Skocz do zawartości
badgerman

Zmiana Operatora I Sprzetu Oraz Dziwne Problemy Pod Vistą

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek przedstawię bohaterów na rysunkach:

 

komputery:

- Laptop1 - HP 6715b - WinXP

- Laptop2 - Toshiba Satellite 210 - Vista Home Premium

- Stacja (jak to stacja)

- Drukarka sieciowa HP LaserJet 4+

 

Routery

- sekcja A - Zyxel ZyAIR B-2000 podłączony do punktu AP Planet // załączone na ustawieniach fabrycznych - bez port fowardingu etc (zmieniono jedynie MAC)

- sekcja B - Comtrend CT-633 podłączony do internetu NETII // // załączony na ustawieniach fabrycznych - bez port fowardingu etc (jedynie dopisane login i pass)

 

Dołączona grafika

 

Teraz na czym polega mój problem:

 

zmieniam operatora jednak mam możliwość przejścia gładkiego (tj płacę jeden miesiąc obu operatorom). O ile na połączeniu A wszystko wszędzie działa, to na połączeniu B występuje na laptopie z Vistą (tylko i wyłącznie na nim) dziwny problem: mianowicie strony WWW chodzą normalnie, ale nie działa komunikator (sprawdzane 3 : GG, Tlen i AQQ), nie chce nawet się zaktualizować antywirus... Co może być przyczyną ? Sprawdzałem już takie rzeczy jak firewall (jest teraz Vistowska zapora systemu - programy są w niej dodane, sprawdzałem też przy wyłączonej zaporze) i lokalizacje (ustawione na prywatne w obu przypadkach).

 

Pikanterii dodaje fakt że w tym samym czasie na laptopie 1 w Windą XP wszystko gra i buczy (jest WWW , AQQ i antywirus bez oporu się aktualizuje). Naturalnie testy wykonałem w opcjach że włączone są oba laptopy, jak i w takiej że tego z XP wyłączyłem a zostawiłem w sieci tylko tego z Vistą.

 

jakieś pomysły ? Może coś trzeba w tym Comtrendzie dodatkowo włączyć ?

Edytowane przez badgerman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...