Skocz do zawartości
mastah22

Krytyczne Podczas Instalacji Xp -nie Ram

Rekomendowane odpowiedzi

Otóz kopalem ale sie nie dokopalem.Moj problem jest dziwny.Probuje zainstalowac xp w kompie kumpla.Czasem dojdzie do konca kopiowania plikow,czasem w trakcie wywali krytyczny blad.Jesli dotrze do ponownego uruchomienia złapie zawias na logo windows...

Probowalem na 3 roznych plytach z XP,caly czas to samo.Na 2 z napedow dodatkowo wywali w trakcie jakis problem z kopiowaniem ale po ponownej probie,przeskoczy.Jednak znalazłem juz naped ktory wyklucza to ze jakis plik nie zostanie skopiowany.Wiem tez ze mogla to byc wina ram,podmienialem 3 rozne kosci.Zawsze to samo w tym samym miejcu.

Dyski twarde tez podmienialem.Caly czas to samo....

Caly osprzet dziala na moim kompie i nie powoduje zadnych bledów.Pozostaje tylko jakis blad plyty glownej bo zostaje do instalacji gola plyta+ ge force naped,ram i dysk.

Niestety nie jestem w stanie podac modelu plyty bo nic na niej nie pisze a nie mam jak jej zdiagnozowac.Pozatym kumpla nie ma w kraju.

W kazdym razie siedzi tam P4 2.66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki dysk? jesli SATA to trzeba dodac stery sata do tego chipsetu w czasie instalacji winxp -F6

Przestan bredzic i prawic glupoty. :mur: Jesli sterownik byl by potrzebny, a on by go nie podal to instalator w ogole by dysku nie widzial i na tym zakonczyla by sie instalacja.

 

Jesli podmieniles juz ram, naped, dysk i plyte instalacyjna zostaje Ci jeszcze tasma sygnalowa, czasem w ekstremalnych warunkach rowniez zasilacz. Jesli to wszystko jest OK, no to nie mam co szukac, wbrew pozorom uszkodzony kontroler IDE/SATA na plytach dosc czesto sie zdaza

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od memtestu, potem seatools, sprawdz tasme sygnalowa na dysku i na napedzie.

Ram jest bank dobry bo chodzi na moim PC,udalo sie co prawda zainstalowac ME ale wywala po wlaczeniu zawias i blad ochrony.

Rzeczywiscie jeszcze tasme podmienie,to chyba ostatnia rzecz przed uznaniem MB za ewidentnie uszkodzona...

Jesli to okaze sie tasma to sie zastrzele,ja zawsze dochodze do problemu na około wiec to baerdzo mozliwe....

Zasilacz odpada bo caly czas ten komputer na nim pracowal...

Szkoda by bylo plyty ale sie dowiemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w to ze ram jest ok nie watpie ale problem moze lezec po stronie plyty glownej (kontrolery pamieci):) stad moja sugestia aby odpalic memtest, jesli zacznie walic bledami bedziesz mial rozwiazanie zagadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w to ze ram jest ok nie watpie ale problem moze lezec po stronie plyty glownej (kontrolery pamieci):) stad moja sugestia aby odpalic memtest, jesli zacznie walic bledami bedziesz mial rozwiazanie zagadki.

No i amen,koniec mozliwosci,na innej tasmie amba. Nie moge memtesta odpalic bo tam sie nawet winda nie odpali...

Chyba sie poddam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez memtesta (memtest86+ wersja 1.70 lub 2.01) nie odpala sie pod winda, tylko z bootowalnej CD lub dyskietki....

mialem takiego z windy odpalanego.

W sumie to tak czy siak bedzie pad plyty,wszystko inne jest poprobowane tak ze musze szukac innej.

No bo w sumie na obu bankach pamieci lipa.Chyba ze to sie da jakos naprawic...

 

mialem takiego z windy odpalanego.

W sumie to tak czy siak bedzie pad plyty,wszystko inne jest poprobowane tak ze musze szukac innej.

No bo w sumie na obu bankach pamieci lipa.Chyba ze to sie da jakos naprawic...

Plyta glowna to p4xfcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na plyte glowna. Mialem podobne objawy z kompem kolegi na starej plycie gl. Wszystko dzialalo ok, dopoki nie chcialo

sie przeinstalwoac systemu. Od tamtej pory lipa. Dopiero wymiana plyty pomogla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestan bredzic i prawic glupoty...

2 tyg temu skladalem kompa braciakowi E8200 + Foxconn P35A-S - bez sterownika Sata wywalal BSOD - po wstepnym skopiowaniu plikow instalacyjnych - po dodaniu sterow do chipsetu - F6 - iunstalacja poszla bezproblemowo...

 

Wiec to nie ja tu bredze cwaniaczku... :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...