Skocz do zawartości
kroku

5portowy Switch Z Ttl++ ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy da sie kupić coś takiego? Jest mi potrzebny switch z 5 portami (wyjście na świat, mój komp i 3 płytki z różnymi urządzeniami na mikrokontrolerach jak pic czy arm). Problem stary jak świat, ze sieć w której jestem daje mi pakiety z ttl=1 i dopuszcza do neta na podstawie mac. Więc jedyne czego mi trzeba to switcha niegrzebiącego w ttl i z możliwością podmiany mac. Routery potrafią o wiele za dużo innych zbędnych mi rzeczy. Jeszcze dobrze by było, zeby tak do 50-60zł. Switche, które trzeba przeflashować jakimś modyfikowanym firmwarem żeby to osiągnąć też wchodzą w grę :) Co radzicie.

W ostateczności najtańszy, stabilny, cichy, mały router który to potrafi (i wskazane, żeby nie było jakichś zewnetrznych klocków w postac zasilaczy, itp...). Znalazłem Asus RX-3041(ADSL) ale nie widze o nim nic na temat ttl. Jakieś sugestie?

 

aha, ttl bez zmian na wszystkie możliwe kieunki ;) a nie np tylko dla jednego wybranego urządzenia

 

ps: nie znam sie na na tym, wiec jak z czymś przekombinowałem to sorry ;)

Edytowane przez kroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie... Asmax BR-604 ma TTL++ ale w opisie piszą coś, że jeden komp może być widoczny tak jakby był bez routera podłączony... czy to znaczy, że TTL++ działa tylko dla jednego portu czy czy dla wszystkiego co przechodzi przez router?

Edytowane przez kroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie odnośnie tego routera... czy potrafi on rozdzielić na cztery zewn IP?

tzn powiedzmy, że mam te 4 IP zapewnione na 4 różne urządzenia i IP rozdawany za mac przez dhcp na sieci, ale zamiast switcha wepne w domu router, czy nie zrobi z tego, że wszystko bedzie za natem? chodzi o to, żeby zachowując funkcje routera odnośnie firewala czy filtrowania zachował sie jak zwykły switch ale z TTL++

wszystko wskazuje na to, że właśnie coś takiego bedzie mi potrzebne?

 

ps: prosze o szybkie info zanim mi okazja przepadnie za jakieś 2 godziny ;)

Edytowane przez kroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yy?

Jak masz 4 zewn adresy IP przydzielone, to przydzielasz kazdemu komputerowi osobny adres, routing jest zatem zbedny i mozesz sie podzielic zwyklym switchem.

Podlaczajac router pod jeden adres prywatny dostaniesz NAT z Firewallem(ewentualnym) i tyle.

Ale jak masz tyle adresow ile urzadzen, to zaden routing potrzebny nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem, ale chciałbym, żeby jedno urzadzenie było do wszystkiego, a nie że sytuacja sie zmienia za rok (co jest raczej pewne) i sie okaże że już musi być router a nie zwykły switch, a skoro jest to router ze switchem to np co jak bym potrzebował go użyć tylko jako switcha ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...