Skocz do zawartości
Relient

Win Xp I Bardzo Stray Komp....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Problem z serii nie typowych i bardzo dziwnych :)

 

Zrobiłem u dziewczyny formata dysku C i zainstalowałem jej Win XP (wersja z 3 SP). Jest to bardzo stary komp na procku Athlon (jakis tam??), 256 MB SDRAM, Riva TNT 2, itp. wcześniej tego kompa robił jej brat i tez instlował WIn XP (bez SP) i to działało nawet normalnie (widziałem na własne oczy).

 

Problem zaczął się po tym jak zainstalowałem XP bo komp zaczął dziwnie piszczeć, a dokładniej dysk. Wcześniej tego nie było. Jest to bardzo metaliczne piszczenie. dźwięk ten słychać bardzo cyklicznie (na pewno to nie wentylator), głownie w tedy kiedy zapisywane jest cos na dysku, np. kiedy ładuje sie strona www.

 

Wyłączyłem w windowsie „poszukiwanie folderów sieciowych” i przestał piszczeć i komputer tez bardzo przyspieszył, natomiast po jakimś czasie znów zaczął piszczeć, lecz komputer dalej chodzi w miarę szybko.

 

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co można wyłączyć w systemie żeby odciążyć dysk twardy?? Jakieś sugestie??

 

P.S. Jeszcze spróbuje wyłączyć Avasta! bo może to on właśnie obciąża kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po dość długiej walce, zupełnie przez przypadek, udało mi się zneutralizować charczenie tego dysku. Rozwiązaniem problemu okazało się wyłączenie karty sieciowej, gdy tylko w menadżerze urządzeń wyłączyłem starą karte sieciową komputer przestał wydawać dziwne odgłosy. :)

 

Teraz chodzi w miarę „szybko” (cz. normalnie) tylko że jak załączę youtube’a to przycinają się filmiki. Dźwięk i obraz są odtwarzane ale się tną, może to przez te wszystkie dziwne zabiegi które robiłem na tym komputerze, np. powierzanie pliku wymiany, posypał się Win wiec spróbuje go sformatować i zainstalować na nowo, może to cos pomoże. Chyba że ktoś ma jakiś inny pomysł na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp do neta msi byc mocniejszy, bo antivirusy i firewalle sporo zjadaja zasobow. Napisz konkretnie jaki to dysk, zapodaj mu chkdsk-scandisk i go zdefragmentuj.

Jak ktos laduje np. Nortona, to sie nie dziwie :) Ja osobiscie od lat jade bez niczego i dalej komputer dziala. Tylko trzeba uwazac i myslec ;) I jeszcze nic nie salapalem (wbrew wlasnej woli ;))

 

ps. Youtube powinno raczej normalnie dzialac, przeinstaluj system raz jeszcze i nie kombinuj w nim za bardzo.

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...