Skocz do zawartości
kasta

Brak Różnic W 3dmark06

Rekomendowane odpowiedzi

Mój sprzęt to:

 

Proc. Amd 4000+ X2 - 2100 Mhz

Ram: OCZ Rev. Platinum (5-5-5-15)

Mobo: Abit KN9

 

Standardowo po instalacji systemu i odpaleniu 3dMark'a, pokazuje on wartość 4790 pkt (wytłuszczoną czcionką)

 

Po podkręceniu sprzętu do:

- 3Ghz procek

- Ram 4-4-4-12 (CR1) (700Mhz efektywnie)

 

3DMark pokazuje jedynie 200 pkt. więcej. Jak to jest możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest możliwe, że obecnie komputer ogranicza karta graficzna a nie procek.

 

Taka ciekawostka - u mnie przełożenie pamięci 5-5-5-15 single channel 667MHz na 4-4-4-12 800MHz Dual Channel spowodowało wzrost o 14 punktów :)

 

Morał - w Twoim przypadku procesor jest już bez kręcenia wystarczająco mocny dla Twojej karty graficznej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest możliwe, że obecnie komputer ogranicza karta graficzna a nie procek.

 

Taka ciekawostka - u mnie przełożenie pamięci 5-5-5-15 single channel 667MHz na 4-4-4-12 800MHz Dual Channel spowodowało wzrost o 14 punktów :)

 

Morał - w Twoim przypadku procesor jest już bez kręcenia wystarczająco mocny dla Twojej karty graficznej :)

 

Dzięki za odpowiedż. Już sądziłem że podkręcanie tego sprzętu mija się z celem lub robię coś nie tak. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napisz chociaz jaka masz karte graficzna.

GeForce Galaxy 7600GS (600/700) 256Mb + cooler zalman'a.

 

Podkręcone na 700/800 (efektywnie 1600 dla pamięci). Co ciekawe niemam na niej problemu z odpaleniem nawet dość wymagających gier. Stalker i Crysis na średnich detalach ale zero szarpania.

 

Ps. Co do proca. Bez kręcenia wyrabia on 1560 pkt. w 3DMark06. Po podkręceniu 2300 pkt.

Więc można założyć że to coś pomiędzy 5600+ a 6000+ (z tym że cache mniejszy o połowę)

 

A może po prostu 3DMark nie uwzględnia 2óch rdzeni???

Edytowane przez kasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...