Edytowane przez pml83@tlen.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce najlepszą nagrywarkę na rynku, to musi się zdecydować, do czego ona będzie w większości stosowana.

Obecnie:

Pioneery najlepiej zapisują płytki i to bez dwóch zdań. Za to słabo je odczytują ( korekcja błędów na innych nośnikach jest lepsza ).

Liteony stanowią mniej więcej najlepszy kompromis i posiadają wszystkie LS itp, ale za to dośc często są z nimi problemy.

 

Płytki:

Jak dla mnie ludzie, którzy kupują płytki jak najtańsze, robią duży błąd. Ale po tym widać, komu zależy na danych na swoich nośnikach, a komu nie.

A to dlatego, bo po pierwsze, dobre, firmowe płytki nie sa wcale drogie, a po drugie są duzo lepsze i dają dużo wieksze możliwości.

Absolutnie bezkonkurencyjne płytki CD to np Verbatim Pastel ( tzw. pastele ) produkowane przez Taiyo Yuden w Japoni.

Z dvd jest już gorzej, ale ogólnie Verbatimy +R i jest dobrze. Najlepiej wybierać te z MID: MCC 004.

Idzcie sobie do małych sklepików, gdzie tylko płytki sprzedają, i zobaczcie sobie, że takie płytki w cake'ach są po prostu tanie. W marketach płytki są drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...