Skocz do zawartości
Dzanus

C2d 6550 I Gigabyte 965p-s3 Problem Z Fsb 1333.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem. C2D 6550 powinien mieć 2.33 ghz a ja mam 1.86 ghz. Wiem, że chodzi tu o FSB 1066 i 1333 ale mam płytę główną Gigabyte 965P-S3 rev 3.4. Z biosem F10 (ja mam F12) supportuje fsb 1333 co za tym idzie 6550. Wie ktoś może dlaczego i czy da się zrobić 2.33? Gdy zmienie CPU Host Frequency z 266 na 333 (tak jak powinno być na FSB 1333) wszystko sie dobrze włącza do momentu wgrywania windowsa, wyskakuje wtedy Disk Boot Failure.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw pci express na 105 mhz, FSB na 334 mhz.

I upewnij sie że nie masz za wysokiego dzielnika na pamięci (spróbuj 2.00 - on moze nie działać, i 2.50 - ten musi działać - nie ma bata).

A i jesli to nie pomoże - wgraj biosik F13i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz trochę poustawiać w biosie.

Ustaw:

- DIMM overvoltage na +0,2V

- FSB overvoltage +0,2V

- System Memory multiplier na 2.00

- MCH overvoltage control +0,1V

- CPU host frequency na 333

- C.I.A 2 - disabled

- DRAM TIMING SELECTABLE : Auto

- PCI Express frequency : 100

- Memory performance exhance : normal

 

 

 

windy na pewno nie trzeba przeinstalowywać, zapewniam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ustawieniu wszystkiego tak jak napisałeś komp włączyl się na 5 sec (monitor nie) po czym wyłączył się znów właczył ale już z default ustawieniami (fsb 266)

Edytowane przez Dzanus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ustawieniu wszystkiego tak jak napisałeś komp włączyl się na 5 sec (monitor nie) po czym wyłączył się znów właczył ale już z default ustawieniami (fsb 266)

to zamiast dzielnika 2.00 wrzuć 2.50 lub nawet 2.66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz POWER MANA:) Generalnie zasilacz NIE znajduje się na czarnej liście zabójców sprzętu. Niby jest robiony przez FSP(fortron- dobra firma:) ), ale nigdy nie wiadomo, może być walnięty. Przydałoby się załatwić coś na podmiankę na chwilę.

 

Napisz jeszcze, jakie masz pamięci ram. Możliwe, że to one niedomagają.

I zaktualizuj bios do f13i. Wprawdzie wsparcie dla Twojego procka zapewniają już wcześniejsze biosy, to zupdate'ować nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a spróbuj takiego myku:

- ustaw CPU host freq na 400

- ustaw memory multiplier na najniższą wartość (chyba 2.00)

- ustaw resztę tak jak napisałem kilka postów wyżej (oczywiscie oprócz CPU host freq)

- ustaw mnożnik procesora na x6

 

A jeżeli to nie podziała to:

- ustaw CPU host na 285

- memory multiplier na wartość 2.50

- uruchom CPU -z i zobacz jakie masz taktowanie pamięci. Najlepiej wklej screena tak jak ostatnio.

 

Jakoś musimy sobie z tym poradzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 sposób niestety komp sie włączył bez monitora i wyłączyl po 5 sec

 

Na tych 295 gdy ustawilem memory na 2,5 to Dołączona grafika

 

 

a jak auto to Dołączona grafika

 

PS Dzięki, że chcesz mi pomóc ;p

 

 

 

EDIT: Zapomniałem dodać- Gdy chce zupgradować bios na F13i to Dołączona grafika (dochodzi do 12%)

 

Nie moge niestety przez q-flasha bo nie mam floppa...

 

EDIT2: Rozwaliłem sobie kompa bo zamiast F13i spróbowałem F10. Doszło do końca, zresetowałem kompa i juz sie nie włącza. Da sie jakoś naprawić?

Edytowane przez Dzanus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale flash biosu F10 przeszedł do samego końca i przeszedł weryfikację, wyświetliło np " flashing succeded/done/finished"?

 

Na początek spróbuj zresetować CMOS. W tym celu musisz przełożyć zworkę z pozycji Normal na Clear CMOS, odczekać 15 minut i przełożyć w powrotem. Lokalizację zworki pokazuje instrukcja. Warto też wyjąć baterię przy tej operacji.

 

Jeżeli komp nadal nie odpala, a jesteś pewien, że flashowanie biosu przebiegło poprawnie, to można spróbować włożyć inny procesor(jakiś starszy) np celerona 430, Pentium Dual Core.

\Twoje e6550 ma support niby od F10, ale nie wiadomo jak z tym naprawdę jest\

 

Podejrzewam, że płyta jest uszkodzona(nie przez flash), bo o początku zachowuje się bardzo dziwnie.

Z tego co widzę, to ram jest OK. Procka nie podejrzewam o wadę fabryczną. Pozostaje mobo. Oddaj ją lepiej na serwis, bo coś tu śmierdzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi sie wydaje, że coś z mobo. Jeśli chodzi o flasha to doszło do końca i wyskoczyło aby resetnąć kompa i później już nie wstał. Niestety innego procka na podmiane nie mam ;/ bo stary komp był na sockecie 478. Mam jeszcze pytanko bo komp jest na gwarancji- Jeśli bym oddal na gwarancje to jest jakaś szansa, że mi zaakceptują czy raczej nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gwarancje masz na cały zestaw czy na każdą część oddzielnie?

 

jak na zestaw, to zanieś kompa i pożal się, że nagle przestał działać. Raczej nie powinno być problemu.

 

A czy zrobiłes reset biosu jak Ci radziłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem reset, próbowałem też wyjąć bateryjke na 24h ale nic nie dało. Gwarancje hmm mam tak, że kompa kupywałem u znajomego, który zamówił cały zestaw w abcdacie i dostałem kompa odrazu po przyjściu więc plomby są naderwane ale tylko przewozowe. Chyba powinni przyjąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...