Skocz do zawartości
Bobslej

Rozsądne Pamieci Ddr2 Do Oc

Rekomendowane odpowiedzi

Które pamięci brać do komputera by móc jakieś rozsądne OC uzyskać?

 

http://www.agito.pl/ddr_2/patriot_ddr2_pc6...607.325101.html

http://www.agito.pl/ddr_2/ocz_ddr2_dual_ch...607.328722.html

http://www.agito.pl/ddr_2/ocz_ddr2_dual_ch...607.328724.html

http://www.agito.pl/ddr_2/ocz_ddr2_dual_ch...607.328730.html

http://www.agito.pl/ddr_2/geil_ddr2_pc6400...1607.39841.html

 

Czy coś z tego będzie dobre?

 

Inne propozycje do 200zł (max 250zł) mile widziane.

 

PS

Czytałem forum i z mętlika w głowie zrobił sie sajgon :? .

Edytowane przez Bobslej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co znaczy rozsądne OC :P?

 

bo jesli chcesz cos do konfiga z podpisu to ta plyta nie ma jakis guru opcji z tego co wiem jesli chodzi o chocby Vdimm

 

a do e2xxx wystarcza memki latajace ~1000MHz na piatkach.

 

geil i patriot odpada na starcie.

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te ocz pójdą na 1000 przy cl5 na bank. ja na nich robię ~950 teraz a mógłbym na bank więcje wycisnąć bo póki co mam bardzo niskie napięcie na nich. Ale tutaj specjaliście od ramu niech się wypowiadają bo ja w tym temacie mam mało do powiedzienia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli OCZy Platinium są pr0?

 

Wiem, że Asrock to nie jest potęga w OC (aż zmiana fsb i (chyba) dzielnik 266/333Mhz) ale jest tu tymczasowo :D . Ale że płyta dała domyślnie 1.3v dla proca to chyba można to wykorzystać?

 

W popędzeniu procka do przodu oczywiście :D

Edytowane przez Bobslej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mushkin 2x1 cl5 wpadnij na giełdę komputerową to znajdzie fajne pamięci :)

Firma Bitram

Jestem Ciekaw jak wydajnosciowo wypadaja te OCZ SLI :) Może ktoś wie jak wypadaja w porównaniu do Platinum>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Po co Ci to OC?

2. Memy drozsze od procka?

3. Czy to nie chodzi o to zeby kupic tani sprzet i wykrecic do takich granic zeby dorownywal drogiemu? Skoro ludzie kupuja kingstona 667 promosa i kreca go na 1000mhz cl4, za 104zl z allegro to gdzie tu jest sens placenia 200zl za memki ktore pojda moze z 1050 cl4? W co watpie.. tu chodzi o to zeby z gowna zrobic cos a nie wydac kupe kasy na cos co nie jest tego warte :).

 

 

Przemysl to sobie, ja kiedys to sobie przemyslalem. Imho tez mowilem ze i tak nie mam co z hajsem zrobic.. ale teraz wole swoja kobiete zabrac na pizze niz sie martwic tymi 50mhz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Po co Ci to OC?

2. Memy drozsze od procka?

3. Czy to nie chodzi o to zeby kupic tani sprzet i wykrecic do takich granic zeby dorownywal drogiemu? Skoro ludzie kupuja kingstona 667 promosa i kreca go na 1000mhz cl4, za 104zl z allegro to gdzie tu jest sens placenia 200zl za memki ktore pojda moze z 1050 cl4? W co watpie.. tu chodzi o to zeby z gowna zrobic cos a nie wydac kupe kasy na cos co nie jest tego warte :).

Przemysl to sobie, ja kiedys to sobie przemyslalem. Imho tez mowilem ze i tak nie mam co z hajsem zrobic.. ale teraz wole swoja kobiete zabrac na pizze niz sie martwic tymi 50mhz ;)

+1

 

Dziś jadę na wge kupić najtańsze 2x2gb jakie znajdę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie znaczy ze beda do [gluteus maximus] ;), trafisz elpide i poleca na 1000mhz cl5.. tylko nie wiem jak oc 2x2, bo 2x1 to bankowo robi 1000 ;) Moje lataja 960mhz na defaultowym napieciu 1.8. Co tu wiecej chciec za 105zl? ;)

Jak trafi na dobre 2x2gb to na 1000 polecą ale jak kiszkę to będzie miał problem z 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

ja polecam Corsair XMS2 6400 Cl4 DHX... wczoraj zakupiłem je za 168 zł 2x1Gb mają super radiatory lecą mi non stop katowane od wczoraj rano na

 

1036Mhz 5 5 5 15 22 4 4 4 4 przy napięciu 2.2v (MSI Neo2 FR dlatego podałem alphy) bardzo dobra cena i jestem mega zadowolony z wydajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przy 4x1 zaplacisz 338zl, a ja zaplace 210zl. Ty masz 1036 5 5 5 15, a ja mam 960 5 5 5 15. Roznica wydajnosci? 0.01%. Kto przeplacil?

