Skocz do zawartości
Hoplite

Audiotrak Hd2 Vs Juli@ + Altec Lansing Fx6021

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak sugeruje nazwa tematu, posiadam głośniki Altec Lansing FX6021 z Creativem X-Fi Extreme Gamer. Z głośników jestem bardzo zadowolony, ale wiem też, że Creatice nijak nie nadaje się do odsłuchu muzyki. A właśnie to jest dla mnie najważniejsze. I teraz powstaje pytanie : Audiotrak HD2 czy Juli@? Karty muzycznej używam również do gier. Jestem skłonny kupić ESI Juli@. Tyle, że wydaje się, że to drobna przesada w zestawie z głośniki tej klasy.

Do zestawu mam już upatrzony interkonekt Klotz http://www.allegro.pl/item312450464_klotz_...cm_r_audio.html.

 

Proszę o rady :)

Edytowane przez Hoplite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E-mu 1212m jest tańszy i lepszy od ESI Juli@ ,kiedyś 1212m było droższe od Juli@ i wtedy Juli@ to był rozsądniejszy wybór ,ale E-mu 1212m nie nadaje się do gier tj są problemy z dzwiękiem może go nawet nie być wcale :mur: ,ale jeżeli chodzi o detaliczność i szczegółowość to w tej cenie nic lepszego nie ma :D ,po 1212m następną najbardziej opłacalną i jakościową będzie Audiotrak HD2 ,karty te pokażą na co je stać na co najmniej mp3 320kbps ,a najlepiej flac ,ape ,wav ,słuchawki też muszą być co najmniej klasy HD 555 i będzie tą różnicę słychać przede wszystkim na dobrze zrealizowanych płytach .

 

Altec Lansing FX6021 z całą pewnością nie pokażą potencjału jakościowego z powyższych kart :wink: .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że choć może nie są to głośniki z najwyższej półki (jeżeli chodzi o komputerowe, to już tak), ale na pewno marnują się podłączone minijackiem.

Ciekawi mnie tylko kwestia jak Audiotrak HD2 radzi sobie z grami? Czy jest obsługiwany? Bo przecież EAXA na Viście i tak nie ma.

Inna kwestia to Juli@ (czy E-mu 1212m) to już nie będzie przesada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko kwestia jak Audiotrak HD2 radzi sobie z grami? Czy jest obsługiwany?

Co do gier to efektow eax nie masz ale wszystko slychac, tyle ze w stereo, chyba ze chce sie komus co chwile przelaczac w sterach zeby dzwiek szedl przez qve for prodigy hd2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gier to efektow eax nie masz ale wszystko slychac, tyle ze w stereo, chyba ze chce sie komus co chwile przelaczac w sterach zeby dzwiek szedl przez qve for prodigy hd2.

Tak jak pisałem, efektów EAX (mimo, że mam X-fi) i tak na Viście nie uświadczę.

Głośniki są stereo, także to nie problem...Ale jak to się sprawdza w praniu? Na przykładzie konkretnej gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki są stereo, także to nie problem...Ale jak to się sprawdza w praniu? Na przykładzie konkretnej gry?

Nie wiem jakby ci tu powiedziec konkretniej, bo nie wiem co tak naprawde konkretnego chcesz wiedziec o dzwiekach w grach na HD2. Mialem wczesniej Sb Live 24 bit i nie uzywalem Eax-ow bo tak czy siak mam stereo wiec mi to bylo zbedne no i teraz na HD2 dzwieki sa odtwarzane tak samo jak na tamtym SB (tzn wszystko slychac, pozycjonowanie lewo-prawo dobre itp). Nie spotkalem jak narazie gry zeby nie odtwarzalo dzwieku, badz zeby byly jakies problemy z ich odtwarzaniem (nfs pro street, kane&lynch nie bylo problemow). Co do naj najnowszych to nie wiem bo mi sprzet za bardzo nie pozwala na granie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakby ci tu powiedziec konkretniej, bo nie wiem co tak naprawde konkretnego chcesz wiedziec o dzwiekach w grach na HD2. Mialem wczesniej Sb Live 24 bit i nie uzywalem Eax-ow bo tak czy siak mam stereo wiec mi to bylo zbedne no i teraz na HD2 dzwieki sa odtwarzane tak samo jak na tamtym SB (tzn wszystko slychac, pozycjonowanie lewo-prawo dobre itp). Nie spotkalem jak narazie gry zeby nie odtwarzalo dzwieku, badz zeby byly jakies problemy z ich odtwarzaniem (nfs pro street, kane&lynch nie bylo problemow). Co do naj najnowszych to nie wiem bo mi sprzet za bardzo nie pozwala na granie :P

Dzięki. Chodziło mi właśnie o to, czy gry obsługują tę kartę i jaką można zobserwować jakość dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Chodziło mi właśnie o to, czy gry obsługują tę kartę i jaką można zobserwować jakość dźwięku.

U mnie prodigy hd2 w grze half life 2 zawieszalo komputer tzn resetowal sie podczas wczytywania.

Napewno to wina karty bo na standardowej na plycie nie bylo tego problemu.

Troche to dziwne bo pozniej to zniklo ale pojawilo sie ponownie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...