Skocz do zawartości
kwiacynty

Sieć...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Znajomy prosił mnie abym mu skonfigurował sieć w domu...a więc do sedna ;]

 

Ma on komputer stacjonarny oraz laptopa...

Komp stacjonarny podłączony jest do sieci COMNET (sieć osiedlowa). Ma on też podłączone USB Pentagrama, dzięki któremu laptop łączy się z siecią bezprzewodowo... Niestety komputer stacjonarny stoi za szafą... i za ścianą przez co w laptopie często gubi się sygnał i wywala neta. (Ja stwierdziłem, że to właśnie przez te przeszkody może się mylę? Ale jakby przecież coś było źle skonfigurowane to w ogóle by nie działało nie? Dodam, że nie ma reguły po ilu wywala...czasami po 2h czasami po 15 min...)

 

Zdecydowaliśmy, żeby podłączyć laptopa kablem do PC-ta. I tu pytanie co trzeba kupić i jak to miałoby wyglądać? Myślę, że przez swicha, ale muszę być pewien żeby gościu nie wydał na darmo kasy...

 

Według mnie powinno wyglądać to tak. Kabel od sieci do swicha..., a potem jeden kabelek ze swicha do PC-ta a drugi ze swicha do laptopa...

Proszę o pomoc i zweryfikowanie moich wypocin...

Pozdro i z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale w takim razie gdzie podłączyć kabel sieciowy? W sensie ja rozumiem tak to co napisałeś... że kabel sieciowy do sieciówki w PC... i połączyć jeszcze kablem laptop z PC...ale gdzie wsadzić końcówkę do PC skoro sieciówka zajęta jest kablem sieciowym? Chyba, że można kupić 2 karty sieciowe? i w jednej byłby kabel sieciowy a w drugiej kabel PC-laptop. Co o tym myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Switch pod warunkiem, że dostawca netu zapewni Ci posługę dwóch kompów tj dwóch adresów mac.

W przeciwnym wypaku, gdy chcesz udostępnić połączenie internetowe jak obecnie tylko kablem, potrzebujesz w kompie stacjonarnym dwie karty sieciowe i kabel skrosowany zakończony rj45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znajomy prosił mnie abym mu skonfigurował sieć w domu...a więc do sedna ;]

 

Ma on komputer stacjonarny oraz laptopa...

Komp stacjonarny podłączony jest do sieci COMNET (sieć osiedlowa). Ma on też podłączone USB Pentagrama, dzięki któremu laptop łączy się z siecią bezprzewodowo... Niestety komputer stacjonarny stoi za szafą... i za ścianą przez co w laptopie często gubi się sygnał i wywala neta. (Ja stwierdziłem, że to właśnie przez te przeszkody może się mylę? Ale jakby przecież coś było źle skonfigurowane to w ogóle by nie działało nie? Dodam, że nie ma reguły po ilu wywala...czasami po 2h czasami po 15 min...)

 

Zdecydowaliśmy, żeby podłączyć laptopa kablem do PC-ta. I tu pytanie co trzeba kupić i jak to miałoby wyglądać? Myślę, że przez swicha, ale muszę być pewien żeby gościu nie wydał na darmo kasy...

 

Według mnie powinno wyglądać to tak. Kabel od sieci do swicha..., a potem jeden kabelek ze swicha do PC-ta a drugi ze swicha do laptopa...

Proszę o pomoc i zweryfikowanie moich wypocin...

Pozdro i z góry dzięki ;)

Rozumiem ze desktop udostepnia neta po wi-fi drugiemu kompowi poprzez karte na USB, mozna sprobowac kupic przedluzacz USB 2m i na nim podpiac karte :), wtedy mozna ja dac wyzej i w dogodnej lokalicacji, tanio i skutecznie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...