Skocz do zawartości
vipkrzych

E6300 Asus P5b Deluxe Podkrecanie

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam do was pytanie.. posiadam ten zestaw wraz jeszcze z geforce 7300GT galaxy 1,2 ns 256mb oraz 2x1 gb patriot 800hz dokupilem chldzeniee ac freezer 7 tasma termoprzewodzaca poszla zalman sgt 1 wsadzilem 2 80mn wiatraki tez ac 2500obrotow maks... i teraz tak chcialem podkrecec tak do okolo 3ghz jednak przy podniesieniu na szynie do 350 komp sie nie wlaczyl.nie zmienialem zadnego napiecia ( bo niewiem gdzie to zrobic i na ile i jakie jest orginalne napiecie) ramow tez nie ustawialem ( bo tez niewiem co i gdzie sie z nimi robi) temperatura w spoczynku wynosi 32 33 stopnie w stresie okolo 37 do 39 stopni dodam ze komp jest przy grzejnikach i niemam mozliwosci naczej go wsadzic. to jest maks temp przy standardowym ustawieniu jakim jest 266= 1,86ghz... przy podkreceniu do 2,24 (320 na szynie) temp byla 41 stopni... w spoczynku... co mi poradzicie co mam zrobic zeby to nie grzalo sie az tak bardzo chlodzenie wczoraj kupione i zalozone...pomocy wiem ze to zapewne juz wiele razy walkowane itp jednak prosil bym by ktos mi pomogł podkrecic ten komp Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest link do watku o tej plycie. Tam znajdziesz duzo interesujacych informacji.

 

@Piwor: Na Auto plytka sama zwieksza napiecia przy podkrecaniu (i to sporo). Moze pamieci nie wyrabiaja? Albo procek taka padaka, ze potrzebuje jeszcze wiecej niz daje mu plyta w Auto (ale raczej nie powinno tak byc) Trzeby by sie wgryzc w ustawienia w biosie niestety. U mnie na E6600 chodzilo chyba do FBB 366 na Auto jak dobrze pamietam. Na FBB 333 napewno. (bez ruszania czegokolwiek)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest link do watku o tej plycie. Tam znajdziesz duzo interesujacych informacji.

 

@Piwor: Na Auto plytka sama zwieksza napiecia przy podkrecaniu (i to sporo). Moze pamieci nie wyrabiaja? Albo procek taka padaka, ze potrzebuje jeszcze wiecej niz daje mu plyta w Auto (ale raczej nie powinno tak byc) Trzeby by sie wgryzc w ustawienia w biosie niestety. U mnie na E6600 chodzilo chyba do FBB 366 na Auto jak dobrze pamietam. Na FBB 333 napewno. (bez ruszania czegokolwiek)

 

hmm a moze to jest problem z tym ze plyta ma problemy ze stabilnoscia od 350 do 400 ??musial by mi chyba ktos kto sie zna na tym dobrze powiedziec krok po kroku co z tym zrobic;/ zeby choc te 3 ghz byly stabilne i zeby mozna bylo spokojnie grac na tym;/ dzieki za link ale ja sobie chyba sam nie poradze;/

Edytowane przez vipkrzych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jedziesz po kolei tak:

1. W polu DRAM Frequency ustawiasz możliwie najniższy dzielnik

2. Dajesz Spread Spectrum na Disabled

3. Dajesz FSB na 333mhz

4. CPU Vcore Voltage dajesz na 1,350v powiedzmy ( profilaktycznie narazie)

5. NB Vcore dajesz na 1,35v

6. Momory Voltage na 2,1v

7. Save&Exit i jazda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jedziesz po kolei tak:

1. W polu DRAM Frequency ustawiasz możliwie najniższy dzielnik

2. Dajesz Spread Spectrum na Disabled

3. Dajesz FSB na 333mhz

4. CPU Vcore Voltage dajesz na 1,350v powiedzmy ( profilaktycznie narazie)

5. NB Vcore dajesz na 1,35v

6. Momory Voltage na 2,1v

7. Save&Exit i jazda :)

 

nic sie nie spierdzieli:D?

 

ja moze napisze dokladnie co mam ok?? wiec tak

 

Core 2 duo E6300 1,86 Ghz

ASUS P5B deluxe

2x1Gb PATRIOT 800HZ dual chanel

Geforce 7300GT gaalxy 1,2 ns

4 wiatraki 80mn w tym 2 AC

i AC freezer 7 na proca...

 

napewno nic sie nie stanie jak tak zrobie?

Edytowane przez vipkrzych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartości które podałem są jak najbardziej bezpieczne :D

 

ok wydusillo to z proca 2,33 Mhz tylko martwi mnie temp... jest to 37 stopni bez stresu;/ aaa i jeszcze jedno:

 

NB Vcore nie moge ustawic na 1,35 bo jest albo 1,25 albo 1,45 wiec ustawilem to na auto... dobra i co teraz?:P chce wiecej;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam procek i taką samą płytę i mam ustawione 2,8GHz a komp pracuje 24/7. Temperatury ok 40 W spoczynku i 45-46 pod Orthosem. A ustawienia mam takie:

 

1. Pamięci 1:1

2. Spread Spectrum na Disabled

3. FSB na 400mhz

4. CPU Vcore Voltage na 1,25v (im niższe napięcie przy którym stabilnie działa procek tym lepiej - niższe temperatury, na początek daj 1.35V, później obniżaj i testuj)

5. NB Vcore na 1,45v

6. Momory Voltage na 2,1v

 

A temperatury jakie masz przy tym Vcore to są normalne.

Edytowane przez S4racen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam procek i taką samą płytę i mam ustawione 2,8GHz a komp pracuje 24/7. Temperatury ok 40 W spoczynku i 45-46 pod Orthosem. A ustawienia mam takie:

 

1. Pamięci 1:1

2. Spread Spectrum na Disabled

3. FSB na 400mhz

4. CPU Vcore Voltage na 1,25v (im niższe napięcie przy którym stabilnie działa procek tym lepiej - niższe temperatury, na początek daj 1.35V, później obniżaj i testuj)

5. NB Vcore na 1,45v

6. Momory Voltage na 2,1v

 

A temperatury jakie masz przy tym Vcore to są normalne.

Witam :)

Pamieci poszly na 740 przy 375mhz na szynie CPU vcore mam na 1,350 erszta tak jak ty mowisz ale przy 400 na szynie komp nei odpala:) clear mos i spowrotem narazie jade na 375 temp w stresie maks OCCT mialem 45 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...