Skocz do zawartości
boxer

Regulator Obrotów Cooltek Fan Controller 4fans 3.5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

To raczej znaczy (imho) , ze odczyt predkosci masz tylko na pierwszym kanale , skoro sa 4 potencjometry to mozesz nimi regulowac , ale progsy nie podadza ilosci obrotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boxer - zmartwiłeś mnie tym zdaniem :

...

czy to znaczy że Panel kontroluje tylko 1 z 4 wentylatorów jak są podłączone ???

są 4 kanały i każdy kanał reguluje wentylatory w zakresie 5-12v

 

To raczej znaczy (imho) , ze odczyt predkosci masz tylko na pierwszym kanale , skoro sa 4 potencjometry to mozesz nimi regulowac , ale progsy nie podadza ilosci obrotow.

Zgadza się.

 

Cooltek jest podłączany bezpośrednio do Molexa od zasiłki za pośrednictwem 2 pinów( 12v i masa), dlatego o żadnym programowym odczycie obrotów wentylatora nie może być mowy.

 

Na koncówce kabla idącego od pierwszego kanału masz dodatkowy kabelek, który podpinasz do mobasa i sczytuje Ci obroty wentyla. Nie wiem jak to jest rozwiązane w Akasie lub w droższych Zalmanach i Scythe, ale jeśli nie masz wentyli z dodatkowym kablem to musisz regulować prędkość na słuch. Mnie to nie przeszkadza, ale szybciej by było ustawić sobie RPM kręcąć jedną ręką niż sprawdzać w jakim położeniu jest pokrętło. No cóż na czymś musieli obciąć koszty :-|

 

Mnie się ten Cooltek podoba jak będą czarne, to sobie kupie drugi taki,

tylko że czarny :)

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...