Skocz do zawartości
e-tomek

D-link524 Czy Uciagnie 50mb?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, uzytkuje obecnie DL524 na laczu 2MB i wszystko dziala super. Wkrotce zmieniam lacze na 50MB i chcialbym uzytkowac je na DL524, producent pisze cos o 54MB. Czy to wiarygodna wartosc? Co z sieciowka - ona jest na 10 czy 100MB?

 

Z gory dzieki za odp.

 

EDIT: ah ... wlasnie mi sie przypomnialo, ze tam nie bedzie netu przez kablowke tylko przez telefonie stacjonarna, czyli router bedzie do wymiany. Ale pytania nadal aktualne :)

Edytowane przez e-tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo nie uciągnie routerek.

Zbyt mała szybkość proca. Do łącz tego rodzaju to niestety trzeba czegoś wydajniejszego najlepiej na mikrotiku. Oczywiście mam na myśli prędkości uzyskiwane po kablu, bo wifi (pomijając prędkość routowania) to z tych 50mbps zostanie może ~15, na najlepszym sprzęcie ~25.

 

jeżeli masz takie łącze, to z pewnością miesięczne koszty nie są niskie, więc oszczędzanie tych 400-500 pln na mikrotiku jest bezsensem.

 

http://www.mikrotik.org.pl/urzadz.php?gr=5&kat=35

 

reasumując: routowanie takiego łącza wymaga większej mocy obliczeniowej niż oferuje sprzęt soho, w kwestii przesyłu tego dalej po wifi (zwłaszcza jeśli miałoby to być kodowane choćby WEP) wymagania co od mocy wzrastają.

Zainwestuj w odpowiednią płytę mikrotika, dobrą kartę miniPCI, jeśli jest taka potrzeba to w standardzie "n"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszty w sumie nie az takie wielkie, w przeliczeniu na zl wyjdzie ok. 260.

A co z tego sprzetu byscie polecili, bo tutaj raczej Mikrotika nie dostane. Chodzi mi glownie o router ktory obsluzy 2 kompy bezprzewodowo i 1 komp po kablu, no i zeby uciagnal te predkosc (glownie po kablu, bezprzewodowy - nie moj bedzie mial, tak czy tak, blokade na download i upload :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakich funkcji potrzebujesz?

 

edit: przeglądając tamtą ofertę, śmiem podejrzewać, że tylko Cisco i Buffalo (?) zdołają przerzucić bez dużych lagów 50mbps. Tej drugiej firmy nie znam. No i oczywiście ceny są odpowiednie...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Net glownie z mysla o grach, download/upload na 2 innych kompach przyblokuje netlimiterem, bo mam do nich pelny dostep. Zadnych wymyslnych funkcji mi nie potrzeba.

 

To moze wziac mniejsza predkosc, zeby nie bylo problemow? :D

Aczkolwiek roznice cenowe sa takie smieszne, np. miedzy 20Mbit a 50 roznica wynosi 30zl a miedzy 8Mbit a 50 - 60zl ... no i upload jest 2Mbit, w 20 - 1, w 8 - 512, zatem 50 jest bardzo korzystna.

 

Hmm ... Cisco troche tu kosztuje ;)

 

Zastanawia mnie, dlaczego producenci podaja obslugiwana predkosc 54Mbit, jesli nie mozna jej "uciagnac"? :(

Edytowane przez e-tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zależy tobie na grach= zależy na małym pingu.

jestem zwolennikiem dobierania sprzętu do potrzeb, więc takie CISCO to trochę za dużo, z drugiej strony sprzęty SOHO to za mało.

 

tak naprawdę jest tutaj dziura w rynku...

Może jakiś systemik na alixie? http://www.cyberbajt.pl/cyber.php?get=produkt,2344

Powiem tak: coś mniej wydajnego spowoduje imo wzrost pingu pod obciążeniem i spadek transferu.

Może RouterBoard 333 z mirotikiem by się wyrobił, ale tylko może...

 

ewentualnie coś z tego buffalo: http://www.buffalo-technology.com/products...-nfniti-router/

-na papierze wygląda na najlepiej dobrane do potrzeb (wifi trochę na zapas), ale cena...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54 megabity to TEORETYCZNA maksymalna predkosc wifi w wersji g

w praktyce jak ma 5 to dobrze

 

oczywiscie nie ma to nic wspolnego z tym co masz w kablu a widze ze to mylisz

 

router obsluguje siec 10/100mbps wiec nie widze problemu zeby dostajac z wana nawet 50mbps nie mial dac rady.......

 

ale 50 z telefonu?co to za siec?testy tepsy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...