Skocz do zawartości
NoVVy

Obciążony Procesor, Proszę O Sprawdzenie Logów

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj zauważyłem, że procesor jest bardziej obciążony nawet w idle. Myślałem, że to jakiś pojedyńczy proces za bardzo obciąża procka ale po odpaleniu Menedżera zadań dowiedziałem się, że prawie każdy z uruchomionych procesów (nie wszystkie na raz tylko po kilka co chwila) zabiera 1-3% cpu (co po zsumowaniu daje około 20% obciążonego cpu czyli dość dużo jak na idle). Gdyby chodzilo o jeden proces to mógłbym coś jeszcze może zaradzić ale w takiej sytuacji nie wiem co zrobić i dlatego proszę Was o pomoc. Podejżewam jakiś syf ale w Menedżerze zadań wydaje mi się, że nie było nic podejżanego.

Proszę o sprawdzenie logów:

-----> HijackThis

-----> Silent Runners

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko tak jak napisałeś jednak obciążenie procka nadal jest. Procesy mają od 0 do 3% użycia procka i nigdy wszystkie na raz (co chwila po kilka/kilkanaście). Wygląda to tak Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi procesami, które najwięcej zużywają procka to jest tak, że w jednej sekundzie są to np. procesy takie jak na screenie a już w następnej te procesy mają po 0% a inne zużywają więcej procka. Także można wykluczyć firewall'e i antywir'y (bez tych programów występuje takie same obciążenie procka). A co do optymalizacji usług to częściowo mam już to poustawiane ale dziękuję za linki (z pewnością się przydadzą).

 

...edit...

 

W katalogu Windows/Temp są dwa pliki:

bca4e2da.$$$

fa56d7ec.$$$

Można je ubić poprzez Process Explorer'a i potem można je skasować ale po restarcie znowu się tam pojawiają. Nie wiem co to za pliki ale podejżewam, że to jest syf.

 

...edit...

 

Po skasowaniu tych dwóch plików i nazwanie dowolnych plików w Windows/Temp tak samo i ustawieniu dla nich atrybutu "tylko do odczytu" Process Explorer nie znalazł już ich w pamięci po resecie. Niestety problem obciążonego procka pozostał.

Edytowane przez NoVVy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...