 

 

 

To samo sie tyczy prockow. Moj brat kupil sobie e6750, a moj kumpel quada jakiegos nawet nie wiem. Ja mam 2160 @ 2.4. Wzielismy do kazdego geforca mojego brata 880gts, u kazdego wiekszosc gier chodzila na full detalach.. niezaleznie od procka ;). ja dalem 200zl, brat 600 a kolega 900. Imho ich wysmialem. Moze tam pare sekund szybciej im winrar pakuje etc.. ale placic za to 600zl? I kto kompresuje filmy ze mu taka moc potrzebna?

 

 

 

Zlozylem kumplowi zestaw 2160 4x kingi 8600 / wykrecilem i za 1500zl gra we wszystko. Oni wydali po 3k i maja to samo.

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię się wtrącać, ale już przesadzasz. Może to kompleksy? Cieszę się, że Ci starcza E2160, ale są ludzie którzy wykorzystują komputer do różnych celów i nawet Quady im się przydają. A to, że ktoś wydaje na kompa powiedzmy 3000tyś to nie znaczy, że możesz go obrażać podtekstem waląc, że jest debil i frajer.

 

A jeśli nie widzisz różnicy między powiedzmy E2160 @ 2.4 GHz a powiedzmy e8500 @ 4.3 GHz to się ciesz, bo zapewniam Cię, że inni to zauważą.

 

Jedni chcą kręcić, inni nie chcą kręcić. Może dla niektórych to hobby?

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa... można przecież maluchem z dziewczyną na pizzę i śmiać się, że ludzie lepsze furki kupują i przepłacają ;)

bez urazy ale nie uszczęśliwiajmy innych narzucając im swoją wizję świata bo skończymy w radiu Rydzyka..

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlozylem kumplowi zestaw 2160 4x kingi 8600 / wykrecilem i za 1500zl gra we wszystko. Oni wydali po 3k i maja to samo.

A i tak przepłaciliście wszyscy, bo trzeba było sobie kupić konsole za połowę ceny tego najtańszego zestawu, skoro argumentem są gry... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię się wtrącać, ale już przesadzasz. Może to kompleksy? Cieszę się, że Ci starcza E2160, ale są ludzie którzy wykorzystują komputer do różnych celów i nawet Quady im się przydają. A to, że ktoś wydaje na kompa powiedzmy 3000tyś to nie znaczy, że możesz go obrażać podtekstem waląc, że jest debil i frajer.

 

A jeśli nie widzisz różnicy między powiedzmy E2160 @ 2.4 GHz a powiedzmy e8500 @ 4.3 GHz to się ciesz, bo zapewniam Cię, że inni to zauważą.

 

Jedni chcą kręcić, inni nie chcą kręcić. Może dla niektórych to hobby?

Jeśli chodzi o hobby to ok.

Jeśli chodzi o proca to też ok.

Mając 400pln ekstra nawet bym się przez pół sekundy nie zastanawiał czy kupić lepszego proca czy lepsze pamięci...

 

Tylko jaki jest sens kupowania "rozsądnych" pamięci do OC?

Jedyny argument jaki do mnie przemawia, to że za cenę nie podkręcających się wcale pamięci, mogę mieć podkręcające się trochę.

 

P.S. Jak znów wystawisz Mushkiny 2x2gb na Allegro za 330pln to chętnie kupię. Lubię zielony ;-)

 

@Bobslej:

 

Rozsądną decyzją byłoby nie kupowanie w agito.

Edytowane przez gbates

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię się wtrącać, ale już przesadzasz. Może to kompleksy? Cieszę się, że Ci starcza E2160, ale są ludzie którzy wykorzystują komputer do różnych celów i nawet Quady im się przydają. A to, że ktoś wydaje na kompa powiedzmy 3000tyś to nie znaczy, że możesz go obrażać podtekstem waląc, że jest debil i frajer.

