Skocz do zawartości
ploomba

Acer Aspire 7520 202g16 Czy Msi Vr610-045pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje zakup notebooka do 2 tys. zl. Zastanwaiam sie nad dwoma modelami

pierwszy z nich to MSI VR610-045PL

http://allegro.pl/item316469028_szok_msi_v...1270_bonus.html

z polską 24 miesieczna gwarancja

a drugi to ACER ASPIRE 7520 - 202G16

http://allegro.pl/item318405143_acer_aspir...gw_faktura.html

z 12 miesieczna gwarancja miedzynarodowa

W tym Acer ma niemiecki uklad klawiatury. Czy bardzo przeszkadza to w codziennej pracy (czy są problemy) ??

 

Co doradzą szanowni forumowicze?

 

:-)

pozdrawiam

Edytowane przez ploomba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodaj 200 zeta i weź MSI VR610 z turionem, jest mniej prądożerny. Chyba, że to jednak za dużo, to bierz i tak msi. To dobra firma, raczej bublu nie wypuścili.

Ewentualnie rozważ zakup czegoś używanego, chociaż wiem, że to czasem można niefajnie trafić...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybór padł na MSI VR610-045PL z tym ze w innym sklepie (tanszy o 90 zl) 8) za zaoszczedzona kwote dolozylem do lapka dodatkowa kosc ram 1gb

Gratuluję zakupu.

Byłbym Ci bardzo wdzięczny gdybyś skrobnął jakąś krótką reckę tego laptopa wraz z kilkoma zdjęciami.

Bardzo by mnie interesowały informacje o jakości wykonania oraz komforcie pracy na klawiaturze. Interesują mnie głównie twoje spostrzeżenia jako użytkownika.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nie wiem czy dobrze zrobiłeś tak jak twierdzi kolega @AK105

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=MSI+VR610X-045PL

 

świadczą o tym podpisy ludzi, którzy go kupili

 

na pewnoe sprzęt jest bardzo dobrze wyposazony, pytanie jednak czy acer nie nauczyl sie na bledach i te nowe serie nie sa trwalsze

 

MSI oglądałem w tym sklepie i jakosc nie jest najwyzszych lotow - bardzo delikatne są te zawiasy.

 

siadająca nagrywarka - to zawsze można wymienić, ale zawsze jakis wpis w gwarancji i rozstanie sie ze sprzetem.

 

miejmy jednak nadzieje, ze bedziesz zadowolony, a jesli nie to ze kupiles go przez internet i bedziesz mogl oddac w ciagu 10dni bez podania przyczyny

 

pozdro

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło zanim, przetestowaliśmy z bratem tego laptopa.

Jak już w lutym wspominałem, laptop doszedł cały i zdrów.

Dołożona do niego została dodatkowa kość pamięci. I było to w sumie dobre posunięcie, ponieważ komputer posłużył głównie do celów stricte naukowych (obróbka i analiza kilkunastu-kilkudziesięciu zdjęć astronomicznych na raz w formatach RAW i FITS) co wymagało w miarę szybkiego klocka, dużej ilości pamięci. Grafika niekoniecznie wygórowana. Sam komputer pracuje stabilnie i szybko.

 

Po kilkukrotnym rozładowaniu i załadowaniu bateria trzyma w standardowym trybie pracy około 2 h i 40 minut. Klawiatura dość dobra, klawisze numeryczne na plus, jednak wyprofilowanie i nieco inna konstrukcja zaprocentowałaby mniejszym nadwyrężaniem nadgarstków. Bardzo liche zaczepy zamykania laptopa, trzeba niezwykle uważać żeby ich nie ułamać.

 

Wyświetlacz dobrej jakości jak na laptopa. Na co dzień zajmuję się poszukiwaniem małych i słabych komet przelatujących blisko Słońca, dobry kontrast i jasność oraz odwzorowanie kolorów jest niezbędne w takiej pracy. I w porównaniu do notków kolegów (posiadających m.in. HP i ACera) ze studiów obraz jest w wielu przypadkach lepszy.

 

Sam laptop lekki. Na standardowym wyposażeniu torba + myszka o dość kruchej budowie.

Do laptopa dodano sterowniki jedynie do Windows Vista. Osoby pracujące chociażby na XP muszą poświęcić trochę czasu żeby pobrać kompatybilne z systemem drivery. Są oczywiście na stronie producenta ale serwery działają bardzo wolno, stąd niektóre pliki idzie ściągać cały dzień. Wyposażenie komputera standardowe (m.in. kilka USB, kamerka, wyjscie na rzutnik/monitor, s video, Blutooth, WiFi itp.).

 

Ogólna studencka ocena: dobry

Stanowi dobrą alternatywę dla chcących kupić coś w niższej półce cenowej chociażby wobec urządzeń Acera

 

Pozdrawiam,

Michał Kusiak

Edytowane przez ploomba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...