 

A jeśli nie widzisz różnicy między powiedzmy E2160 @ 2.4 GHz a powiedzmy e8500 @ 4.3 GHz to się ciesz, bo zapewniam Cię, że inni to zauważą.

 

Jedni chcą kręcić, inni nie chcą kręcić. Może dla niektórych to hobby?

Po pierwsze ja Cie nie obrazam. Po drugie jasno napisalem ze nie kompresuje filmow etc. I jasno tez napisalem ze szaremu userowi do grania taki styknie bo sam robilem testy i wyniki byly pozytywne. Czytanie ze zrozumieniem to cnota, nikogo nie obrazilem od frajerow. Ty byles blizej do obrazenia mnie niz ja ich.

 

 

eot

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@crash_zero

to po co w ogóle kręcisz skoro różnica jest nieduża :> do informatyki i diablo nawet na def Ci styknie.

Skoro jesteś przesadnie oszczędny to ok, ale ja bym wolał dać parędziesiąt złoty więcej i mieć przyjemność z zabawy pamięciami czy innymi podzespołami...

Jak dla mnie możesz działać i na P2, tylko po co nakłaniasz ludzi to kupowania tego co uważasz za najlepsze.

Ma pieniądze niech je wyda i kupi coś dobrego niż oszczędza i 2 razy będzie żałował ...

 

PS. Skoro jesteś maniakiem ciszy to czemu nie masz WC :>

Edytowane przez Piwor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu rozmawiamy o 50-100 mhz.., ktore przeklada sie na 0.01% wydajnosci komputera. Temat brzmi "rozsadne pamieci dd2 do oc" a nie "najdrozsze". Rozsadne sa moje kingi za 105zl ktore robia 1.8v 960 5 5 5 15. Nierozsadne jest cos za 200zl ktore robi 2.3v 1020 4 4 4 12 bo to bedzie 0.01% wydajnosci. Ja mu podalem rozsadna oferte, a Wy swoja. Wybierze co zechce.

 

 

Czemu krece? Bo lubie wykorzystac z komputera to co sie da, ale nie placic za to zeby byly wieksze mozliwosc oc. Gdzie tu sens?

 

 

Hmm a zaoszczedzone pieniazki? Ja wydaje na komfort pracy, np monitor. Srednie wyciszenie, nie jak maniak ale z 50cm i tak kompa nie slychac, gdzie tu sens walic w chlodzenie wodne? Pompka potrzebuje 2 wiatraki ( nie znam sie na tym, strzelam ). 120 extreme + wyciag = 2 wiatraki. Tyle samo bedzie slychac. Czy sie myle? To pierwsze 600zl, to drugie 200zl.

 

 

 

A inna sprawa calkiem odrebna.. jak ktos ma kase, stac go, to moze brac co mu sie podoba.

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed tym samym problemem co kolega wyżej... konfig pod jaki składam komputer to

 

Procesor E2160 + Płyta Gigabyte P31 lub P35 ( ew. pomyślę nad MSI Neo2 FR jak starczy kasy) + MSI NX8800GT 512MB

 

Zostały jeszcze pamięci... poczytałem trochu i daje mi to do myślenia czy jest sens brać

 

CORSAIR DDR2-800 2GB (2x1GB) PC6400 4-4-4-12 DUAL CHANN.XMS2 - 186zł

 

OCZ DDR2 2GB (2x1GB) 800MHz Platinum Edition 4-5-4-15 Dual - 146

 

Czy może jeszcze coś innego z tej listy ( podane ceny to ceny netto ):

Dołączona grafika

 

 

Gdybym pewnie zaoszczędził na ramie to dołożyłbym do tej płyty MSI FR...

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym pewnie zaoszczędził na ramie to dołożyłbym do tej płyty MSI FR...

 

 

 

I imho to swietny pomysl, allegro.pl -> wysylaj pm czy maja kingi 667 na elpidach i bierz. 1000 cl5 bedziesz mial. Za 105zl, na skapiec.pl te kingi sa po 90zl za 2gb..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za sklep ze netto dostaniesz? :P na morele.net juz nie stoja 86 zl ;| podnisli dzisiaj cene do 105 :( moglem kupic ;P

 

 

co do drozszych pamieci to sie nie znam ale zerknij na testy :P ale z tego co ja sie orientuje to corasir 4 4 4 12 tutaj sa dobre tylko nie wiem na jakich kosciach je sie bierze. Tyle zapamietalem przegldajac wypowiedzi innych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...